Hızlı Erişim

En Ucuz Seul Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Seul Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Seul Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Seul Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Kore Savaşı sonrası büyük bir ekonomik krize sürüklenen ve amiyane tabirle yerle bir edilen şehir, bugünkü görüntüsüne kavuşmakta çok zorluk yaşamadı ve ilginçtir ki mimari ve ekonomik anlamda kısa sürede toparlanarak turistlerin de çok fazla ziyaret ettiği şehirlerden bir tanesi olmayı başardı. Güçlü ulaşım ağı ve gösterişli kent yaşamının yanı sıra Unesco tarafından koruma altına alınmış olan çok sayıda kültürel mirasa da ev sahipliği yapmaya devam ediyor…

Han Nehri tarafından ikiye bölünen şehrin her iki yakası da turistler tarafından büyük ilgi görüyor ve her yıl binlerce turist bu şehri ziyaret ediyor. Han Nehri etrafında tur atabilmeniz adına tur şirketleri de aktif bir şekilde sizlere yardımcı oluyor ve bu sayede tarihi yapılar ile birlikte şehre hakim bölgeden şehri de izleyebiliyorsunuz.

Güney Kore’nin Başkenti olan Seul, kendine has mutfak kültürü ve lezzetleri ile de Uzak doğu yemek kültürüne karşı sahip olunan ön yargıya da kırmayı başarıyor. Burada bazı restoranların Türk mutfağına ait lezzetler sunması da özellikle Türk misafirlerin ilgisini çok daha fazla çekiyor.

It Aewon Dong bölgesi de yine ziyaretçilerin en sık tercih ettiği bölgelerden bir tanesi ve çok sayıda gece kulübü ve barın yer aldığı bu bölgede sabaha kadar canlı müzik yapan mekanlar da mevcut.

Şehirde ulaşım ağı fazlasıyla güçlü ve havalimanı şehir merkezi arası mesafe de bu sayede çok daha kısa sürelere indirgenmiş durumda. 

Seul(Incheon) Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehirdeki otel ve ana bölgelere ulaşmanızı sağlayan otobüsler şehirler arası otobüslerdir ancak bunun yanında merkez ve yine önemli noktalara gitmek isterseniz 111 ve 303 numaralı otobüsleri kullanarak ilgili adreslere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bilet için ödemeniz gereken rakam ise 2800₩ olarak belirlenmiştir.

Bu rakam net bir rakam değil ve güzergahlara göre değişiklik gösteriyor ancak şehir merkezine ulaşmak için ödeyeceğiniz tutarın ortalama rakamı olarak belirtilmiştir.

Taksi

Havalimanı ve çevresinde sizleri bekleyen taksiler de yine şehir merkezi ve şehrin önemli noktalarına sizleri ulaştıracak alternatifler arasında yer alıyor.

Limuzin (Özel Araç)

Araç kiralama hizmetlerinin dışında bir alternatif olduğunu belirtmek gerekiyor. Seul’de havalimanında bu tür bir hizmet söz konusu ve özel şoförlerin direksiyon başında olduğu limuzinler de yine ziyaretçiler tarafından çok fazla ilgi görüyor ve şehir merkezinin yanı sıra bu araçlar ile birlikte şehrin önemli noktalarına da seyahat edebiliyorsunuz. 

Raylı Sistem

The Airport Railroad Express ile birlikte daha konforlu bir şekilde seyahat etmeniz mümkündür. Havalimanı ve Seul istasyonu arası mesafeyi 60 dakikada alan ulaşım aracı, 3950 ₩ ödeyerek yararlanabileceğiniz ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir. 

Su Taşımacılığı

Yeongjong-Do’ya ulaşmak için feribot da kullanabilirsiniz. Bu ulaşım aracı da yine bir diğer alternatif olarak karşınıza çıkıyor.

Diğer Alternatifler

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları mevcut. Avis ve Kumho firmalarına ait olan stantlara gelen yolcu bölümünden kolayca ulaşabilir ve yetkili isimler ile irtibat kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehre hareket etmeden önce de rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirerek araçlarınıza direkt olarak havalimanında sahip olabilirsiniz. 

Seul Gimpo Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Incheon havalimanında olduğu gibi şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüsler şehirler arası otobüs firmalarıdır. Şehir merkezi ile birlikte yine şehrin önemli noktalarına da bu araçlar ile birlikte ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İç ve dış hat terminallerinden çok sayıda otobüs hareket ediyor ve çok sayıda otobüs firması da hizmet veriyor.

Raylı Sistem

Hızlı Tren

KTX adı verilen hızlı trenler ile şehir merkezi ulaşımını bu alternatif ile de gerçekleştirebilirsiniz. Airport Express’i kullanarak bir diğer havalimanı olan ıncheon arası bağlantı da mümkün hale getiriliyor ve metroya aktarma da yapılıyor.

Metro

Transit kart gibi bir kolaylık söz konusu ve eğer bu karta sahipseniz metroyu kullanarak daha avantajlı bir fiyat ile ulaşım gerçekleştirebiliyorsunuz. 1200 won gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor ve bunun için istasyonda turnikeler de mevcut. 5 numaralı metro hattının geçiş noktası olan havalimanı, direkt ve aktarmalı ulaşım için de tercih edilebilir.

Taksi

Gelen yolcu çıkış noktasında onulmanmış olan taksiler de yine şehre ulaşmanızdaki alternatiflerden ve en hızlı ulaşım araçlarından bir tanesidir.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları da anahtar teslim şeklinde araçlarınızı sizinle buluşturuyor. Tabelalar ve görevli personelden bu konuda yardım alabilirsiniz.

Shuttle

Havalimanında ücretli özel servis hizmeti de yer alıyor ve araç talebinde bulunabiliyorsunuz.

 

Seul Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder