Zürih Gece Hayatı

Zürih Gece Hayatı

Avrupa’nın kalbinde olan Zürih’te gece hayatı oldukça renkli anlara sahne olmaktadır. Oldukça büyük bir şehir olan Zürih’te çok sayıda gece kulübü mekânı bulunmaktadır. 500’den fazla gece hayatı mekânına ev sahipliği yapan Zürih’te gece hayatı mekânlarında doyasıya eğlenmek için tek yapmanız gereken Zürih uçak bileti satın almak!

Yerli ve yabancı birçok turistin Zürih’in gece hayatı mekânlarından çok memnun kaldığını söyleyebiliriz. Bir üniversite şehri oluşundan da dolayı gençlerin ilgisini bir hayli çeken bir şehir olan Zürih, Avrupa’da en çok gece hayatı mekânına sahip olan şehirdir. Şehrin her yanı eğlenceli ve cıvıl cıvıl olsa da en çok gece hayatı mekânları Limmat nehri kıyısında ve Niederdorf bölgesindedir. Üçüncü olarak Longstrasse bölgesi de bir diğer popüler yerdir.

Zürih’te bir diğer eğlencenin en yoğun olduğu bölge eski şehirdedir. Eski şehir tekno müzikten rock müziğe kadar her türlü müziğin başrol oynadığı mekânlara ev sahipliği yapmaktadır.

Zürih’in kalabalık bir yer olmasından dolayı sokakları ve caddeleri ışıl ışıldır. Avrupa’nın da kalbinde yer almasından dolayı bu şehirde her sanat dalı diğer ülkelerden önde gelmektedir. Müzik de bunlardan bir tanesidir. Bu özellik etrafında şekillenmiş olan canlı müzik mekânları da Zürih kenti için önemli bir gelir aktivitesidir.

Canlı ve hareketli gece hayatından hoşlanmıyorsanız, Zürih’te bu isteğinize de hizmet edebilecek birçok yer bulunmaktadır. Eski Şehir ve Paradeplatz’da bulunan huzurlu ve sakin kokteyl ve şarap barlarda sakin bir gece geçirebilirsiniz.

Zürih’te gece hayatı sabahın ilk ışıklarına değin sürdüğünden dolayı, eğlence çıkışı yemek yemek isterseniz birçok açık mekân bulabileceksinizdir. Aynı zamanda otobüs seferlerinin de gece aralıksız sefer yapıyor olması Zürih gece hayatını tercih etmeniz için bir başka seçenektir.

Zürih’te gece hayatı mekânlarında kredi kartı çoğu yerde geçmektedir. Fakat siz ne olur ne olmaz diyerek yanınızda nakit para bulundurmayı da unutmayınız.

Zürih’te popüler gece hayatı mekânları şu şekildedir :

● Federal

● Blue Note

●Nelson

● Wings

● Widder Bar

● Bar Enge

● Jules Verne Panoramabar

● Kaufleuten

● Mascotte

● Zukunft

● Cranberry Bar

İyi eğlenceler!

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Zürih Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder