Valencia Gece Hayatı

Valencia gece hayatı denildiğinde İspanya’da önde gelen şehirlerden biridir. Kentte özellikle yazları hava oldukça geç kararmaktadır. Bu nedenle kentin gece hayatı da geç başlamaktadır. Gece saat 12 veya 1 den soran asıl gece hayatının başladığını söyleyebiliriz. Kent içerisinde özellikle Barrio del Carmen bölgesi gece hayatının en canlı ve hareketli yaşandığı bölgedir. Birçok gece kulübü ve barların bu bölgede bulunması yanında disco kültürünün de burada benimsenmiş olması bölgeyi gece hayatı açısından farklı kılmaktadır. Kentte discoları ile meşhur böle ise Campoamor bölgesidir. Kentin renkli yerlerinden olan bölgelerde farklı disco seçenekleri vardır. Turistlerin daha çok tercih ettikleri bölgeler olan bölgeler sahil kesimleridir. Bu nedenle kentte cafe, bar, pub ve disco gibi gece eğlence mekanları yanında özel restoranların birkaçı da yine denize yakın yerlerdeki yerleşim alanlarında yer almaktadır. Turistlerin pek yapmadıkları ama Valencialı gençlerin yaptıkları bir etkinlik vardır. Bu etkinliğin adı Movida’dır. Valencia gece hayatı içerisinde sıklıkla kulllanılan bir kavram olan Movida; genç ve bekar olan İspanyol gençlerinin evlerinden Cuma akşamı çıkıp Pazar sabahı evlerine dönmelerini anlatan bir aktivitenin adıdır. Eğlence mekanlarında iki gece geçiren gençler Pazar sabahları evlerine dönerek bu modern gece hayatı terimini yerine getirmekteler.

 

 

Valencia üniversiteli gençlerin yarattığı gece hayatı dışında gelen turistlerin oluşturduğu gece hayatı aktiviteleri ile her geçen yıl daha da gelişen bir gece hayatı kültürü vardır. Gece kültürünün kalbi Barrio del Carmen sokakları ve caddelerinde atmaktadır. Eğlencenin sabaha karşı daha da coştuğunu söyleyebiliriz. Gece yarısı başlayan eğlence sabaha kadar sürmektedir. Akşam ise daha sakin bir hayatı gözlemlediğiniz Valencia sokakları bu saatlerden sonra hareketlenmektedir. Özellikle üniversite bölgesi olan Avenida Blasco Ibanez gece hayatının yılın her döneminde hareketli olduğu yerlerdir. Yaz aylarında ise asıl hareketlilik ve gece hayatının başkenti, sahil bölgesi olarak bilinen Paseo Neptuno olmaktadır. Gece kuşları için kentte gidilebilecek güzel ve eğlenceli yerler ise çok çeşitlidir. Barlar incelendiğinde en güzel barlardan biri Radio City’dir. Eklektik bir mekan olan Radio City bar, disco ve canlı müzik etkinlikleri ile dikkat çekmektedir. Bu işletmede her türlü eğlence ve hobiyi yaşayabilirsiniz. Bazen bir tiyatro oyununun sahnelendiğini görürsünüz bazen de Flamenko dans performanslarını izleyebilirsiniz. Kentte bir parti organizasyonu yapılacaksa mutlaka ilk tercihlerden biri olan Raddio City, Calle de Santa Teresa 19, Valencia adresinde. İletişim için telefon numarası ise 96 391 4151. Solilluna ise Barrio del Carmen’deki en rahat yerlerden biridir. Genellikle günün yorgunluğunu atıp sohbet etme amaçlı gelinen mekanın rahat bir ortamı ve ucuz menüleri vardır. Hafta içi çalışanların da sıklıkla geldiği mekanda kokteyller de oldukça iyidir. Mohito ve caipirinha en çok içilen ve beğenilen kokteyllerdir. Calle del Mar 29, Valencia adresindeki bu mekana pub tarzı desek yanılmış olmayız. İşletmenin telefon numarası 96 071 5790. Modern tsarımı ve hoş servisi ile Urban Cafe kent merkezinde, Bilim ve Sanat merkezinin yakınlarındadır. Bu mekanda stand-up gösterileri, tasarım partiler ve özel sunumlar yapılmaktadır. Burada içki ve kokteyllerin tadına bakmanın yanında akşam yemeğinizi de yiyebilirsiniz. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde mekan bar havasına bürünmektedir. Rahat ve güvenilir bir mekan olan Urban Cafe, Calle del Escultor Antonio Sacramento 13, Valencia adresindedir. İletişim için 695 949 994 telefonu kullanabilirsiniz. Mekanda zaman zaman yapılan gösteriler için önceden rezervasyon yapmak yararlı olacaktır. Valencia bar kültürü ile işte bu farklılıklara sahiptir.

 

 

Valencia gece kulüpleri ise alternatiflidir. Yani bazı kulüpler için çok yüksek nakit ihtiyacı duyulsa da bazı kulüplerde ise uygun ücretlerle eğlenebilirsiniz. Attic adı verilen kentin en gözde kulübünde renkli tasarım ve gece yaşamının beklentilerini karşılayan programları vardır. Yaz aylarında kırmızı ışıklar ve dekor tasarımı ahşap olan terası ile açık alan eğlencesini de yaşayabilirsiniz. Attic en çok gidilen kulüplerden biri olsa da özellikle turistler tarafından zaman zaman pek tercih edilmemektedir. Çünkü bu işletme şehir merkezinden ve otellerden biraz uzaktadır. Ulaşımın sadece araba veya taksiler ile sağlanması bu güzel kulübün cazibesini biraz da olsa azaltmaktadır. İşletmenin adresi Centro Comercial El Osito, L’ Eliana, Valencia’dır. Telefonu ise 96 165 5262. Vıp müşterileri için özel alan ayarlayan La İndiana kentin gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen yerlerindendir. Kentin tam göbeğinde otel ve merkezi yerlere yakın olan kulüp her türlü müziğin çalınabildiği bir işletmedir. Son dönemde yenileme çalışmaları ile özel bir gece eğlencesi mekanı olan La İndiana’da hip-hop, funk, house ve latin müzik tarzlarına kadar tüm müziklerin çalınıp doyasıya eğlenildiği bir yerdir. Valencia Calle de San Vicente Martir 95 adresinde bulunan kulübün 96 3845051 telefon numarasıdır. Eğer gerçek bir dans mekanı arıyorsanız size bunu Valencia’da Las Animas Puerto sunacaktır. Limana ve sahile yakın olan bu mekanda çok iyi amatör dansçıların sahnedeki gösterilerini de izleyebilirsiniz. Bölgenin en sıcak mekanında çalan elektronik müzik ile danslar edilmektedir. Özellikle yazın, turistlerin gelmesi ile birlikte haftanın belli günlerinde farklı müziklere de yer verilmektedir. Dans alanı kentin en güzel alanı olan işletmenin adresi Edificio Docks, Paseo Neptuno, Playa de las Arenas, Valencia. Özellikle yazın erken rezervasyon yapmak için 902108 572 telefonla iletişime geçmelisiniz.

 

 

Kentte canlı müzikle de eğlenebilirsiniz. Bunun için en güzel mekanlardan biri Cafe del Duende’dir. Flamenko ve kente özgü etnik müzikleri çeşitli performanslarla izleyebilirsiniz. Hafta sonları farklı etkinlikler de düzenlenmektedir. Örneğin Pazar akşamları şiirlerle süslenmiş, müzikaller de işletmenin sahnesinde sergilenmektedir ve yoğun ilgi görmektedir. Eğlenceli müziklerin ağırlıklı olarak çalınıp söylendiği bu mekanda bazen caz dinleyebilirsiniz bazen de tango gösterisi izleyebilirsiniz. Latin ve Akdeniz müziklerinin esintileri eşliğinde canlı müzik rüzgarına kendiniz bırakabilirsiniz. Mekanın adresi Calle del Turia 62, Valencia. El Loco isimli işletme de benzer özellikleri barındırmaktadır. Blues, rock, caz veya Flamenko, hiç fark etmez. Bu mekanda dinleyip dans edebileceğiniz tüm müzik çeşitleri neredeyse çalınmaktadır. Kentte turistler tarafından en fazla tercih edilen yerlerdendir. Giriş ücretlidir ancak belirtelim telefonla rezervasyon yaptığınızda biraz daha uygun fiyatlarda işletmeye girebilirsiniz. Bir web sitesi bulunan El Loco’nun hangi gün, hangi müziğin yapılacağının belirlendiği haftalık program yayınlanmaktadır. Kentin bu güzel mekanının adresi Calle del Erudito Orellana 12, Valencia. Rezervasyon için telefon 96 341 9151’dir. Ayrıca mekanın sitesi lococlub.org 

 

 

Kentte daha dingin ve sakin bir tatil amaçlı gelmişseniz Palau de la Musica  sizin aradığınız mekan olabilir. Bu mekanda klasik müzik, opera ve bale konser ve gösterileri yapılır. Zaman zaman pop ve caz konserleri de olan mekan sosyal etkinliklerin ve sergilerin de ev sahipliğinin yapıldığı yegane yerdir. Buradaki etkinlikler için biletleri bina içerisinden veya 96 337 5020 telefon numaralarından temin edebilirsiniz. Paseo de la Alameda 30, Valencia adresindeki mekanda dünya standartlarında klasik müzik yapıldığını belirtelim.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Valencia Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder