En Ucuz Sırbistan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sırbistan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Belgrad

Para Birimi

seyehat zamanı Sırp Dinarı

Sırbistan Şehirleri

Sırbistan Hakkında Genel Bilgiler

Kesişim noktalarından biri olan Sırbistan, Balkan ülkeleri arasında en etkileyici ve en dikkat çekici şehir olarak da biliyor. En davetkar ve en misafirperver ülkelerden bir tanesi seçilen Sırbistan, turizm konusunda da önemli adımlar atıyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ola ülke, hali hazırda çok sayıda etnik grubu da bünyesinde ağırlamaya devam ediyor.

Ülke, sağlık konusunda çok önemli adımlar atıyor ve en gelişmiş sektör olarak da sağlık sektörü kabul ediliyor. Her acil durumda ambulansa kolayca ulaşabiliyor ve dakikalar içerisinde hizmet alabiliyorsunuz. İnsan sağlığını bir adım önde tutan ülke, yasalarla da bunu yerine getirmeye ve perçinlemeye devam ediyor.

Sırbistan’ı ziyaret eden her turistin ücretsiz özel sigorta sahibi olacağını da belirtmek gerekiyor ve sağlık sektöründe atılan adımların turistlerin lehine olduğunu da görebiliyoruz. Yabancı uyruklu vatandaşların ziyaretleri esnasında en çok dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi kesinlikle uyuşturucudur. Uyuşturucu kaçakçılığının geçiş noktasında yer alan ülke, bu konuda çok fazla önlem almış durumda ve yabancı uyruklu vatandaşlar da bu bağlamda kontrollerden geçmek durumundadır. Herhangi bir şekilde üzerinizde uyuşturucu bulunduğu takdirde sınır dışı ediliyor ve ülkeye herhangi bir şekilde giriş yapmanız da engelleniyor. Süreç İnterpol’de sonuçlanacak ve yaptırımlar bir hayli ağır olacaktır.

Başket Belgrad, ülkenin en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir ve çok sayıda turistin göz bebeği olmayı da başarmış durumdadır.

Resmi dil Sırpça, para birimi Sırp Dinarı ve Başkent Belgrad’dır.

Laik bir yapıya sahip olan Sırbistan, din konusunda insanlara özgürlük sunuyor. İnanç özgürlüğüne herhangi bir şekilde müdahale edilmiyor ve farklı dinlere inanan insanların sayısı da bir hayli fazladır.

Yabancı sermaye destekli bir ekonomi modeline sahip olan Sırbistan, tarım konusunda büyük bir gelişme kaydetmiştir. Tarımın ekonomiye olan katkısı çok fazla ve yerli halkın büyük bir kısmı da geçimini tarım yaparak sağlıyor.

Festival ve gece hayatı konusunda gayet eğlenceli bir görüntü sergileyen ülke, turistlerin yoğun olduğu dönemde çok daha hareketli bir hal alıyor. Alkol ile ilgili herhangi bir sınırlama söz konusu değildir ve gece geç saatlerde bile rahatça eğlenebiliyorsunuz.

Sırbistan seyahati öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmesi gereken bazı detaylar var ve vize konusunda da bu detayları sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

Sırbistan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

2 temmuz 2010 tarihinde Belgrad’da iki ülke arasında imzalanan anlaşma gereği vizeler kaldırılmış ve ülkeler arası iletişimin arttırılmasına yönelik bir çalışma yürütülmüştür. Bu anlaşma 3 Aralık 2010 yılında yürürlüğe girdi ve hali hazırda Sırbistan için vize almanıza gerek yoktur.

Altı aylık süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaf olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ülkeyi ziyaret etme ve keşfetme hakkına sahiptir.

Beyan edilmediği takdirde 10.000 Avro üzerindeki paralar, kişinin üzerinde yakalandığı takdirde bir suç olarak lanse ediliyor ve paraya el konuluyor. Yüksek rakamlar ile seyahat edecekseniz eğer bunun bilgisini de paylaşmanız gerekiyor, aksi takdirde sorun yaşayabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder