Zürih’te Gezilecek Yerler

Zürih’te Gezilecek Yerler

İsviçre’nin en önemli tarihi ve kültürel zenginliğine sahip olan şehirlerinden biri olan Zürih’te gezilecek yerler listemizi, Zürih’e yolunuz düşerse muhakkak okumalısınız. Lüks caddelerinde dilediğiniz gibi alışveriş yapabildiğiniz, tarihi birçok mekânını ise gönül rahatlığıyla gezebileceğiniz bir yer olması, Zürih’i size oldukça cazip kılacaktır. Tüm bu güzel olanaklarını değerlendirebileceğiniz yer olan Zürih’e gitmek için yapmanız gereken şey Zürih uçak bileti alarak gideceğiniz yerler listesini oluşturmak.

 

Bahnhofstrasse Caddesi

Dünyanın en bilinen mağazalarının bulunduğu bir cadde olan Bahnhofstrasse Caddesi, Zürih’te en pahalı yerlerden birisidir. Özellikle İsviçre’nin pahalı bir şehir olduğunu söylemeliyiz.

Bu caddenin oldukça uzun bir cadde olduğunu da söylebiliriz. Gucci, Bvlgari, Chanel gibi en dev markaların kendilerine ait mağazalarını burada bulabilir ve gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

 

İsviçre Ulusal Müzesi

Müze Caddesi’nde (Museumstrasse) bulunan İsviçre ulusal müzesi, 1898 senesinden bu zamana kadar İsviçre’nin kültürünü tanıtmak için halka açılmış olan bir müzedir. Bir tasarım harikası olan müzede prehistorik çağlardan bugüne kadar geniş bir skala içinde antropolojik bölümlere ayrılıyor. Önemli mimarlardan, Gustav Gull tarafından mimarisi yapılmış olan İsviçre ulusal müzesi, müze olduğu kadar dış görünüşüyle de sanatseverlerin ilgi odağı.

 

Water Church

Limmat Gölü’nün kıyısında konumlanmış olan Water Church, göl ile birlikte adeta görsel bir şölen haline dönüşmüş durumda. Augusto Giacometti’nin yaptığı kilise, yüksek tavanı ve renkli camları ile görenleri kendisine hayran bıraktırıyor.

 

Zürih Botanik Bahçesi

Mimar Fred Eicher tarafından 70’li yıllarda yapılmış olan Zürih Botanik Bahçesi, huzur verici etkisiyle Zürih’in kalbinde yer alıyor. 53.000 metrekarelik alan içerisinde yaklaşık 8 bin bitki çeşidinin yer aldığı bahçe, çocuklarınız veya eşiniz, dostunuzla gelerek doğayla iç içe olmak için güzel bir alternatif.

 

Zurich Altstadt

Zürih’in eski şehri olarak bilinen Zurich Altstadt, renki evleri ve eski sokakları ile muhakkak görülmesi gereken yerlerden. Zürih’ten ayrı bir şekilde yönetilen eski şehir bölgesi, nostaljik atmosferi eski zamanlara birer ayna niteliğinde. Eski kalıntılar, anıtlar, evler ve restoranlar ile Zürih sokaklarında nostaljiye hızlı bir dönüş yapmak için birebir.

 

Uetliberg

Uetliberg Tepesi, Zürih’e panoramik bir bakış atmak için en güzel yerlerden birisidir.  Eski zamanlarda askeri bir üs olarak kullanılmış olan tepe, coğrafi bir şölendir. Buradan şehri panoramik fotoğraflayabilir, muhteşem İsviçre doğası ile birlikte huzuru bulabilir ve Alpleri seyredebilirsiniz.

 

St. Peterskirche

İsviçre’nin en köklü kiliselerinden biri olan St. Peterskirche, kökeni 8. Yüzyıla dayanan bir tarihi eser. Günümüze kadar bozulmadan gelmiş olan bu yapı, gotik tarzda çan kulesi ile oldukça etkileyici. Avrupa’nın tek ve en büyük kilise saati burada bulunmaktadır. Lindenhof’a gelirseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Zürih’te gezilecek yerlerin diğerleri ise şu şekildedir; bir protestan kilisesi olan Grossmünster, Roma mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fraumünster, Türkçe’de Ihlamur ağacı bahçesi anlamına gelen ve Zürih’in en nezih yeri olan, Lindenhof; çeşitli hayvanları görmek isterseniz Zürih Hayvanat Bahçesi ve Zürih Opera Binası,nı Zürih’te gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

İyi tatiller!

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Zürih Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder