En Ucuz Singapur Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Singapur Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Singapur

Para Birimi

seyehat zamanı Singapur Doları

Singapur Hakkında Genel Bilgiler

Singapur bir diğer adıyla Singapur Cumhuriyeti, bir ada ülkesidir ve Malay Yarımadası’nın güney ucunba kalmaktadır. Malezya ve Endonezya’ya kıyı komşusudur. Singapur, dünya’da bulunan az sayıda şehir devletlerinden biridir. Tarihi 11. yüzyıla dayanan ülke, 1613 yılında akıncılar tarafından yıkılana kadar ülke önemli bir liman kentiydi. 1819 yılında İngiliz Sir Thomas Stamforf Raffles Singapur’a ingiliz limanı kurmasıyla modern tarihi de başlamış oldu. 1824 yılında imzalanan bir anlaşma ile Hollanda ve Britanya arasında egemenliği paylaşıldı ve ada daimi olarak Britanya’nın hakimiyeti altına girdi. Süveyş Kanalı’nın açılmasıyla ülke önemli ölçüde zenginleşme gelişime dönemine girmiş oldu.
 

Ülke, Endonezya ve Malezya toprakları arasında kalan çok küçük bir ada devletidir. Dikdörtgeni andıran şekliyle ada kendisine bağlı 40 kadar küçük adacıkla birlikte toplam 622 metrekare yüzölçümüne sahiptir. Adanın uzunluğu yaklaşık olarak 43 kilometredir ve eni 22,5 kilometre kadardır. Ekvatora yaklaşık olarak 130 kilometre uzaklıkta olan ada bu hayali çizginin kuzeyinde bulunmaktadır. Singapur’un genel olarak arazi yapısı kıyılarda alçak ve orta bölümlerde çok az yüksektir. Tepeyi andıran meyilli yüksekliklerin oluşturduğu küçük dağlar bulunmaktadır ve en yüksek dağı 177 metre ile Timah Dağı’dır.
 

Singapur’un ekonomisi büyük ölçüde ticarete bağlıdır. Ulaştırma, sigortacılık, tamirat, depolama, haberleşme ve bankacılık gibi sektörler de önemli miktarda gelir kaynaklarıdır. Ayrıca ülkede endüstri de önemli gelir kaynaklarından biridir. İş gücünün yaklaşık olarak %53 gibi bir bölümü endüstri alanlarına istihdam edilmektedir. Geri kalan yüzdenin çoğunluğu ise ticaret ve hizmet sektörüne dağılmıştır. %2 gibi küçük bir kısım ise tarım işçilerinden oluşmaktadır. Gemi yapımı, petrol rafinerileri, elektronik, gıda, tekstil ve ham madde endüstrileri Singapur’un en önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır.
 

Ülkede büyük çapta dil ve din farklılığı bulunduğundan hükümet, Malay dilini ülkenin milli dili olarak ilan etti. Diğer Mandarin, Tamil ve İngilizce gibi diller ise ülkede resmi dil olarak kabul gören dil aileleri arasındadır. Ülkede sosyal açıdan nüfusun büyük çoğunluğunu Çin kökenli insanlar oluşturmaktadır. Malaylar ise ülkede ikinci büyük çoğunluk olarak kayıtlara geçmiştir. Hintli ve Pakistanlı kesim ise nüfusun çok az bir bölümünü oluşturmaktadır. Ülke oldukça modern yapıya sahiptir. Singapur halkının sağlığa verdiği önem sosyal ve kültürel hayatlarına da yansımaktadır. Ülkede 17 büyük ve modern hastane bulunmaktadır ve insanlar ortalama olarak 70 yaşın üzerinde yaşayabilmektedir.
 

Singapur vize konusunda ziyaretçiler, vizeden muaf ülkelerin birinden seyahat etmemeleri halinde vize işlemleri için dış temsiliklerine başvurarak işlem yaptırmaları gerekmektedir. Dünya ülkelerinin büyük çoğunluğu Singapur’u vize işlemlerine tabii olmadan ziyaret edebilmektedirler. Türkiye vatandaşları Singapur’a yapacakları seyahatlerinde 30 güne kadar vizesiz kalma hakkına sahiptirler. Sadee 33 ülkenin vatandaşları Singapur seyahatleri için vize işlemlerine tabii tutulmaktadırlar. Dikkat etmeniz gerekenler en az 6 ay geçerli bir pasaport, dönüş bileti, Singapur’da kalabilmek için yeterli maddi kaynak ve kendi ülkesine bağlı olma durumudur. Bu şartların sağlanması Singapur’a seyahatiniz için yeterlidir.  

Singapur Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder