Umman'da Ne Yenir?

Vizesiz seyahat özgürlüğü sonucunda Umman uçak bileti ile kısa sürede ulaşılan ülke uzun süre Osmanlı imparatorluğu ve Pers imparatorluğu etkisinde kalmış olsa da popüler kültürün yemek kültürüne baktığımızda bu iki büyük imparatorluğun izlerini görmek mümkün değildir. Zira umman yemekleri ve umman restoran sahipleri genellikle gelen talepler doğrultusunda işletmelerinde Avrupa İngiliz İtalyan yiyeceklerini öne çıkartmaktadır. Ülkede yerel yiyeceklerinde tadılmasının mümkün olduğu işletmeler söz konusu olsa da genel itibari ile büyük alışveriş merkezleri ve restoranlar batı mutfağının tercih edildiği yer verildiği alanlardır. Ummanda ne yenir? Sorusuna verilecek en güzel cevap Avrupa da yapılan her yiyecek Umman’da da aynı şekilde yapılıp müşterilere servis edilmektedir. Alkolün yasak olduğu ülkede ayran ve meyve suları yemeklerde ikram edilen içeceklerin temelini oluşturmaktadır. Petrolün ardından gelen zenginlik ülkeye alkolün girmesini sağlayamamış ve bu yönü ile bakıldığında Umman akşam yemekleri oldukça farklı tatları içinde barındırmaya devam etmektedir. Alkolün yasak olması ülkede binlerce farklı meyve suyunun gelişmesine ve üretilmesine neden olmaktadır. Dünya üzerinde bulunan her meyvenin suyu burada yemeklerde ek olarak servis edilmektedir. Umman restoranlarının genel karakterine baktığımızda kadınlar ve erkelerin birlikte aynı yerde yemek yiyebildikleri mekânlar genellikle şehir merkezinde ya da sahilde hizmet veren otellerin restoranları olarak göze çarpmaktadır. Resmi olarak bir yasaklama olmasa da bu kural çiğnenemeden hizmet anlayışı devam etmektedir.

 

 

 

 

D’arcy’s kitchen muskat restoran başkent muskat’ta hizmet veren işletmelerden biridir. Şehirde yemek denildiğinde akla ilk gelen noktalardan olan D’arcy’s kitchen muskat restoran İngiliz Avrupa İtalyan ve Amerikan mutfaklarının ortak özelliklerini içinde barındıran son derece şık ve modern bir salonda hizmet vermektedir. Kahvaltı ve öğlen yemeğinde açık büfe olarak müşterilerini ağırlayan D’arcy’s kitchen muskat restoran ortalama bir kişi için 40 Türk lirası gibi bir fiyat talep etmektedir. Bu yönü ile bakıldığında kahvaltı ve öğlen yemeği için açık büfe hizmet oldukça cazip bir fiyat olarak göze çarpmaktadır. Umman restoranlarını değerlendirmek maksadı ile yapılan istatistiki çalışmalarda D’arcy’s kitchen muskat restorana yemek dalında kalite dalında atmosfer ve güler yüzlü personel dalında 5 yıldız verilmiş ve yüzde 96 müşteri memnuniyeti almış başarılı restoranlardan biridir. Açık hava ve kapalı alanlar yanı sıra aile içinde farklı bölümlerde yemek servisi mevcut olan D’arcy’s kitchen muskat restoran kadınların ve erkeklerin birlikte yemek yiyebildiği restoranlar arasındadır. Ayrıca akşam yemeğinden önce kahve ve tatlı ikramının söz konusu olduğu 15:00 ila 17:00 saatleri arasında bir periyot bulunmaktadır.

 

 

 

 

D’arcy’s kitchen muskat restoran 17:00 ila 24:00 saatleri arasında rezervasyon yaptırmadan gidilebilecek bir işletmedir. Fakat genellikle bu saatler arasında oldukça yoğun bir tempo oluşmaktadır. Bu nedenle gün içinde telefon ile ve yüz yüze rezervasyon yaptırmanız sizin için oldukça büyük avantaj sağlayacak. D’arcy’s kitchen muskat restoran sadece popüler Avrupa mutfağı ürünlerini değil aynı zamanda Arap ya da Türk usulü denebilecek ocak başı mangal bölümünü de içinde bulunduran son derece farklı tatları içinde bulundurmaktadır. Türk usulü yapılan kebaplar ve közde pişen domates biber gibi ürünler ile unutulması zor mangal deneyimi yaşamanız mümkün kılınmıştır. Ülkenin Müslüman olması D’arcy’s kitchen muskat restoran içinde her ürünün kesinlikle helal ürün sertifikası olmasını da mecburi kılmaktadır. Yemeklerde kullanılan her madde kesinlikle İslami koşullara uygunluk sertifikası almış yüzde yüz dana deve koyun ve helal kanatlı hayvanlardan temin edilmektedir. D’arcy’s kitchen muskat restoran engellilerin rahat erişimi için asansör ve engelliler için uygun oturma alanları sunması yanı sıra tekerlekli sandalyeyi terk etmek zorunluluğu bulundurmayan özel masaları da engelli müşterilerinin hizmetine sunmuştur. D’arcy’s kitchen muskat restoran dileğiniz doğrultusunda o an Muskat şehrinin hangi bölgesinde olursanız olun sizlere paket yemek servisi yapabildiği gibi bulunduğunun yerde de kredi kartı ile ödeme imkanı sağlamaktadır. D’arcy’s kitchen muskat restoran ücretsiz ve yüksek hızda internet hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

 

Adres: Al Bashair Street,, Muscat 112, Umman Ortadoğu  /  Umman  /  Maskat 

Telefon Numarası: +96 82 46 99 119

 

 

 

 

Eğer orta doğunun bu zengin ülkesine gitmişseniz sizin için hiç bir şey imkansız değildir politikası ile yola çıkan The restaurant at the Chedi Muscat restoran diğer restoranlarla kıyaslandığında çok farklı tatları müşterilerine sunmaktadır. Dünyanın en çok beğenilen mutfaklarından olan Japon mutfağı The restaurant at the Chedi Muscat restoran içinde müşterilerine sunulan tarifsiz tatların adresi olarak öne çıkmaktadır. Ortalama bir kişinin 70 Türk lirası ödeyerek Japon usulü yemekleri tadabileceği ve harika bir akşam yemeği yiyebileceği mekân içinde tüm ülkede olduğu gibi alkol ve alkollü ürünler bulunmamaktadır. Fakat Japonya halkının ilginç yemek alışkanlıklarından olan böcek ve ahtapot gibi ilginç sıra dışı yiyecek anlayışı The restaurant at the Chedi Muscat restoran içinde serbest olan olanaklardandır. Yüzde yüz Japon aşçıların ve servis elemanlarının çalıştığı restoranda 17:00 ila 24:00 arasında bir gün sonrasına yaptıracağınız rezervasyonlar ile yer bulmanız mümkün olacaktır. Zira bu saatler arasında büyük ilgi toplayan mekân hem içinin Japonya temalı mimarisi ile hem de çalışanlarının olağan üstü güler yüzlü saygın hizmeti ile boş masanın kalmadığı bir noktaya dönüşmektedir. The restaurant at the Chedi Muscat restoran yüzde yüz doğal ürünlerin kullanıldığı ve içinde hiçbir şekilde kimyasal ürünlerin izin verilmediği bir lezzet durağıdır.

 

 

 

 

İçinde açık hava ve kapalı ortamlarda yemek servisi yapılabilen iki farklı bölümü ve büyük bir havuz başında yemek yeme keyfini saklayan The restaurant at the Chedi Muscat restoran kahvaltı ve öğlen yemeklerini de yine Japonya kültürünün yemek dünyasından seçtiği açık büfe yiyeceklerle sunmaktadır. Gece 24:00’dan sonra mekanda müzikli ve danslı orta doğu eğlenceleri başlamakta ve ağırlıklı olarak Japon dans gösterileri düzenlenmektedir. Aile ile gitmek için son derece uygun olan The restaurant at the Chedi Muscat restoran kadınlar ve erkeklerin birlikte oturabildiği masalara sahip aynı zamanda çocuklar için özel oturma setini kısa sürede hizmetinize sunan bir lezzet durağıdır. İçinde balayı çiftlerinin baş başa kalabilmesi için balayı çiftleri yemek salonu da bulunduran The restaurant at the Chedi Muscat restoran bu yönü ile oldukça büyük ilgi toplamaktadır. Ayrıca sahip olduğu büyük salonlarda toplantı ve ülkeyi iş için tercih edenlere yönelik geniş çaplı yemek organizasyonları da sunmaktadır. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan bahçeleri ağaçlar altında tarifsiz Japon yemeklerini tatmanız için hizmetinize sunulmaktadır. Personel ile iletişiminizi İngilizce kurmanın mümkün ve personeli bu alanda oldukça başarılı insanlardan oluşmaktadır. The restaurant at the Chedi Muscat restoran Pazar günleri alınan özel bir izinle alkolün izin verildiği ve sadece o gün Hıristiyanların girebildiği özel partiler vermektedir. Fakat bu partilerde çok ciddi bir din sorgulaması yapılmamakta dileyen herkes katılabilmektedir.

 

Adres: 18th November Street | Al Ghubra, Muscat 113, Umman Ortadoğu  /  Umman  /  Maskat  

Telefon Numarası: +968 24 524343

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Umman Kalkışlı Uçuşlar

X
Muscat Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder