Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Singapore Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Singapore Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Singapore Airlines Hakkında Genel Bilgiler

Malayan Airways adı ile sektöre adım atan ve 1947 yılında aktif olarak yerini alan firma, 1966 yılında isim değişikliğine giderek Malaysia-Singapore Airlines olarak hizmet vermeye başlamıştır. Firmaların ayrılması ise 1972 tarihinde gerçekleşiyor ve Singapore Airlines, bugünkü haline kavuşuyor. 35 farklı ülkeye uçuşlar düzenleyen firma, mütevazı filosu ve uygun bilet fiyatları ile tercih edebileceğiniz hava yolu firmaları arasında da yerini almış durumda. Her geçen gün gelişen ve büyüyen firma, Singapur için büyük önem taşıyor ve ekonomik anlamda da önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğu filoyu günden güne büyüten ve daha kalabalık insan topluluklarına ulaşmak adına fırsatlar sunan firma, uçak içi servis konusunda da oldukça iyi görünüyor.

 

Check-in

Hava yolu firmalarının check-in konusunda genellikle iki farklı alternatif sunduklarını görebiliyoruz ve Singapore Airlines de havalimanı ve online olmak üzere bu firmalar arasında yerini almaya devam ediyor. Check-in işlemlerini havalimanında yapmak isterseniz vakit kaybı yaşayabiliyorsunuz çünkü uzun kuyruklar buna neden olabiliyor ve boş kontuar bulmak da zaman zaman zor olabiliyor. Uçuş saatinden 2 saat kadar önce kontuarların başında olmak işlem süresini daha kısa hale getirecektir.

Online check-in ise her zaman olduğu gibi çok kolay ve koltuk seçimlerinizi de yine aynı panel üzerinden yapmanıza fırsat veriyor. Uçuş saatinden 48 saat kadar önce açılan online check-in sistemi, işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz adına önemli bir fırsat sunuyor. İşlem sonrası biniş kartınızın çıktısını alarak süreci tamamlayabiliyorsunuz. AZ önce de belirtildiği gibi koltuk tercihlerinizi de yine aynı panel üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

 

Bagaj Hakkı

First ve Business Class sınıfında uçacaksanız eğer her biri 32 kg olmak üzere(max.) 2 parça bagaj hakkınız bulunuyor. El bagajları için ise 7 kg’lık bir sınırlama getirilmiştir.

Premium Economy Class ve Economy Class sınıfında uçacaksanız eğer 2 parça olmak üzere her biri maksimum 23 kg hakkınız bulunuyor. El bagajı hakkı ise yine 7 kg.’dır.

Yine her hava yolu firmasında olduğu gibi bagaj hakkı konusunda bazı değişiklikler yapılabiliyor ve bu değişikliklere de firmaya ait kurumsal web sitesi aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz. Güvenlik nedeniyle bu tür değişikliklerin gayet normal olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Koltuk Seçimi

Koltuk rezervasyon işlemlerini online check-in sonrası aynı panel üzerinden yapabiliyorsunuz ancak dilerseniz bu işlemi firmaya ait çağrı merkezi ekiplerini arayarak da yapabilirsiniz. Havalimanında koltuk seçimi yapmak isterseniz eğer karşınıza çok fazla alternatif çıkmayacak ve yüksek ihtimalle sistem sizleri boş olan herhangi bir koltuğa atayacaktır. Online check-in işlemleri ile birlikte özel koltuk seçme şansınızı da arttırabiliyorsunuz.

 

İkram

Ana yemek sunumları genellikle uzun mesafe uçuşlarda karşınıza çıkacaktır. Kısa mesafe uçuşlarda ise daha çok aperatif tarzı ürünler sunuluyor. Menülere ve yemek listesine firma web sitesinden göz atabilir ve bilgi alabilirsiniz. Özel talepleriniz varsa ve sağlığınız açısından tükettiklerinize dikkat etmek zorundaysanız bunu yetkili personele 1 gün öncesinden iletmeniz gerekiyor. Firma, sizler için özel bir menü hazırlayarak bu konuda da sizleri mağdur etmemeye gayret gösteriyor.

Film izleyebileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz ekranlar için ödeme yapmanıza gerek yok ancak internet kullanımı için ekstra ödeme yapmanız gerekiyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder