Hızlı Erişim

En Ucuz Selanik Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Selanik Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Selanik Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Selanik Hakkında Genel Bilgiler

Yunanistan Makedonya’sının yönetim merkezi olan Selanik, aynı zamanda Yunanistan’ın ikinci en büyük ticaret merkezi olarak bilinir. Kültür merkezi konumunda da olan Selanik, Türk ziyaretçiler için de büyük anlam ve önem taşımaktadır. Madekonya, Roma ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış ve çok sayıda işgale uğramış olan bu özel şehir, kültürel dokusu ve tarihi yapıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün doğduğu şehir olan Selanik, Ulu Önder’e ait izleri de bünyesinde barındırmaya devam ediyor.

 

Her geçen gün turistik kimliğini geliştiren ve her yıl daha fazla insana kapılarını açan Selanik, gelişmeye ve büyümeye de devam ediyor. Şehirde ziyaret edebileceğiniz önemli noktalar ve eserler var. Agia Sofia Kilisesi, şehrin en eski kilisesi olma özelliğini taşıyor ve bu yüzden ziyaretçiler tarafından ilgi odağı olmayı da başarmış durumda. Türk ziyaretçilerin en çok tercih ettiği Atatürk Evi Müzesi, restorasyon ve geliştirme çalışmalarından sonra çok daha fazla ziyaretçi almaya başladı ve şehre ayak bastığınızda bu müzeyi de ziyaret edebilirsiniz.

 

Atatürk Evi, bir önceki restorasyon ile çok da hoşnut karşılanmamıştı ancak son hali gayet güzel ve ilgi çekici görünüyor. Şu an ziyaretçilere kapılarını açmış olan Atatürk Evi, Türk ziyaretçilerin akınına uğruyor. Aristotelous Meydanı, şehrin en kalabalık adreslerinden bir tanesidir ve tarihi bir değere sahip olduğu için yine ziyaretçilerin gözde adresleri arasında yer almayı başarıyor. Dinlenip bir şeyler atıştırmak istediğinizde köhne restoranlar sizlere kapılarını aralıyor. Yunan mutfağının önemli lezzetlerini harika bir sunum ile sizinle buluşturan restoranlar, uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 

 

Selanik, oldukça küçük bir şehir bu yüzden şehir içi ulaşımda da sorun yaşamayacaksınız ve şehrin önemli noktalarına yürüyerek ulaşmanız da mümkündür. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı da çok sayıda alternatif ile mümkün ve bu alternatifler de aşağıdaki gibidir. 

Selanik Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

OASTH’a bağlı olarak hizmet veren halk otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımının öncelikli alternatiflerinden bir tanesidir. 78 A ve 78 N hattı şehir merkezi güzergahını kullanıyor ve tercih edeceğiniz hatlar olmalıdır. 78A, günde yalnızca bir kez sefer düzenliyor ve saat sabah 5’te bu sefer gerçekleşiyor. Gece seferleri ise 78 N tarafından gerçekleştiriliyor. 78 hattı ise tüm gün aktif olarak hizmet veren hattır. Otobüslere tek yön ödeyeceğiniz ücret yetişkinler için 2 Euro, çocuklar için ise 1 Euro’dur. Biletlerinizi otobüs içerisinde yer alan bilet makinesini kullanarak alabiliyorsunuz.

 

 

Taksi

Taksiler, havalimanından hareket ediyor ancak her zaman taksi bulmanız söz konusu değil bu yüzden rezervasyon yaptırmanız öneriliyor. Taksi kullanarak şehir merkezine ulaşmak isterseniz eğer ortalama 20 Euro ödemeniz gerekiyor. Taksiler, çok daha konforlu ve rahat olduğu için ziyaretçiler tarafından tercih edilen önemli alternatiflerden bir tanesi olmayı da başarıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Birçok havalimanında hizmet veren popüler araba kiralama firmaları, Selanik havalimanında da hizmet vermeye devam ediyor. Selanik şehrini daha rahat bir şekilde gezmek isterseniz bu tercihi de yapabilirsiniz.

 

Shuttle/Transfer

Terminaller arası mesafe, yürüme mesafesinde olduğu için servis hizmetine ihtiyaç duyulmuyor. Oteller ve hava yolu firmaları ücretli özel servis ayrıcalığı sunabiliyor ve bunun için hizmet alacağınız firmanın web sitesini ziyaret ederek bilgi almanız çok daha doğru olacaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder