Valencia'ya Ne Zaman Gidilir?

Valencia ne zaman gidilmeli derseniz tipik Akdeniz ikliminin yaşandığını hatırlamak gerekir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği şehirde sıcaklıklar yaz aylarında oldukça yüksektir. Kışlar ise serin ve çok yağışlı geçmektedir. Ülkenin kış aylarında en fazla yağış alan kenti olan Valencia’da yaz aylarında sıcaklıklar ise 34 ile 45 derece arasında değişmektedir. Kış aylarında ise sıcaklık ortalamaları 8 ile 10 derece arasındadır. Valencia iklimi bizim ülkemizdeki Akdeniz iklimi ile hayli benzemektedir. Bol bol portakal ağaçlarını ve palmiyeleri görebileceğiniz Akdeniz kıyıları için deniz turizmine geleceksiniz ideal tarihler Mayıs ve Ağustos ayları arasıdır. Şehir bir üniversite şehri olarak bilindiğinden yaz aylarında öğrencilerin büyük bir kısmı şehirden ayrılmaktadır. Ancak bunun yerini ülkenin diğer şehirlerindeki öğrenciler ve yerli – yabancı turistler almaktadır. Gece hayatı yılın her döneminde canlı olan şehirde Akdeniz ikliminin de verdiği rahatlık ve özgürlük mevcuttur. Şehre tur ile gelecekseniz muhtemelen Madrid veya Barselona başlangıçlı turlar olacaktır. Bu turların büyük çoğunluğu Valencia için sınırlı zaman ayırmaktadır. Tadı damağınızda kalmasın istiyorsanız şehir için ayrı bir tatil programı yapmalısınız.

 

 

15-19 mart tarihlerinde düzenlenen Las Fallas festivali oldukça eğlencelidir. Kışın sonunda yapılan bu festivalde aylar öncesinden halkın hazırladıkları kuklalar ile panayırlar düzenlenir. Festivalin son gecesinde ise yakılan ateşe yapılan kuklalar atılarak dev bir ateş ortamı sağlanır. Haziran ayının son Çarşamba günü kutlanan La Tomatina Festivali zamanında da şehre gelebilirsiniz. 1945 yılında iki çocuğun kavgası ile başladığı söylenen festivalde yaklaşık 45.000 kg domates kullanılmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin de katıldığı festival Bunol kasabasında yapılmaktadır. Kasaba nüfusu festival zamanında 9 binden 55 bin sayılarına kadar çıkmaktadır. Şehirde bu bilinen iki festival dışında 600’ü aşkın festival düzenlenmektedir. Bunların tarihlerine göre yapacağınız rezervasyonlar ile de kenti ziyaret edebilirsiniz. Genel itibariyle şehrin kışın turizm canlılığı fazla değildir. Ancak gece hayatı ve sosyal hayatı kışları da oldukça canlıdır. Bunun sebebi kentte üniversite öğrencileri sayısının fazla oluşudur. 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Valencia Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder