En Ucuz Şili Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Şili Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Santiago

Para Birimi

seyehat zamanı Şili Pesosu

Şili Hakkında Genel bilgiler

Mapuçe ve İnka gibi yerli topluluklara ev sahipliği yapan Şili, bakır madenciliğinin en çok geliştiği ülkelerden bir tanesidir. Ülke ekonomisinde de pay sahibi olan madencilik için And dağları hedef alınmıştır. 1810 yılı Şili için ayrı bir önem taşıyor ve İspanyollardan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden ülke, bu tarihten itibaren gelişmeye başlamış ve günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur.

Henüz keşfetme fırsatı bulamadıysanız sizler de Şili uçak bileti satın alma işlemleri için harekete geçebilirsiniz. Şili uçak bileti satın alma işlemleri öncesi aramalarınızı ucakbileti.com üzerinden yaparak vakit kazanmanız da mümkündür.

Şili’nin başkenti Santiago’dur ve ülkenin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Şehir aynı zamanda kültür ve ekonomi merkezi olarak da lanse ediliyor. Gelişmiş mimarisi ile büyüleyici bir görüntüye sahip olan Santiago, turistlerin de göz bebeği olmaya devam ediyor.

En uygun Şili uçak bileti fırsatlarını takip edebilir ve sizler de seyahatlerinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. En uygun Şili uçak bileti aramalarınızı da yine ucakbileti.com üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz.

İspanyolca, ülkenin resmi dili ancak farklı bir aksan söz konusudur. Bu aksan nedeniyle diğer Güney Amerika ülkelerinden ayrıldıklarını da görebiliyoruz.

İspanyol hakimiyetinin uzun süre devam ettiği ülkede dini inanç da bu hakimiyetten etkilenmiştir. Halkın büyük bir kısmı Katolik ancak farklı dinlere inanan kimselere de büyük saygı duyuluyor ve ülkede inanç özgürlüğünün hakim olduğunu da söyleyebiliriz.

Bakır madenciliği ile birlikte güçlü bir ekonomiye sahip olan Şili, güney Amerika’nın refah düzeyi en yüksek olan ülkelerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Standartlar bir hayli yüksek ve insanlar mutlu.

En ucuz Şili uçak bileti için tercih edeceğiniz dönemler havaların soğumaya başladığı aylar olmalıdır. Daha az ziyaretçi ile birlikte firmalar da bilet fiyatlarında büyük bir indirime gidiyor.

Turistlerin en çok dikkat etmesi gereken husus ise hırsızlık ve kapkaç olaylarıdır Ne yazık ki bu konuda yeterli güvenlik önlemi alınabilmiş değil. Ülkeyi ziyaret eden birçok kişinin bu sorun ile karşı karşıya kaldığını da belirtmek gerekiyor.

Okyanus kıyısındaki ülkelerden biri olması nedeniyle Şili mutfağı genellikle deniz ürünlerine ev sahipliği yapıyor ve ilginç lezzetler de mevcuttur. Damak tadınıza uygun çok sayıda lezzete restoran ve kafeler aracılığı ile ulaşabilirsiniz ve fiyatlar da bir hayli uygun.

Müzik festivali ile birlikte And Dağları festivali de ülkenin en önemli festivalleri arasında yer alıyor. Yerli halkın dikkat çekici kostümleri ve dansçıların özel gösterileri ile birlikte bu festivaller çok daha ihtişamlı bir hal alıyor. Festival döneminde ülke nüfusunda büyük bir artış gözleniyor ve dünyanın dört bir yanından insanlar, bu festivaller için ülkeye akın ediyor.

Şili seyahati öncesi vatandaşlarımızın vize konusunda bilmesi gereken önemli detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 

Şili Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Şili’ye yapacakları seyahatlerde vize uygulamasından muaftır.

Pasaportlarınız ile ilgili önemli bir detay var ve dönüş tarihi baz alınarak geçerlilik süresinin en az 6 ay olması da şarttır.

Konaklama bilgileri, ulaşım bilgileri ve en önemlisi seyahat sağlık sigortasının da içlerinde olduğu bir dosyanın yanınızda bulunması gerekiyor.

Ülkemiz vatandaşlarının seyahat öncesi güvenlik konusunda dikkatli olmaları öneriliyor. Güvenlik sorunları ve açıkları nedeni ile ülkenin bazı kesimlerinde hırsızlık çok fazla ve bu konuda sorun yaşamamak adına değerli eşyalarınızı yanınızda bulundurmamanız öneriliyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder