Trabzon’a Ne Zaman Nasıl Gidilir?

Trabzon’a Ne Zaman Nasıl Gidilir?

 

Türkiye’nin en büyük 9. şehri olan Trabzon aynı zamanda Karadeniz’de Samsun’dan sonra 2. büyük şehirdir. Durum böyle olunca şehirde yapılacak gidilecek görülecek pek çok şey bulunuyor. Şunu bilmesiniz ki Trabzon’a yılın hangi mevsiminde giderseniz gidin, farklı deneyimlerle dönme imkanina sahip olacaksınız.

 

 

Trabzon'da yılın her ayı şenliklerle, eğlencelerle doludur. Yazları yağmurlu, kışları ise sisli ve sert geçer. Ancak tüm bunları güzel hale getirmeyi başaran bir şehirdir Trabzon. Yaz için Trabzon gezisi planlıyorsanız yanınıza kalın kıyafetler ve mutlaka şemsiye almanızı öneririz. Çünkü yazın en sıcak zamanlarında bile yağmur bastırabiliyor. Yaz aylarında ortalama 20 derecenin üzerinde olan şehirde kış aylarında sıcaklık 7 derecenin altına pek düşmemektedir. Trabzon’da yıl genelinde yağışlı bir hava hüküm sürer. Kışlar çok soğuk geçmese de genelde yağışlıdır. Kış sıcaklık ortalaması 5-10 derece civarındadır. Yazın ise 27 derece sıcaklık ortalaması görülmektedir. Yazın bile yağmur yağması kent için sıradan bir durum. Şehirde oldukça nemli bir hava vardır. Şehri gezmek için en ideal zamanların yaz ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. İlkbaharda genelde daha şiddetli yağmurlar görülmektedir. Denizden içerilere doğru girdikçe yani daha iç ilçelerde hava sıcaklığı biraz daha soğuk olabilir. Yerli ve yabancıların en çok ziyaret ettiği zamanlar ise yaz aylarıdır. Yaz aylarında şehir cıvıl cıvıl hareketlenir, festivallerle şenliklerle dolup taşar. Kış aylarında da Trabzon gezisi tercih edebilirsiniz ancak baz zamanlarda sis bastırdığını ve havanın daha da soğuk olduğunu belirtmekte fayda var. Hemen istediğiniz tarihe en ucuz Trabzon uçak biletini web sayfamızdan alın Trabzon’un güzelliklerini kaçırmayın. Trabzon’a ne zaman gidilir sorusu Trabzon gezisi öncesi aklımızı kurcalayabilir. Bu yazımızda Trabzon’a ne zaman nasıl gidilir sorularının cevaplarını sizler için veriyoruz. Trabzon’a dediğimiz gibi ilkbahar ve yaz aylarında gitmek daha iyi bir seçenek olabilir. Fakat her mevsim Trabzon ayrı güzeldir. Kış aylarında bile ziyaret edilebilecek yerlerden biridir.

 

 

Şimdi ise Trabzon’a nasıl gidilir sorusunun cevabını vereceğiz. Trabzon’a nasıl gidilir sorusu aslında basittir. Günümüzde gelişen imkanlarla Trabzon’a gitmek kolaylaşmıştır. Birçok şehirden sık Trabzon uçak seferleri yapılmaktadır. Trabzon Havalimanı, denizin hemen yanında bir havalimanıdır. Bu yüzden iniş ya da kalkışlar biraz ürkütücü gelebilmektedir. Ancak havalimanından kent merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezine 6 km uzaklıktaki havalimanından dolmuş ve taksi ile ulaşım yapabilirsiniz. Yine Rize gibi çevre şehirlere ya da diğer ilçelere de havalimanının yakınından otobüsler kalkmaktadır. Türkiye’nin pek çok şehrinden de Trabzon Havalimanına direkt yolcu seferleri yapılıyor. Trabzon ayrıca karayolu hattı üzerinde bulunduğu için birçok şehirden otobüs ile de ulaşım vardır. Yine tren istasyonu da şehir merkezinden geçmektedir.

 

Bu yazımızda size Trabzon’a ne zaman gidilir, Trabzon’a nasıl gidilir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Bizden tavsiye Trabzon’a gitmek için acele edin. Trabzon’da görmeniz gereken çok güzel şeyler bulunmaktadır. Şimdi ucakbileti.com adresinden en uygun Trabzon uçak bileti alarak eşsiz bir Trabzon gezisi yapabilirsiniz. Hangi mevsim olursa olsun Trabzon görmeye değer bir şehirdir. Şimdiden iyi gezmeler!

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
Trabzon Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder