Thasos Gece Hayatı

Yunanistan eğlence ve gece hayatı ele alındığında Türkiye ile oldukça büyük bir benzerlik göstermekte. Zira tavernalar balık lokantaları meyhaneler gece kulüpleri barlar neredeyse birbirinin fotokopisi denebilir. Fiyatları göz önünde bulundurulduğunda da benzerlik gösteren gece hayatı için en doğru tespitlerden biri şüphesiz işletmelerin turistlere sadece müşteri gözü ile bakmayan saygılı ve eğlencenin bozulmaması adına her türlü anlayışın sağlandığı mekanlar olduğu. Thassos uçak bileti ile 3.5 saat İstanbul’dan yolculuk yaparak ulaşabilseniz de bu Thassos adasında yabancılık çekmeniz söz konusu olmayacak.

 

 

 

 

Thassos gece hayatı çılgınlıkların ve sıra dışı eğlencelerin pek yaşanmadığı bir nokta. Zira adayı tatil için genelde orta yaşın biraz üzerinde çocuklu ailelerin seçiyor olması bu durumlar için oluşacak ihtiyaca gerek bırakmıyor. Daha çok bekarların Thassos gece kulüpleri için hevesli olması nedeni ile Thassos gece kulüpleri ve barlarında eğlencenin biraz daha yüksek limite ulaşmasına neden oluyor. Rakı balık lokantaları ve tavernalarda ise daha olgun insanlar genelde masalarında yemeklerini yerken canlı müzik eşliğinde şarkılar söyleyip dans etmeyi tercih ediyorlar. Bir Yunanistan klasiği olan tabakları kırma eğlenceleri de her gece yaşanan şovlardan birisi ve Thassos adasında buna canlı canlı şahitlik edebiliyorsunuz.

 

 

 

 

Thassos adasında eğlence iki farklı noktaya bölünmüş durumda. İlk seçenek şehrin içinde konumlanan eğlence mekanları olurken ikinci seçenek dünyanın her yerinde olduğu gibi beş yıldızlı otellerin gece kulüpleri olarak öne çıkıyor. Beş yıldızlı oteller gece hayatı için daha büyük yatırım yapan merkezler fakat genellikle bu yatırım kendi müşterileri için yapılmış olması ve kapasitenin limiti olması ile çok az şanslı ve rezervasyonlu insanın bu eğlenceye katılabilmesini mümkün kılıyor. Eğer otellerde gece eğlencelerine katılmak istiyorsanız iki üç gün önceden rezervasyon dahi yaptırmanız gerekebiliyor. Fakat bu kadar emeğe değen eğlence tam anlamı ile Thassos gece hayatında size geri dönüyor. Mekanlar özellikle canlı müziğe çok önem veriyor ve büyük işletmelerin gece kulüplerinde ulusal bir sanatçıya rast gelmek mümkün.            

 

 

 

 

 

Thassos adasının en eski ve en özel eğlence mekanlarında olan Navagio bar limenaria yaklaşık eğlence dünyasında 30 hizmet yılını doldurmuş tesisler arasında yer alıyor. Adaya gelen turistlerin gece hayatı arayışı için ilk önerilen mekan Navagio bar limenaria olmakta. Fiyat hizmet dengesine yakından baktığımızda birbirlerini karşılayan verilerin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat mekanda İngilizce bilen çalışan sayısı oldukça az zaman zaman çok özel istekleriniz için bir süre beklemek ya da yürüyerek sipariş vermeniz gerekebiliyor. Her ne kadar gece eğlenceleri yani gece hayatı için İngilizce önem arz etmese ve içki isimleri evrensel olsa da yine de bazı zamanlar ihtiyaç duyulabiliyor. Navagio bar limenaria hem kapalı hem de açık alana sahip olan bir nokta. Bu yönü ile bakıldığında oldukça yararlı bir organizasyona sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira kapalı mekanda müziğin sesi ve dansın ritminden yorulanlar açık havaya çıkıp hem oturarak hem de temiz hava ile yeniden kendine gelebiliyor. Yeni tanışan çiftler ya da balayı çiftleri gibi guruplar içinde sahil üzerinde yürüyüş yapmak ve sessizliğin içinde pırıl pırıl gökyüzünü izlemek açık alanı ile Navagio bar limenaria içinde mümkün. Gece kulübü içinde güvenlik üst düzeyde tutuluyor. Turistlerin ya da yerel halkın sorun yaşamaması için en küçük anlaşmazlık kısa sürede çözüme kavuşturularak olayın büyümesi engelleniyor.

 

 

 

 

Bunun için iki sorun yaşayan insanın konuşarak sorunu halletmesi için güvenlik görevlileri yanlış anlaşılma ya da kasıtlı bir durum söz konusu ise haksız olan tarafı mekandan uzaklaştırma gibi önlemler alması ayrıca turist ya da yerli halk fark etmeksizin bunu yaparken son derece kibar ve taksi çağırarak uğurlaması olağan üstü misafirperverliğin bir parçası. Bu tip bir hizmetin farklı bir ülkede ya da gece kulübünde yaşanması oldukça düşük ihtimal denebilir. Navagio bar limenaria içinde ücretsiz interneti yüksek hızla müşterilerine sunan bir mekanların başında geliyor. İnternet için ek bir ücret talep edilmediği gibi mekana giriş ücretli olmasından dolayı ilk biralarda Navagio bar limenaria hediyesi oluyor. Sahile sıfır yapılmış olan işletme bahçesinde olağan üstü güzellikte çiçekler ve palmiye ağaçları bulunuyor.

 

 

 

 

Bu görüntü ve çiçeklerin hoş kokusu dahi Navagio bar limenaria gece eğlencesi için seçilmesi gereken mekanlar arasına koymaya yeterli. Eğlence hayatında anlık mekan değiştirenlerdenseniz bilmeniz gereken Navagio bar limenaria buna müsaade etmiyor. Rezervasyonsuz mekanı girişiniz söz konusu değil. Rezervasyonunuzu telefon ile ve yüz yüze gün içinde yapabilmeniz mümkün olmakla birlikte Navagio bar limenaria girişinde kimlik bilgilerinize ve yüz tanıma sistemi ile vatandaşı olduğunuz ülkede suç işleyip işlemediğinize kesinlikle bakılıyor. Navagio bar limenaria gece eğlencesinde bu şartları yerine getiremeyen müşterilerini kesinlikle işletme içine almayarak eğlence mekanı içerisinde yer alan insanlar için en ideal ortamı hazırlamayı hedefliyor. Akşam 22:00’da kapılarını müşterilerine açan Navagio bar limenaria sabah 05:00’a kadar eğlenceye ve müziğe devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yunanistan ve Thassos gece eğlence merkezlerinden gençlere hitap eden bir başka mekan olarak öne çıkıyor. Bolero summer dance club haftanın her günü elektronik müzik ve dansçı kızların eşliğinde doyasıya eğlenmenizi mümkün kılan bir nokta. Müzik yapan djler son derece profesyonel ve zaman zaman uluslararası elektronik müziğin dev isimlerini de Bolero summer dance club içinde görmek mümkün. Fiyat hizmet orantısına bakıldığında verilen hizmete karşın oldukça uygun bir fiyatla eğlenme olanağı sunan mekan içinde yüksek hızda internet ek bir ücret talep edilmeksizin sunuluyor.  Mekan aynı anda maksimum 100 kişiye hizmet verebilmekte. Bu yüzden Bolero summer dance club gece eğlencesine katılmak istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Sadece yüz yüze rezervasyon kabul eden mekan telefonla aradığınızda İngilizce bilen bir çalışan tarafından mekana davet edilmeniz ile noktalanıyor. Kişiye özel dansçı kızların VİB salonlarda eğlenmesine yönelik hizmette Bolero summer dance club içinde sunulan olanaklardan birisi. Go-go kız anlayışı burada söz konusu değil ve müşteri kitlesi tamamen turistlerden oluşuyor.

 

 

 

 

Geçmiş yıllarda yaşanan bir takım sorunlardan dolayı Bolero summer dance club Yunanistan yerli halkının mekan içinde eğlenmesine müsaade etmiyor. Turistler içinde yüz tanıma sistemi ile vatandaşı oldukları ülkede suça bulaşıp bulaşmadıkları sorgulanıp uygun bulunan müşteriler sadece Bolero summer dance club eğlenme hakkı kazanabiliyor. 1985 yılından günümüze kadar geçen sürede eğlence hayatında yer alan mekan denizden yaklaşık 4 km uzaklıkta yer alıyor. Hizmet verdiği alan tamamen kapalı bir konumda ve bu durum mekanın olağan üstü havalandırma yatırımı ile sizi bunaltmadan akşam 22:00’da başlayan eğlencenizin sabah 05:00’a yani mekan kapanıncaya kadar devam etmesine olanak sağlıyor.

 

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Yunanistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder