Hızlı Erişim

En Ucuz Sidney Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sidney Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sidney Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Sidney Hakkında Genel Bilgi

Ekonomik ve kültür merkezi olarak bilinen Sidney, Başkent unvanını Canberra’ya kaptırmıştır ancak ülkenin en çok ziyaretçi alan şehridir ve bununla birlikte en kalabalık nüfusuna sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Jackson Limanı ve çevresinde konumlanmış olan şehir, modern kültür ve mimarinin de başkenti olarak biliniyor. Yüksek binaların göz kamaştırdığı ve ziyaretçilerin en çok tercih ettiği bu şehir, tarihi yapıları ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Kültür ve sanat merkezi olan Sidney, aynı zamanda gece hayatının da kalbinin attığı adreslerden bir tanesi ve özellikle merkez bölgede yer alan bar ve kulüpler en hareketli yerlerdir. Ziyaret etmek isteyeceğiniz ve listelerinize dahil edeceğiniz en önemli adreslerden bir tanesi kesinlikle Sidney Opera Evi’dir. Unesco tarafından koruma listesine alınan opera evi, yine turistlerin en çok ilgisini çeken özel yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

2000 Dünya Yaz Olimpiyatları ile birlikte sahip olduğu sükseyi arttırmayı başaran şehir, sahip olduğu turistik alanları koruma altına alarak geliştiriyor ve ziyaretçi sayısını da bu şekilde arttırmayı planlıyor. Sidney Limanı, Sidney Köprüsü, Darling Limanı ve Bondi Plajı da yine ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz önemli adresler arasında yerini almaya devam ediyor.

Ulaşım konusunda da sizleri fazlasıyla tatmin edecek şehirlerden bir tanesi ile karşı karşıyasınız. Şehir içi ulaşım trafik nedeniyle zaman zaman sekteye uğrayabiliyor ancak sahip olduğuz çok fazla alternatif var ve havalimanı, şehir merkezi arası yolculuk için de bu alternatifler önemli bir yere sahip diyebiliriz.

Sidney Kingsford Smith Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

20 dakika ara ile düzenlenen seferler, uygun fiyatlı ulaşımı da mümkün hale getiriyor. Havalimanına yakın duraklar sayesinde otobüslere ulaşmak mümkün ve şehir merkezine gitmek istiyorsanız ilk olarak 400 numaralı otobüslere binmeniz gerekiyor ve iki vasıta şeklinde şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Tren

Havaalanında bulunan istasyonlar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır ve tren ile birlikte şehir merkezinin yanı sıra farklı bölgelere de kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. An itibarıyla istasyon özel bir şirket tarafından alınmış ve bilet fiyatlarının yüksek olması da buna bağlanıyor. 17 Avustralya Doları ödeyerek bu alternatiften faydalanabiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise zahmetli olmasına rağmen tercih edilebilir türden… Terminal 1 noktasına 1.5 km mesafede olan Wolli Creek istasyonuna ulaşırsanız 4.4 Avustralya Doları ödeyerek daha masrafsız bir ulaşım seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Taksi

Terminal 1 noktasından Wolli Creek istasyonuna taksi ile gitmek isterseniz eğer 11 dolar ödemeniz gerekiyor. Circular Qoay bölgesine ulaşmak isterseniz ve bunu yine taksi ile yapmayı tercih ediyorsanız 45 dolar ödemeniz gerekiyor. Taksi sizi havaalanından aldığı için 3.5 dolar gibi ekstra bir ücret de karşınıza çıkıyor ve taksimetrede yazan rakamdan biraz daha fazla ödemeniz de gayet normal bir durum. Taksi ile merkeze ulaşım 20 ila 40 dakika gibi bir süreye tekabül ediyor.

Diğer Alternatifler

Shuttle adı verilen ücretli servislerden faydalanabiliyorsunuz ancak bunun için önceden iletişime geçmeniz şart! Şehre ulaşım için 15 ila 22 dolar arası bir rakam karşınıza çıkacaktır. Geri dönüş için ise rakam biraz daha yüksek ve 30 ila 45 dolar gibi bir fiyat belirlenmiş durumda…

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder