Taipei'ye Ne Zaman Gidilir?

Seyahat etmek isteyenlerini, en çok dikkat ettikleri konulardan bir tanesi gidilecek zamana karar verme aşamasıdır. Özellikle yaşanılan ülkeden farklı bir ülkenin şehrine gitmeye karar verildiğinde, iklim koşullarını göz önüne alarak  ne zaman gidileceğine dair karar verilmesi gerekmektedir. Taipei uçak bileti alımında bulunacak olanların, iklim özellikleri ve hava durumu değerlerine daha çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Tayvan’ın en büyük dördüncü kenti olan Taipei aynı zamanda ülkenin başkenti olarak kabul edilmektedir. Her sene on binlerce turistin tatil için tercih ettiği şehir, farklı iklim özelliğiyle dikkat çekmektedir. Taiwan hava durumu değerleri incelendiğinde genel olarak tropikal iklim özelliklerinin görülmesiyle karşı karşıya gelinecektir. Bu durum başkent Taipei için bakıldığında, iklimin tüm özelliklerinin yoğun olarak gözlemlendiği anlamını taşımaktadır.

 

 

Tropikal iklim etkisinde olan bir şehir olması nedeniyle, tatil için burayı tercih edecek olanların her dönem yağmur ve muson rüzgarları etkisiyle karşılaşacaklarını unutmamaları gerekmektedir. Yağmur ve muson rüzgârlarının yanı sıra, bölgede iklim özellikleri nedeniyle sıklıkla tufanlara rastlandığı da bilinmektedir. Bu sebeple tatil için bu şehri tercih edecek olanların Taipei hava durumu değerleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Mayıs ayından itibaren Ekim ayı sonuna kadar kendisini hissettirmekte olan yağmur ve tufanlar sebebiyle bu süreçler tatil için pek uygun sayılmamaktadır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık değerlerinin 28 derece olarak seyrettiğini bu şehirde, yine bu aylarda yaşanmakta olan tufan olayları; turistlerin şehri yazın boş bırakma nedeni olarak kabul edilmektedir.

 

 

Tayvan hava durumu değerlerine bakılarak şehrin durumu incelendiğinde, tarihinde bir kez bile kar yağışı yaşamadığını belirtmek gerekmektedir. Kış aylarında günlük ortalama sıcaklık değerlerinin 17 derece civarında olması dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır.

Bu şehri ziyaret etmek isteyenlerin, tercih edebilecekleri en ideal dönem kış ayları olarak göz önüne gelmektedir. Kış aylarında yağışların az olması ve yaz aylarında görülen tufan olaylarının minimum düzeyde görülmesi, tatilcilerin ilgisini çekebilecektir. Ağustos  ve Eylül aylarında şiddetli tufanların rastlandığı bu şehirde güzel bir tatil geçirme ihtiyacını karşılamak için gidilebilecek zaman; Ekim ayı ile Nisan ayı aralığıdır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Tayvan Kalkışlı Uçuşlar

X
Taipei Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder