Varna Gece Hayatı

Eğer Avrupa birliği vizesi almayı başardıysanız ve Varna uçak bileti sahibiyseniz artık sizi bekleyen iki önemli soruya cevap aramaya hazırsınız demektir. Birinci soru Varna gece kulüpleri nerede? İkinci soru ise Bulgaristan Varna gece hayatı neden farklıdır? Ya da Bulgaristan Casino turları nerede başlıyor? Diyebileceğimiz sorular cevap bulmayı bekleyen önemli sorunlar olarak karşımıza çıkmakta. Bulgaristan Türkiye’ye yakın olan ve uzun süre Osmanlı kontrolü altında kalmış bir ülke. Bu sebeple Varna da gece hayatı Türk eğlence hayatından çok farklı merkezler değil. Çok yakın eğlence anlayışı göze çarpmakta. Ayrıca Bulgaristan ve Varna şehri İçkilerinde değim yerindeyse dile gelip konuştuğu eğlencelerin kilit anahtarları konumunda. Varna bir sahil şehri olmasının artılarını sonuna kadar kullanan şehirlerin başında geliyor. Şehirde her şey planlanmış ve gündüz turistlerin akın ettiği plajlar caddeler geceleri ise eğlence mekanlarının sokağa taşan eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. Eğlence mekanları barlar gece kulüpleri genellikle Varna sahili üzerinde konumlanmış durumda. Bu hem eğlenebileceğiniz hem de gürültüden uzaklaşıp romantik dakikalar geçirebileceğiniz kumsalların ayağınızın altında olmasına olanak tanıyor. Varna çok kalabalık ve genç nüfusa sahip bir şehir değil. Yakın zamanda gerçekleşen Avrupa birliği üyeliği ülkenin genç nüfusunu tam anlamı ile Avrupa’nın önemli ekonomisinin olduğu ülkelere göç etmesinin kapısını aralamış. Turizm ile uğraşan Varna halkı dikkate alındığında 35-45 yaş arası çalışanlardan ve genellikle bayanlardan oluştuğunu söylemek mümkün. Küçük bir nüfusa sahip olan Bulgaristan Avrupa birliği üyeliğinden sonra iyice küçülmüş ve Varna da bu küçülmeden nasibini alan şehirler arasında. Şehir kış döneminde neredeyse tam manası ile boşalıyor. Bu durum yaz aylarında büyük bir hareketliliği getirse de yeni yerleşim yerleri açılması ve yeni binaların hizmete girmesi çok sık rastlanan durumlardan değil. Bu yüzden Varna da hizmet veren mekanlar son derece tecrübeli çalışanlardan ve güler yüzlü personellerden oluşuyor. Şehirde turistlere karşı hiçbir olumsuz davranış sergilenmediği gibi şehrin %70’i İngilizceyi akıcı olarak konuşuyor. Şehirde hizmet veren gece kulüpleri ve barları ortalama 30 hizmet yılını tamamlamış durumda. Bu durum kaliteyi ve saygın hizmeti de beraberinde getiriyor.  Mekanlara yakından baktığımızda Türk usulü eğlencenin yanı sıra Tayland usulü go-go barların ve gece kulüplerinin de olduğunu söylemek mümkün. Kısacası Varna şehri sizin aradığınız nasıl bir eğlence ise onu size sunabilecek bir nokta.

 

 

Varna gece hayatının dikkat çekici noktalarından olan Night life Altın kum plajı üzerinde hizmet veren gece kulübü ve bar anlayışının ortak noktası olarak karşımıza çıkmakta. Mekan içerisinde her türlü eğlence düşünülmüş. Sahilin bitişiğinde olan bu mekanda günün her saati eğlence devam ediyor. Siz ayrılsanız da siz katılsanız da mekanda eğlence 24 saat aktif olarak sürmekte. Night life içinde go-go kızları olarak bilinen ücret karşılığında sizinle vakit geçiren kızlarında uğrak noktalarından biri fakat mekanın içindeki mimarı ve saygın hizmet anlayışı hiçbir koşul altında içeride taşkınlık ya da bir kargaşa çıkmasına müsaade etmiyor. Oturarak eğlence anlayışına sahip olan mekanda Yerli bulgar el yapımı içecekler ve uluslararası içecekleri bulabileceğiniz gibi Türki içkisi olan Rakı da bulunmakta. Zira Türkler tarafından oldukça büyük talep gören Varna şehri her ulus için içinde özel içkiler ve tatlar barındırmayı eksik etmiyor. Belirgin bir açılış kapanış saati olmayan mekan en hareketleri ve çılgın eğlenceleri 22:00 ile sabaha karşı 05:00 arasında sunuyor.

 

Adres: 26, Tzar Simeon Str. ; Hours: Mon-Sun: 9am – 3am;

Telefon: 089 788 6978

 

Planet 26 Tzar Simeon Varna barları arasında büyük üne sahip ve eğlenmek için ilk önerilen adreslerin başında geliyor. Sahil şeridi üzerinde yer alan bar içinde çılgın eğlencelere olanak sunması yanı sıra daha çok gençlere yönelik hizmet vermesi ile biliniyor. Ayrıca Planet 26 Tzar Simeon bar açık bir plaja da sahip burada eğlenceden sıkıldığınız an şezlong üzerinde uzanmanız ve dinlenmeniz mümkün. İsterseniz şezlong üzerinde uzanırken de eğlenceye dahil olabiliyorsunuz. Mekanın personel sayısı yeterli ve şezlong üzerinde dinlenmeyi tercih edenler içinde içki servisi yapılıyor. Mekanın müzikleri genellikle elektro müzikler ve uluslararası Dj’lerin performanslarını sergilediği anlarda doruğa çıkıyor. Hem Bulgaristan içinden hem dünyanın farklı köşelerinden şehre müzisyen transferleri yapılıyor. Büyük bir dans pistine sahip olan bu bar aynı zamanda sürekli dans eden kızların bulunduğu hiç bir şey yapmadan içkinizi yudumlayarak da eğlenceye dahil olabileceğiniz bir adres. Gece 22:00 da başlayan eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Saat 06:00 da dağılan kalabalık mekanı bar olmaktan çıkartıp bir anda kahvaltı yapabileceğiniz kahvenizi içebileceğiniz bir kafeye dönüştürüyor. Genellikle büyük bir kalabalığın olduğu mekanda giriş için bir rezervasyon uygulaması bulunmuyor. Fakat kapıda sıra beklemek istemiyorsanız mutlaka mekana rezervasyon yaptırarak gitmeniz gerekiyor.

 

 

Adres : Varna Tzar Simeon I Str

Telefon: 089 788 69 78

 

Chas PIK Coastal Avenue Varna şehrinin en saygın eğlence noktalarından biri. Mekanın bu kadar özel olmasının sebebi tamamen otantik balkan içkilerinin ve eğlence anlayışının mekana hakim olması bir balıkçı meyhanesi görünümüne sahip olan eğlence mekanında her zaman eğlence tam tadında ve dozajında devam ediyor. Genellikle orta yaş gurubuna hitap eden mekanda hiçbir şekilde taşkınlığa müsaade edilmiyor. Varna da gece kulübü işletenlerin dahi eğlenmeye bu mekana geldiği mekan hakkında verilen bilgiler arasında. Balkan müzikleri eşliğinde dalgaların sesleri ile içkinizi yudumlayıp unutulmaz balkan şarkılarını Cumartesi ve Pazar günleri canlı olarak hafta içi ya da rezervasyon doluluk oranına göre plaktan dinlemek isterseniz bu mekan eşinizle ya da sevgilinizle gitmenize daha uygun olan bir nokta. 24 Saat hizmet anlayışı mekan içerisinde hakim ve kesinlikle yüksek fiyat uygulaması bulunmuyor. Eğlence yani canlı performans 23:00 dan sonra başlayıp sabah 04:00’a kadar devam ediyor. Kesinlikle esnetilmez bir rezervasyon anlayışı ile çalışan mekana çat kapı gitmeniz olanaksız bu yüzden gün içerisinde yüz yüze rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi telefon ile rezervasyon da mümkün kılınmış. Gün içerisinde eşsiz tatlar sunan balık restorana dönüşen Chas PIK Coastal Avenue gece 22:00 dan sonra bu kimliğini değiştiriyor.

 

Addres: Varna, Coastal alley

Telefon: (+359) 88 580 02 76

 

 

Playboy bar Varna şehrinin en eski ve en bilindik mekanı olma özelliğini koruyor. Adından da anlaşılacağı gibi burada bir çok çılgın eğlence söz konusu Mekanda erotik striptiz şovlar düzenlenmekte. Bu mekanda genellikle turistleri eğleniyor. Zira ülkemizde örneğine çok az rastlanan bu eğlence tipi değim yerindeyse Varna yerel halkı için sıradan bir aktiviteye dönüşmüş durumda. Ayrıca mekan içinde yer bulamasalar da mekan dışında go-go kızları muhakkak göze çarpıyor. Mekan 00:00’da başladığı hareketli eğlenceye 07:00’a kadar devam ediyor ve bu süre içinde ortalama 5 çift dansçı kız değişiyor. Sadece balkan kızları değil Afrika hatta uzak doğulu kızlar da mekanda sahne alıyor. Kesinlikle rezervasyon ile gitmeniz gereken bir nokta ve rezervasyonsuz alınma ihtimaliniz bulunmuyor.

 

 

Adres: Б, бул. „8-ми Приморски полк“ 57, 9002 Varna, Bulgaristan

Telefon: +359 88 657 8681

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer Bulgaristan Kalkışlı Uçuşlar

X
Varna Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder