En Ucuz Shiraz Varışlı Uçak Biletleri

 • THY
  İstanbul - Shiraz
  24.08.2018
  830 TL
 • THY
  İstanbul - Shiraz
  22.07.2018
  906 TL
 • THY
  Ankara - Shiraz
  1.08.2018
  925 TL
 • THY
  Ankara - Shiraz
  17.08.2018
  933 TL
 • THY
  İstanbul - Shiraz
  14.08.2018
  946 TL
 • THY
  İstanbul - Shiraz
  17.08.2018
  1053 TL
 • THY
  İstanbul - Shiraz
  3.09.2018
  1059 TL
 • THY
  İstanbul - Shiraz
  7.08.2018
  1082 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Shiraz Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Qatar Airways
  Shiraz - Ankara
  16.08.2018
  1097 TL
 • THY
  Shiraz - İstanbul
  5.09.2018
  1145 TL
 • Air Arabia
  Shiraz - İzmir
  25.08.2018
  1375 TL
 • Air Arabia
  Shiraz - Antalya
  16.08.2018
  1838 TL
 • Flydubai
  Shiraz - Trabzon
  7.09.2018
  3365 TL
 • Flydubai
  Shiraz - Adana
  12.09.2018
  4479 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şiraz Hakkında Genel Bilgiler

İranlıların anavatanı olarak nitelendirilen Fars’ın tam da merkezinde bulunması, Şiraz şehrini daha değerli ve daha özel hale getiren detaylardan bir tanesidir. Hali hazırda tarihi dokusunu koruyor olması da bu şehri turistik anlamda daha değerli kılıyor. Kültür ve sanat şehir olarak da bilinen Şiraz, kimileri tarafından Şairler Şehri ve güller Şairi olarak da tasvir edilir. İran’ın en çok turist çeken şehri olan Şiraz, ilginç mimarisi ile de fark yaratıyor. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Pers İmparatorluğu dönemine ait çok sayıda eseri de hali hazırda bünyesinde barındıran bu eşsiz, şehir, kültürel ve tarihi dokusu ile bir adım öne çıkıyor.

 

İran’ın en büyük altıncı kenti olan Şiraz, dışarıdan en fazla göç alan şehirlerden bir tanesidir. Ekonomik anlamda da her geçen gün gelişme kaydeden şehir, bu bağlamda refah düzeyinin artmasında da önemli pay sahibidir. Şiraz, tüm bu gelişmelere ve şehirleşme kültürüne rağmen gece hayatı konusunda ülkenin birçok şehri gibi geride kalmış durumda. Ülkede alkolün yasak olması bar ve gece kulübü ihtimalini de ortadan kaldırıyor. İnsanlar genellikle kafe ve restoranlarda vakit geçiriyor ve eğlence kültürü de bu şekilde oluşumunu sağlıyor. Ev partileri genellikle zengin kesimlerde tercih edilen eğlence anlayışıdır ve ses getiren partiler olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 


Şiraz havalimanı sonrası şehir merkezine direkt seyahat etmek için aşağıda belirtilen alternatifleri kullanabilirsiniz.

Şiraz Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Otobüs durağı havalimanına 1 km kadar uzaklıkta ve yürüme mesafesinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kısa bir sürede durağa ulaşabilir ve şehir merkezine hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz. Bilet fiyatları oldukça uygun ve otobüslerin güvenli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Otobüsleri kullanarak şehir merkezine yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Biletlerinizi dilerseniz araç içindeki şoförlerden satın alabilirsiniz.

 

Metro

Havalimanı çıkışında yer alan metro istasyonuna da yine yürüyerek kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Hızlı ve konforlu bir seyahat için tercih edebileceğiniz metro, 15 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır. Metro bilet ücretleri için havalimanı resmi sitesini ziyaret edebilir ve firma üzerinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında günün her saati taksi bulmak mümkündür. Ülkede petrolün ucuz olması, taksi fiyatlarını da daha uygun hale getiriyor. Havalimanında hizmet veren çok sayıda taksi firması ve taksi mevcuttur. Daha hızlı ve daha konforlu bir seyahat için en önemli alternatiflerden bir tanesi olan taksileri kullanarak 15 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezindeki yerinizi alabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Sizlere rehberlik edecek bir şoför eşliğinde kiralık araçları tercih edebilir ve seyahatlerinizi daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Şoförlü araç kiralama hizmetleri için daha yüksek rakamlar ödemeniz gerekiyor ancak dilerseniz yalnızca araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Araçlarınızı teslim etmek için havalimanına dönmenize gerek yok çünkü firmaların büyük bir kısmı şehir merkezinde de ofisler sahiptir ve bu ofislere de araç teslim edebiliyorsunuz. Fiyat ve araç bilgisi almak için firmaların web sitelerini ziyaret edebilir ya da iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Shiraz Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder