Varşova'da Nerede Kalınır

Vistül Nehri üzerinde kurulmuş olan Polonya‘nın başkenti Varşova‘nın her bir noktası ayrı güzel ve tarihi bir dokuya sahip. İkinci Dünya Savaşı‘ndan önce çok daha güzel günler gören Varşova savaş sırasında Naziler‘in harap etmesiyle bir parça tahrip edilse de hala hem eski hem de yeni günlerinin izlerini taşımakta. Yeniden yapım aşamasına girdikten sonra şehir eski şehir ve yeni şehir olarak ikiye ayrıldı. Eski şehir denilen bölge başkentin en eski bölgesidir ve oldukça turistik bir bölgedir. Orta Çağ mimarisinin izlerini birçok yerde hissettiren şehrin bu bölgesinde oteller de yine bu mimaride inşa edilmiş. Varşova otelleri hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek için bu yazımızda size Varşova‘da kalınacak ideal bölgeler ve bütçeye göre hangi otellerde kalabilirsiniz bunun listesini detaylı bir şekilde aktaracağız. Turistik amaçlı gidiyorsanız Varşova‘nın merkezindeki semtlerde kalmanız daha faydalı olacaktır. İş için geldiyseniz Varşova Modlin Mazovya Havalimanı veya Frédéric Chopin Havalimanı çevresindeki otellerde de kalabilirsiniz. Bütçeniz dar ve Varşova otel fiyatları hakkında endişeliyseniz tek alternatifinizin hosteller olduğunu düşünmeyin. Rezervasyonunuzu önceden yaparsanız 3 ve 4 yıldızlı otellerde de hemen hemen aynı fiyatlara kalabilirsiniz.

Merkez ( Śródmieście, Wola, Mokotów, Żoliborz, Ochota, Praga Północ, Praga Południe ): Varşova şehir merkezi şehrin tam ortası oluyor aslında. Varşova‘da görülmesi gereken çoğu yer burada bulunmakta. Eğer kısa süreli bir gezi planlıyorsanız, gezilecek ve görülecek yerlere daha yakın olması açısından bu bölgede kalmanız size daha çok zaman kazandıracak. Çoğu zaman bir yerden bir yere gitmek için yürümeniz bile yeterli olacaktır. Tarihi yerlere meraklıysanız Sródmieście sizin için harika bir yer olacaktır. Gündüz güzel kafe ve restoranlarda keyifli vakit geçirirken gece de renkli gece hayatına katılabilirsiniz. Eğer bütçeniz genişse Śródmieście, Wola, ve Mokotów semtlerinde bulunan oteller sizi tatmin edecektir.

Doğu Varşova  ( Targówek, Rembertów, Wawer, Wesoła ): Yeni şehir diye adlandırılan bu bölgeyi görmek isterseniz merkezden biraz uzak olduğu için otel fiyatları daha uygun olacaktır ve merkeze göre daha az kalabalık olacağı için rahat rahat gezinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Batı Varşova ( Bemowo, Włochy, Ursus ): Varşova‘nın batısına doğru gidildikçe tarihi dokunun yerini modern ve pek de estetik olmayan binalar almaya başlıyor. Turistik amaçlı gezip görülebilecek pek bir yerin olmadığı bu bölgede de yine Polonya‘nın her yerinde olduğu gibi müziğe dair güzel dokunuşlara rastlayabilirsiniz.

Kuzey Varşova ( Bielany, Białołęka ): Varşova‘nın en az nüfusa sahip bölgesi olan Kuzey Varşova ‘da bulunan Białołęka birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış bir yer. Binalar burada da estetikten uzak ve modern yapıda. Eğer daha ucuz ve güvenli bir yerde kalmak istiyorsanız buradaki bir otelde oda ayırtabilir ve otobüslerle şehir merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Güney Varşova ( Ursynów, Wilanów ): Eğer daha önce Ankara ‘ya gittiyseniz Varşova‘nın güneyine gittiğinizde de kendinizi tekrar orada gibi hissedeceksiniz çünkü buradaki yapılaşma Ankara‘nın yapılaşmasına ve çehresine çok benzemekte.

Varşova otel lerini bütçeye göre sıralamamız gerekirse lüks, orta ve uygun fiyatlılar olarak şu şekilde bir liste yapabiliriz. Eminiz ki bütçenize ve keyfinize göre bu liste içerisinde Varşova‘da kalınacak en uygun oteli bulabilirsiniz. Ayrıca Varşova’da 60 TL ile 250 TL arası değişen yüzlerce kiralık ev veya odada konaklayabilirsiniz.

Not: Otel fiyatları 2 kişilik odalar içindir. En düşük fiyat 1 ay sonrası en yüksek fiyatlar da yakın tarihler baz alınarak yazılmıştır. Farklı tarihlere ve döviz durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre - 5 Yıldızlı: Tüm dünyada bir üne sahip olan ünlü Hilton otelleri zincirinin bir halkası da Varşova‘da bulunmakta. Ayrıca bir konferans merkezi olan bu otel hem iş hem tatil ziyaretleriniz için ideal bir yer.
Adresi: Grzybowska 63, Varşova -  Warsaw 00-844
Telefon: +48 (22) 356 55 55
Ortalama gecelik fiyat: 350 – 500 TL

Warsaw Marriott Hotel – 5 Yıldızlı: Bir başka lüks otel zinciri Marriott Hotel ‘in Varşova şubesi şehrin tam merkezine inşa edilmiş. Bütçeniz genişse ve lüks otellerde konaklamayı tercih ediyorsanız burası sizin için oldukça uygun.
Adresi:  Al. Jerozolimskie 65/79 Varşova - Warsaw  00-697 
Telefon: +48 22 630 63 06
Ortalama gecelik fiyat: 280 – 300 TL

 

Radisson Blu Centrum Hotel Warsaw - 5 Yıldızlı: Şehir merkezinde bulunan bu otel lokasyonu ve sağladığı hizmet kalitesi açısından en başarılı otellerden birisi.
Adres: Grzybowska 24, Varşova – Warsaw 00-132
Telefon: +48 (22) 321 88 88
Ortalama gecelik fiyat: 310 – 400 TL

 

H15 Boutique – 5 Yıldızlı: Otel ortamından uzak, ev konforunda, lüks bir konaklama arıyorsanız sunduğu imkanlar, oldukça yaratıcı ve modern iç mimari tasarımıyla size farklı bir deneyim yaşatacak.
Adresi:  ul. Poznanska 15, Varşova – Warsaw 00-680
Telefon: +48 22 553 87 00
Ortalama gecelik fiyat: 330 – 350 TL

Hotel Lord – 4 Yıldızlı: 4 yıldızlı fakat 5 yıldız kalitesi ve konforundaki bu otel içerisinde konferans, toplantı ve davetleriniz için çok amaçlı bir bölümde yer almakta.
Adresi:  Aleja Krakowska 218, Varşova - Warsaw 02-219
Telefon: +48 22 574 20 20
Ortalama gecelik fiyat: 170 -  210 TL

 

Best Western Portos Hotel – 3 Yıldızlı: Şehir merkezine yakın uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız burası tam size göre.
Adresi:  Mangalia 3A, Varşova – Warsaw
Telefon: +48 22 207 60 00
Ortalama gecelik fiyat: 100 – 130 TL

 

Hotel Atos – 2 Yıldızlı: 2 yıldızlı olmasına rağmen lüks sayılabilecek bir otel Hotel Atos. Eğer öğrenciyseniz veya bütçeniz darsa hostel yerine burayı tercih edebilirsiniz.
Adresi:  Mangalia 1, Varşova – Warsaw 02-758
Telefon: +48 22 207 70 00
Ortalama gecelik fiyat: 90 – 92 TL

Oki Doki Hostel: Şehir merkezinde Vistül Nehri ‘ne çok yakın bu hostel hem çok şık bir iç mekâna sahip hem de uygun fiyatlı bir yer.
Adresi:  plac Dąbrowskiego 3, Varşova 00-057
Telefon: +48 22 828 01 22
Ortalama gecelik fiyat: 70 TL

 

Fest Hostel: Hostel denince aklınıza gelen o bohem ve iç içe geçmiş görüntüden ziyade oldukça titiz ve düzenli bir hostel. Varşova Üniversitesi‘ne de çok yakın.
Adresi:  Oboźna 7, Varşova – Warsaw 00-332
Telefon: +48 506 285 286
Ortalama gecelik fiyat: 75 TL

 

Tatamka Hostel: Şehir merkezindeki bir başka uygun fiyatlı Varşova hostel lerinden olan Tatamka Hostel gördüğünüz en sevimli hostellerden biri olmaya aday.
Adresi:  Tamka 30, Varşova – Warsaw 00-355
Telefon: +48 22 826 30 95
Ortalama gecelik fiyat: 50 TL

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Varşova Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder