En Ucuz Seyşeller Adaları Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Seyşeller Adaları Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Victoria

Para Birimi

seyehat zamanı Seyşeller Rupisi

Seyşeller Hakkında Genel Bilgiler


Afrika’nın doğusunda konumlanmış olan Seyşeller Cumhuriyeti, 100’den fazla adadan oluşan etkileyici bir ada ülkesidir. Mahe Adası, bölgenin en büyük adaları arasında yer alıyor ve etkileyici doğası ile de farklı bir kimliğe sahiptir. Resmi dil İngilizce’dir ancak bazı bölgelerde Fransızca da konuşuluyor. Para birimi Seyşeller Rupisi, Başkent ise Victoria’dır.


Ülke ekonomisinde en önemli pay tarım ve turizme aittir. Özellikle tatil sezonunda ülkenin nüfusunda büyük bir artış oluyor ve son dönemde turizm çalışmaları ile birlikte ülkeye giren turist sayısı da belli oranda artmış durumda. Turizmin önemli bir gelir kaynağı olması yasaları da şekillendiriyor ve çevre düzenlemesi ile ilgili çok sert kuralların olduğunu da belirtmek gerekiyor. Turistik bir bölgede ruhsat almak için doğaya zarar vermeyeceğinizi ispatlamanız gerekiyor ve ruhsat sonrası da gerekli denetlemeler sıkı bir şekilde devam ediyor.


Genç bir nüfusa sahip olan ülkede nüfus artışı da bir hayli azdır. Ev içinde baskın olan cins kadınlardır. Erkek, maddi anlamda çok daha güçlüdür v evin bu bağlamdaki ihtiyaçlarını da karşılamak zorundadır. Seyşeller, sahip olduğu zengin mutfak kültürü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Deniz ürünleri, Seyşeller mutfağında önemli bir yere sahiptir ve herhangi bir restoran ya da kafeye uğradığınızda menünün büyük bir kısmının deniz ürünlerinden oluştuğunu sizler de göreceksiniz. Kreol festivali ise ülkenin en önemli festivalidir. Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen ve her yıl düzenlenen bu önemli festival, etkileyici bir renk cümbüşüne sahne oluyor. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere ev sahipliği yapan festivalde birbirinden eğlenceli etkinlikler de yer alıyor. Festival dönemi boyunca etkinliklerin sabahın ilk ışıklarına kadar devam ettiğini de belirtmekte fayda var.


Ülke insanının turistlere yaklaşımı ise fazlasıyla olumlu. Misafirperver ve sıcak kanlı insanlara sahip olan ülkede bu bağlamda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Turizme dair gelişmeler doğrultusunda alternatif konaklama biçimleri de göze çarpıyor ve uygun fiyatlar eşliğinde konaklama imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Seyşeller’i ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde aşağıdaki detaylara da özellikle dikkat etmeleri tavsiye olunur.


Seyşeller Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


İki ülke arasında imzalanan anlaşma gereğince Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günlük seyahat süresi için vizeden muaf tutuluyorlar. 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur ve vizesiz giriş mümkündür. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de vize muafiyeti söz konusudur ve yine belirlenen süre 90 günü aşmayacak olan seyahatler için geçerlidir. Yapılan anlaşma ile birlikte Seyşeller’i ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Eşsiz doğası ile görülmeye değer ülkelerden bir tanesi olan Seyşeller’i sizler de dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder