En Ucuz Senegal Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Senegal Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Dakar

Para Birimi

seyehat zamanı CFA Frangı

Senegal Şehirleri

Senegal Hakkında Genel Bilgiler

Batı Afrika’da konumlanmış olan Senegal’in Başkenti Dakar, para birimi Batı Afrika Frangı, resmi dili ise Fransızca’dır. Nüfusun büyük bir kısmı müslümandır ancak diğer inanışlara sahip insanlara da büyük saygı duyulmaktadır. Hristiyanlık, Müslümanlıktan sonra en yaygın din olarak ülkede hüküm sürmektedir.

Senegal’in tarihine bakıldığında uzunca bir süre Fransız sömürgesinde kaldığı görülüyor. Bu süre zarfında gelişme kaydedemeyen ve bağımsızlık mücadelesi veren ülke, en nihayetinde 4 Nisan 1960’ta bağımsızlığına kavuşmuştur. Bağımsızlık sonrası hızlı bir gelişim kaydeden ve kendi ekonomi modelini oluşturan ülke, an itibarıyla ortalama bir seviyededir. Afrika siyasetinde önemli bir pay edinmiş olan ülke, sahip olduğu ekonomi modeli ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve uzun yıllar sömürgede olmasına rağmen büyük bir başarı elde ettiği biliniyor.

Çevresindeki ülkeler ile kıyaslandığında gelişmişlik seviyesi olarak Fildişi Sahilinden sonra ikinci sırada yer alıyor. Ülke ekonomisinde en büyük pay tarıma aittir. Yerli halkın büyük bir kısmı da tarımla uğraşıyor ve toprakları da tarıma uygundur. Doğal kaynakların zayıflığı ise ülkenin en büyük sorunlarından bir tanesidir ve bu bağlamda herhangi bir gelişme kaydedilmesi de söz konusu değildir. Ekonomi anlamında çalışmalarına devam eden ülke ne yazık ki güçlü bir sonuç elde edemiyor ve birleşmiş Milletlerin gelişmiş ülkeler listesinde de iyi bir konuma sahip değil. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi az önce de belirtildiği gibi sömürü altında olmasıdır.

Senegal halkının misafirperver olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikle ülkelerini ziyaret eden turistlere karşı sevecen bir yaklaşıma sahiptirler. Kadın ziyaretçiler içinse küçük bir uyarıda bulunmak gerekiyor çünkü Senegal halkı, çok açık giyinmeyi tercih eden kadınlardan pek hoşlanmıyor. Cinsiyet ayrımının yasalara göre yasak olduğunu da belirtmek gerekiyor ancak kadınlara karşı bu tavır hali hazırda tam olarak ortadan kaldırılabilmiş değildir.

Senegal’i ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri için ne gibi hususla dikkat etmeleri gerektiği de aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.

 

Senegal Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Diplomatik pasaport sahibi kimseler vizeden muaftır. Diğer pasaport türlerinde ise vize alınması şarttır. Kapıda vize uygulaması söz konusu olmadığı için seyahat öncesi vize işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Ülkeye giriş öncesi aşı zorunluluğu bulunuyor. Daha önce sarı humma aşısı olmuşsanız tekrar vurulmanıza gerek yok ancak bu aşıyı olmamışsanız aşı olduktan sonra belgenizi de yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Casamance Bölgesinde bir dönem var olan sorunların hali hazırda patlak vermesi söz konusu olabilir. Bu bölgeye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın, bölgenin durumunu takip ederek seyahatlerini buna göre gerçekleştirmeleri de uyarılar arasında yer alıyor.

Bunun dışında bölge ile ilgili herhangi bir sorun mevcut değildir ve her yıl binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da Senegal’i ziyaret etmeye devam ediyor.

Senegal Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder