Thasos'da Nerede Kalınır?

Yunanistan’ın ve bölge ülkelerinin en önemli turistik bölgelerinden biri olan Thassos adası son 20 yıl içinde büyük bir tesisleşmenin ve ilerlemenin izleri görülmekte. Her geçen gün otellerde ve gelişen hizmet anlayışı içinde bulunduğumuz yıl itibari ile doruk noktasına ulaşmış durumda. Thassos uçak bileti yaşayacağınız beş yıldızlı tatil için beş yıldızlı bir uçuş deneyimi sunan bir ulaşım yöntemi olması yanı sıra ayrıca adaya ulaşım için kullanılan %95’lik oran ile en popüler ulaşım yöntemi oluyor. Adada küçük hostel motel pansiyon gibi konaklama alanları söz konusu olsa da beş yıldızlı tatil ve beş yıldızlı tatil olanaklarına bu merkezlerde rastlamak mümkün olamıyor.

 

 

 

 

Thassos otelleri içinde her şey dahil tatil olanakları sunan merkezler. Ada içinde her şey dahil hizmet vermeyen noktalar talep görmüyor. Akdeniz özellikle Türk ve İspanyol tatil mekanları ile kıyaslandığında daha az talep görmekte. Bu nedenle rekabette olmak ve daha çok turist çekmek için her şey dahil politikası Thassos otelleri içinde bulunan standart uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca otellerde adanın yüksek tarih turizmi potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda araç kiralama hizmetlerine de rastlamak mümkün. Oteller müşterilerinin tarihi alanları görebilmeleri için standart otobüslerle düzenlenen turları da organize etmekte. Bu turlarda tur rehberlerinin bulunması ve bölge hakkında İngilizce bilgi aktarmaları önemli avantajlar ve Thassos konaklama merkezleri turizmden daha çok pay almak için sadece plajların ve havuzun yeterli olmadığını çok kısa sürede kavramış durumda.

 

 

 

 

Thassos adasının ilginç özelliklerinden biri de yaşanan ekonomik daralmanın sonucunda Yunanistan içinde birçok işletmenin satışa çıkartılmış olması. Bu akımın bir parçası olarak adaya ilgi gösteren Türklerde konaklama hizmetlerine tatil olanaklarına yatırım yapmış durumda. Thassos Türk otelleri Türk ve bütün uluslar için kapılarını açmış durumda. Thassos adası üzerinde tamamen Türklerin çalıştığı ve Türk yemekleri ve eğlence anlayışı ile modern eğlence tatili anlayışını bir arada bulunduran tesisler bulunmakta. Ayrıca bu konaklama olanakları Thassos hostel olanakları ile de sunulmuş durumda. Ada içinde konaklamanın her boyutunda ve adımında Türk işletmelerin izini görmek mümkün.

 

 

 

 

 

Thassos adası üzerinde hizmet veren Alexandra golden boutique hotel turizm hayatına yaklaşık 20 yıldır devam eden tesisler arasında yer alıyor. Vermiş olduğu uzun hizmet yılları içinde kendini aralıksız geliştiren Alexandra golden boutique hotel son 10 yıldır beş yıldızlı hizmet etiketi kazanmayı hak etmiş tesisler arasında yer alıyor. Alexandra golden boutique hotel içinde sunulan olanaklara göz attığımızda karşımıza ilk çıkanlar aslında her otellerde bulunan olanaklar olsa da Alexandra golden boutique hotel içinde olimpik ve ultra lüks hali ile hizmetler sunan standartlar olmuş durumda. Alexandra golden boutique hotel içinde olimpik boyutlarda kapalı ve açık iki büyük yüzme havuzu bulunduruyor. Kapalı olan havuz kış mevsimi içinde de kullanıma açık açık olan havuz ise kış mevsiminde üstü kapatılarak korumaya alınıyor. Dünyanın en çok çeşidi bir arada bulunduran restoranı ise şüphesiz Alexandra golden boutique hotel içinde hizmet vermekte. Akdeniz mutfağının tüm yemeklerini bu restoran içinde bulabileceğiniz gibi ayrıca Japon ve Çin yemekleri de Alexandra golden boutique hotel içinde sunulan tatlar arasında yer almış durumda.

 

 

 

 

Tesis tamamen engelli bireylerin kullanabileceği şekilde inşa edilmiş durumda. Rezervasyon yaparken engellilik durumunuzu belirtmenize gerek kalmaksızın standart her odada aynı konfor ve anlayış hakim kılınmış durumda. Alexandra golden boutique hotel içinde sunulan bir başka olanak ise yoğun ve yorucu bir yolculuğun ardından ilk aklınıza gelecek olan SPA masajı hizmeti. Alexandra golden boutique hotel içinde Taylandlı ve Avrupa’dan gelen son derece profesyonel masörlerin kısa süre içinde sizi yeniden canlandırması mümkün. Odalarda bulunan önemli ayrıcalıklardan biri de Jakuzi. Zira standart olarak bütün odalarda bulunmasa da küçük bir fiyat farklı ile Jakuzili odaları Alexandra golden boutique hotel içinde sahip olmanız mümkün. Bedenine önem veren ve düzenli spora yapanlardansanız Alexandra golden boutique hotel sizler içinde olağan üstü bir spor salonunu devreye almış durumda. Böylece tatil boyunca kilo almak ve düzenini bozmaktan korkanlar için önemli bir ayrılcalık Alexandra golden boutique hotel içinde müşterilere sunulmuş oluyor. Thassos tatil dünyasında hizmet veren tesisin önemli bir ayrıntısı ise ne yazık ki tesise evcil hayvanlar ile giriş yapamıyor olmanız.

 

 

 

 

Buna ek olarak olası bir yanlış anlama sonucu tesise evcil hayvanınızla geldiyseniz Thassos adası üzerinde bulunan evcil hayvan pansiyonunda sizin için bir rezervasyon yapılıyor. Fakat bu ücreti sizin ödemeniz gerekmekte. Alexandra golden boutique hotel odalarında evcil hayvan barındırmak söz konusu olmadığı gibi sigara içenler ve içmeyenler için farklı odalar ayrılmış durumda. Rezervasyonda mutlaka sigara içip içmediğinize ilişkin soru soruluyor ve bu bağlamda size bir oda sunuluyor. Eğer sigara içilmeyen odada sigara içerseniz yüksek duyarlılıklı duman sensörleri bu durumu Resepsiyona bildiriyor ve uyarı alabiliyorsunuz. 8 ay olağan üstü sıcak sunan Thassos adasında kapalı alanlarda klima olmaksızın yaşamak çok zor.

 

 

 

 

Bu duruma karşı çözüm üreten Alexandra golden boutique hotel bütün odalarda standart olarak klima hizmeti sunmakta. Kontrol tamamen müşterinin olması seçeneği ile sunulan odalar siz odadan çıktığınızda dahi klimaların çalışmasına olanak tanıyor. Alexandra golden boutique hotel içinde sahip olduğunuz odada ultra lüks bir mini bar da sizlerin hizmetine ücretsiz ve her gün yenilenerek sunuluyor. İçinde uluslararası anlamdan başarı kaydetmiş bütün içkileri yanı sıra meyve suyu kola gibi alternatifleri de sizlerin beğenisine sunuyor. Alexandra golden boutique hotel müşterilerinin iletişimlerinin kesilmemesine yönelik sunduğu bir başka hizmet ise ücretsiz olarak odanıza ve genel otele açık olarak sunulan internet bağlantısı. Oldukça yüksek bir hıza sahip bu internet bağlantısı ile sınırsız ve günün hangi saati olduğu fark etmeksizin iletişime devam edebiliyorsunuz. Alexandra golden boutique hotel içinde hizmet veren personeller tamamen İngilizce bilen kişilerden seçilmiş ve oda servisi için genellikle bayanlar seçilmiş durumda. Günün hangi saati olduğu fark etmeksizin resepsiyonu arayarak menüler dahilindeki istekleri talep edebiliyorsunuz.

 

 

 

 

Son derece kibar ve güler yüzlü personellerin hizmet verdiği Alexandra golden boutique hotel kuru temizleme hizmeti ile de katılacağınız önemli bir parti ya da davet öncesi büyük sorununuzu ortadan kaldırıyor. Alexandra golden boutique hotel kuru temizleme için ek bir ücret talep etmemekte ve sadece kuru temizleme anlamında değil genel kıyafet yıkama ve ütüleme olanağının sunulduğu çamaşırhane ve terzi olanaklarını da içinde barındırıyor. Alexandra golden boutique hotel içinde sunulan yemekler açık büfe anlayışı ile sunulmakta. Yani kahvaltı ya da öğlen yemeği akşam yemeği fark etmeksizin açık büfe olarak dünyanın önemli mutfaklarının en seçkin üyelerini tadabiliyorsunuz. Alexandra golden boutique hotel içinden her düzenli olarak havalimanına küçük bir ücret karşılığında servis ulaşımı sağlanmakta.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Yunanistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder