Varna'ya Ne Zaman Gidilir?

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında tam bir tatil cenneti olan Varna şehri ilk bakışta yoğun İngilizce bilen nüfus oranı ile dikkat çekmektedir Ayrıca Varna Şehrinin  geçim yöntemi olarak turizm ve Liman İşletmeleri karşımıza çıkmaktadır şehirde Zlatni Pjasaci Koleji ve Aziz Konstantin, Elena plajları da turistler için hizmet vermektedir. Varna şehrinin deniz kum ve güneş ile birleşmesi sonucunda şehir için söylenebilecek en doğru şey şehrin tam anlamıyla bir Turizm kenti olduğudur. Varna hava durumu ülkemizle benzerlik göstermektedir. Ülkemizde yaz aylarının başladığı mayıs haziran temmuz ağustos eylül hatta Ekim ayında dahi denize girmenin ve güneşlenmenin mümkün olduğu şehir hiçbir zaman sizi yoğun sıcak ve gürültü ile rahatsız etmeyen bir yapıya sahiptir. Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan Varna uçak bileti alarak kolayca gidilebilecek bir ülke değildir. Her ne kadar Bulgaristan yönetimi turizmin ve şehir ticaretin gelişmesini teşvik etmek amacında olsa da Avrupa Birliği yasaları bu konuda Bulgaristan hükümetinin elini kolunu bağlamaktadır. Bize Konusunu açıp varmaya ulaştığınızda ilk dikkat etmemiz gereken Varnada hava durumu olmalıdır. Zira iklimsel koşulları benzer olsa da Varna geceleri tamamen Balkan hava koşullarının etkisi altına girmektedir. Bu yönüyle bakıldığında hasta olmanızı ve hava değişimi yaşamınızın mümkün olduğu bir coğrafya olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Kış mevsimi içinde hava durumu Varna şehrinde aşırı yükseliş ve soğuk göstermemekte. Kış mevsiminde dinlenmek için seçilebilecek doğru noktalardan biridir. Şehrin sahip olduğu düşük yerel nüfus ve kısıtlı sayıdaki araç şehrin kış mevsiminde olağanüstü bir sessizliğe bürünmesine sebep olmaktadır. Eğer bana tatili düşünüyorsanız ve Schengen vizesi sorununu  aşmayı başardıysanız tavsiyemiz Varnayı her iki sezonda da görmenizden yana olacak. Ayrıca Varna ilkbaharda binlerce farklı çiçeğin açtığı çok geniş ve büyük ormanları ev sahipliği yapmaktadır. Bu yönüyle bakıldığında Varna şehri Baharın canlandığı ve insanları da beraberinde canlandırdığı tam bir doğal yaşam alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Balkan şehirlerinin klasik sorunlarından olan yüksek suç oranı ve ırkçılık Bulgaristan’ın Avrupa Birliği'ne girişinden sonra yüzde 98’e varan oranda düşmüş durumda. Zira ülkede gelecek kaygısı taşımayan gençler işsizlik korkusu yaşamayan yerel halk istediğiniz gibi dolaşmanıza ve eğlenmenizi olanak tanıyor. Ayrıca yerel halk için bir gelir kaynağı olan Turizm ülkede oldukça değer görmekte.

 

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer Bulgaristan Kalkışlı Uçuşlar

X
Varna Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder