Taipei'de Gece Hayatı

Tayvan gece hayatı tüm ülkede çılgınlıkları ve kuralsızlıkları ile ün salmış bir yapıya sahiptir. Bu sebeple Taipei gece hayatı da bu durumdan nasibini alan eğlence anlayışına sahip yapısı ile dikkat çekiyor. Diğer önemli turistik şehirlerle kıyaslandığında Taipei neredeyse bir adım öne çıkıyor. Şehir olağan üstü güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölgede. Durum böyle olunca hali ile daha çok turistin ilgisini çekiyor. Sokaklarda genellikle İngilizce bilen polisler sürekli dolaşıyor. Öyle ki caddenin bir başından iki polis gelirken cadde ortasında 2 polis cadde sonunda iki polis bekleyebiliyor. Bu durumda kesinlikle turistlerin rahatsız olacağı bir durum oluşmuyor. Aksine çok nazik ve kibar insanlar. Taipei yerel halkı %90 oranında turizm ile ilgili işlerde çalışıyor. Kalan %10’luk kısım tarım yapıyor. Ülkenin her yanından genç kızlar çalışmak için bu şehre akın ediyor ve çalışma adresleri Taipei gece hayatı barlar ve diskoları oluyor.

 

 

Genel kanının aksine Tayvan da gece hayatı kimse kimseye karşı bir zorlama tutumu sergilemiyor. Herkes eğlencesini ya da işini özgürce yapabiliyor. Özellikle ülkemizden son yıllarda artan turist potansiyeli yakalayan Tayland ve Taipei şehri dikkat çekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına 90 gün süre ile alınacak vizelerde herhangi bir kısıtlama uygulamıyor. Yani tapei hava alanından alacağınız basit biri vize ile ülkeye girişiniz mümkün kılınmış. Taipei ülkenin başkenti bu yüzden güvenlik ve saygınlık en üst düzeyde tutuluyor. Ülkeye girişiniz için sadece Taipei uçak bileti yeterli ayrıca dikkat etmeniz en önemli nokta ülke de döviz geçerli olsa da Taipei hava alanından Tayvan parası almanız gerektiği. Şehrin her yerinde döviz bozdurma olanağı olsa da resmi ve geçerli kur üzerinden sadece bankalar ve hava alanından bozdurabileceğinizi unutmamalısınız.

 

 

Tayvan ve Taipei gece hayatı genellikle erkekler için daha cazip bir durumda. Aile ve kız arkadaş ya da sevgili ile gidilmek için çok doğru noktalar olsa da bu sadece tarihi alanları gezmek istiyorsanız doğru olacak bir seçim olacaktır. Zira Taipei gece hayatı Tayvanlı kızların tam olarak sınırları aştığı ve üzerinden minimum kıyafet ile dolaştığı eğlenceleri içinde barındırıyor. Bu ortam çocukların ve evli erkeklerin oldukça sorun yaşayabileceği eğlenceyi de beraberinde getiriyor. Fakat yalnız bir erkek olarak Taipei’yi eğlence için seçmişseniz belki de hayatınızda tanıklık edemeyeceğiniz eğlencelerin içinde yer bulacaksınız. Taipei gece hayatının iki temel kuralı var. Öncelikle seçimleri tamamen kendiniz yapmalısınız. Yani gideceğiniz otel kalacağınız oda ya da eğlenmek istediğiniz gece kulübü tamamen sizin seçiminiz olmalı. Zira tüm güvenlik önlemlerine karşın Taipei gece hayatında da dünyanın her yerinde olduğu gibi kötü sonuçlar ve gasp gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.

 

 

Ayrıca yabancı erkeklerin bu kadar çok talep görmesi Taipei erkeklerinin canını sıkan durumların başında geliyor. Gece kulüplerinde özel önlemler alınsa da gece kulübü çıkışında istenmeyen görüntüler kavga gibi sonuçlar zaman zaman ortaya çıkabiliyor. Her ne kadar Taipei kanunları turistlerden yana olsa da yine de eğlence için gittiğiniz bir yerde bu tip sorunlarla karşılaşmadan da vakit geçirebilmek mümkün. Bu yüzden eğer yalnızsanız ve eğlenmek için birini arıyorsanız. Gece kulübünde oturmanız ve bir şeyler içmeniz yeterli zaten Taipeili genç kızlar sizinle tanışmak isteyecektir. Ayrıca Taipei de sadece turistlere hizmet veren yani Taipeili yerel erkeklerin giremediği barlar da söz konusu. Taipei sadece Tayvanlı kızların değil transseksüel Tayvanlıların da oldukça sık boy gösterdiği yerlerden. Bu sebeple sizinle kontak kuran insanlarla eğer İngilizce bilmiyorsanız çok dikkatli olmanız hayal kırıklığı yaşamamanız için önemli olacaktır.

 

 

Taipei’nin önde gelen gece kulüpleri ve barlarına göz attığımızda karşımıza ilk çıkan mekan Club Myst oluyor. Tayvan genelinde eğlence mekanları yasalara göre saat 03:00 da kapanmak zorunda. Fakat ülke de fuhuş da aynı yasalarla yasaklanmış görünüyor. Bu yasaklamalar sadece kağıt üzerinde olan basit kurallardan ibaret. Çünkü Taipei eğlence tutkunları yasakları umursamayan ve aldırış etmeyen yapıdalar. Polisler gece saat 03:00 da caddelerden çekiliyor. Asıl dikkatli olunması gereken zamanlar olarak karşımıza bu anlar çıkıyor. Taipei gece kulüpleri ve barları içinde güvenlik üst düzeyde olsa da dışında durum polis kontrolü sona erdiği için değişebiliyor. Club Myst şehrin en nezih eğlenme mekanlarından biri ve burada kavga ya da sürtüşme neredeyse imkansız. Saat 21:00 da kapılarını açan gece kulübü sabahın ilk ışıklarına yani 06:00’a kadar eğlenceye ara vermeden devam ettiriyor. Şehirdeki en büyük dans pistine sahip olan mekan için söylenebilecek söz aradığınız her türlü içkiyi ve eğlenceyi bu mekanda bulabileceğiniz. Ayrıca rezervasyon usulü gidilmeyi şart koşan mekanların başında gelmekte. Eğer rezervasyonsuz giderseniz kapıda uzun saatler beklemeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

 

 

 

Taipei eğlence mekanlarının ikinci sırada bulunan ismi ise Spark 101 isimli gece kulübü. Mekana girdiğiniz andan itibaren sizi muhteşem ışıkşı bir dekor karşılıyor. Görsellik açısından büyük bir ışıltıyı konuklarına sunan Spark 101 gece kulübü eğlence anlayışı da hafızanızdan yıllarca silinmeyecek anılar bırakacak. Ayrıca Spark 101 dünya üzerinde yapılmış en yüksek iki numaralı bina içerisinde hizmet vermekte. Bu bile eğlencenin ne kadar doruklarda yaşanacağını anlamanız için yeterli olacaktır. Bina sunmuş olduğu 360 derecelik manzara ile hem eğlenmenize hem de Taipei manzarası izlemenize olanak sağlıyor. Güvenliği ve saygınlığı konusu düşünüldüğünde şehrin en iyi gece kulübü olduğunu söylenebilir. Mekandan ayrılmadan önce taksi çağırma olanağı sunulan gece kulübü Taipei’nin genel yapısının aksine daha çok eğlence için gelen Tayvanlı kızların geldiği bir nokta. Yani buraya gelen bayanlar şehirde önemli işlerde görev yapan kişiler. Ayrıca Taipei erkekleri bu mekana çok fazla giriş yapamıyor. Spark 101 isimli bu mekanda rezerve usulü çalışmakta ve beklemek için her hangi bir alan bulundurmamakta. Yani rezerve edilmiş bir masanız yoksa kesinlikle gitmeyin içeriye alınmayacak ve kapıda da bekleyemeyeceksiniz. Mekan 22:00 da başladığı hizmeti sabah 05:00 kadar sürdürüyor. Mekan içinde uluslar arası arenada başarı elde etmiş DJ’lerin sahne aldığı ve elektro müziğin hakim olduğu bir yapıya sahip.

 

 

 

Taipei gece hayatının 3 numaralı mekânı olan Luxy gece kulübü Taipei yolculuğu yaptıysanız mutlaka görmeniz gereken bir adres. Mekân içerisinde çılgın eğlence lazer şovları ile desteklenmiş ve kendinizi bir an Matrix filmi içerisinde yer alan gece kulübünde gibi hissedeceksiniz. Mekân içerisinde her zevke ve tercihe uygun Luxy girl olanağını barındırmakta. Daha karma bir eğlence hayatına sahip olan mekanda Tayvanlı yerel halk ve turistler daha iyi bir uyum ile ortak noktada eğlenebilmenin keyfini yaşıyor. İçkileri ve kokteylleri ile Taipei’nin en önemli gece kulübü Luxy gece kulübü oluyor. Çünkü içeride çalışan barmenler tamamen yabancı ülke vatandaşı ve sadece en profesyonellerin mekânda çalışmasına izin veriliyor. Mekân sunmuş olduğu eğlence ile zaman zaman kapatma cezası alabiliyor. Ve kapıya giderek şansınızı denemeniz gerekiyor. Bir rezerve olanağı tanımıyor.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Tayvan Kalkışlı Uçuşlar

X
Taipei Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder