Hızlı Erişim

En Ucuz Şırnak Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şırnak Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şırnak Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şırnak Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Şırnak’ın tarihi Katip Çelebi’nin 17. yüzyılda yazdığı Seyahatname ve tarihi rivayetlere göre Nuh Tufanı öncesine dayanmaktadır. Eski adıyla Nuh olarak bilinen Şırnak, rivayetlere göre tufandan sonra ikinci kez Nuh ve oğulları tarafından inşa edilmiştir. Irak ve Suriye’ye komşu olan Şırnak 16 Mayıs 1990 tarihinde Siirt’ten ayılarak ülkemizin 73. ili olmuştur. Şehir 7.078 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir ve nüfusu 483.788’dir. 2016 yılında TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Şırnak; 7 ilçe, 19 belediye, 90 mahalle ve 192 köye sahiptir. Şırnak’ta; Cizre Ulu Cami, Nuh Peygamber’in türbesinin bulunduğu Cizre Surları ve Nasrafan Kaplıcası mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Cizre Surları üzerinde bulunan Kırmızı Medrese şehrin görülmeye değer bir başka yapısıdır. 

 


Ankara ve İstanbul kalkışlı yapılan Şırnak uçuşları için Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Şırnak’ın Cizre ilçesine 10 km uzaklıkta bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı 26 Temmuz 2016 tarihinde açılmıştır. 24. Dönem Diyarbakır Milletvelliği ile 42. Hükümet Bayındırlık Bakanlığı yapmış olan ve 25 Aralık 2012 tarihinde vefat eden Şerafettin Elçi'nin adını taşımaktadır. 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

 

Otobüs

Şırnak’a en yakın havaalanı olan ve merkeze 54 kilometre, Cizre’ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı’na ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Ayrıca diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Şırnak’ta bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. 

 

 

Taksi

Şerafettin Elçi Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Şırnak Merkez’den  Şerafettin Elçi Havalimanı’na 110 - 120 TL ücretle ortalama 1 saat 10 dakika içerisinde, İdil’den Şerafettin Elçi Havalimanı’na 35 - 40 TL ücretle ortalama 10 saat içerisinde, Cizre’den Şerafettin Elçi Havalimanı’na 30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     

 

En uygun Şırnak uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder