Thasos'a Ne Zaman Gidilir?

Thassos uçak bileti sizler için aralamış olduğu ve yaklaşık 8 aylık bir süreç için ziyaret edebileceğiniz olağan üstü bir tatil cennetini vaat etmekte. Ege denizi içinde yer alan ve yaz mevsimi ele alındığında sıcaklığın 20 derecenin üzerinde olduğu ayların toplamı 8 aya çıkabiliyor. Eğer adayı deniz turizmi yani plaj kum güneş için ziyaret etmek istiyorsanız bu ziyareti gerçekleştirmek için uzun bir süreniz var İstanbul’dan 3.5 saat uzaklıkta olan Thassos hava durumu İstanbul ile pek benzerlik göstermemekte. Bu durum şüphesiz şehrin bir ada şehri olması ve ege denizi içinde yer alması büyük etki sağlıyor. Thassos adasına ne zaman gidilmeli? Sorusunu soranlar için en uygun cevap Mart ayında açılan sezon Kasım ayı sonlarına kadar devam etmekte. Mart ve Nisan aylarında 20 derece düzeyinde seyreden hava sıcaklığı akşamları biraz daha düşüş göstererek 15 ila 16 dereceye kadar gerileyebiliyor.

 

 

 

 

Thassos iklimi daha çok Akdeniz ve ege karışımı olsa da hava karardıktan sonra Karadeniz ikliminin özellikleri de hissedilmekte. Ekim ayında 30 derecelik sıcak ortalamasını sürdüren Thassos adası Kasım ayı yarısından itibaren soğuyan hava ile tamamen renk değiştirmeye başlıyor. Kısa süren bir sonbahar mevsimi ardından ada tam anlamı ile kar altında kalan olağan üstü bir merkeze dönüşüyor. Yaz ve kış mevsiminde oldukça güzel manzaralara sahip olan ada size beklentiniz doğrultusunda bir tatil sunmakta. Eğer Yazın en sıcak günlerini yaşamak istiyorsanız Mayıs ayı sonu ile tatil rezervasyonlarınızı yaptırıp tatilinize başlayabilirsiniz. Bu sıcak dönem ekim ayı sonlarına kadar devam etmekte. Adada hizmet veren oteller Mart Nisan ve Kasım aylarında olağan üstü uygun fiyatlar sunarak bu aylarda sezon açılışına özel hizmetler ve fırsatları sunabilmekte. Fakat sezonun tam manası ile açılmış olduğu Haziran ve Ekim ayları arasında yoğun doluluk oranı ile indirimli fiyatlar söz konusu olmazken yer bulabilmek bile Thassos adasında olağan üstü bir mucize. Ada ortalama her ay 500 bin turistin akınına uğruyor ve turistlerin geldiği nokta ağırlıklı olarak batı Avrupa.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Yunanistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder