Stuttgart'ta Nerede Kalınır

İnsanların seyahat etmek istedikleri bölgelerden bir tanesi olarak Almanya’nın bu eşsiz şehrini seçmelerinin ardından konaklama ile ilgili düşüncelere girmeleri oldukça doğal bir durumdur. Herkes gideceği yere karar vermesinin ardından bütçesine uygun olarak konaklama yapacağı ve tatili süresince güvenli bir şekilde yaşayabileceğinden emin olacağı yerleri tercih etmektedir.

Stuttgart konaklama konusunda oldukça seçeneğin söz konusu olduğu bir yerdir. Turistler tarafından oldukça tercih edilen Almanya’nın bu eşsiz şehrinde her bütçe grubu için uygun bir konaklama alanı bulunmaktadır. Bu sebeple kalacak yer ihtiyacında olan kişilerin öncelikli olarak kendi isteklerini ve maksimum limitlerini belirlemeleri gerekmektedir. Ancak kendi planlamaları sonrasında bir düzen içerisinde tercih edebilecekleri seçenekleri inceleme şansı elde edebileceklerdir.

Kendi bütçelerini belirleme aşamasından sonra insanların, harcama yapmayı planladıkları bütçe aralıklarına göre konaklama yapılabilecek yerleri üç kategoriye ayırmak doğru olacaktır. Lüks, orta sınıf ve öğrenci işi sayılabilecek ekonomik sınıf konaklama yerleri olarak bu kategoriler adlandırabilir.

Lüks Sınıf Oteller

Tatil aşamalarında konaklama ihtiyaçları için bütçe kısıtlaması yapmak istemeyenlerin daha büyük bir oranda oldukları bilinmektedir. Yeni bir ülkeyi keşfetme aşamasında olan kişilerin konaklama konusuna, güvenli bir tatil geçirme imkanları açısından özen gösterdikleri bilinmektedir. Bu bağlamda önerilebilecek birkaç otel aşağıda açıklanmıştır:

Waldhotel Stuttgart: Bu otel Stuttgart’ta en çok tercih edilen ve memnuniyet duyulan otellerden bir tanesidir. Orman içerisinde huzurlu bir alanda yer almakta olan bu 4 yıldızlı otel, Merkez Tren İstasyonu’na ise 15 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Burayı tercih edenlerin otelin şık restoranlarında hem dünya yemeklerinin eşsiz örneklerini hem de yöresel yemekleri tatma imkanı elde edecekleri belirtilmelidir. Ayrıca misafirlerin sadece 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesinin ardından Stuttgart TV Tower’i ziyaret edebilme şanslarının olması da ilgi çekici bir özelliktir.

Mövenpick Hotel Stuttgart Airport and Messe: Bu otel Stuttgart otelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Hava alanının tam karşısında bulunan bu 4 yıldızlı otel; ses yalıtımına sahip odaları, geniş spa alanı ve ücretsiz Wi-Fi kullanımı gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Messe Stuttgart Sergi Merkezi’ne gitmek isteyenlerin bu otelden çıkmalarının ardından sadece 200 metre bir mesafe kat etmeleri gerekmesi durumu oldukça sevindirici bir durum olarak kabul edilmektedir. Şık ve geniş bir terasa sahip olan otelin, geleneksel Suabiya yemekleri ve uluslararası özel yemekleri misafirlerine sundukları bilinmektedir. Bu oteli tercih edenlerin en çok memnun kaldıkları konu ise, yemeklerinin ardından Massage Cafe & Bar kısmında ya da salonda bulunan şöminelerin başında dinlenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeleridir.

Kronen Hotel: Stuttgart merkezinde bulunmakta olan bu otel en çok bu özelliği ile insanların tercih sebebi olmaktadır. Stuttgart yaya alanı ve tren istasyonuna oldukça yakın bir mesafede konumlanmış olan bu 4 yıldızlı otelin; buhar banyosu, sauna ve gurme kahvaltı büfesi imkanları da bulunmaktadır. Özel bir işletme olması sebebi ile odalarda ücretsiz Wi-Fi, ses yalıtımı sağlanmış odalar gibi hizmetler üst seviyede sunulmaktadır. En çok beğenilen özelliği Stuttgart Merkez İstasyonuna 400 metre mesafede bulunması ve Königstraße’ye 5 dakikalık yürüme mesafesinde olmasıdır.

 

Orta Sınıf Oteller

Tatil için Almanya Stuttgart’ı seçen kişilerin bazıları ise konaklama için daha az bir bütçe ayırmayı tercih ederek, gezi ve etkinlikler için daha fazla bir bütçe yaratmaktadır. Bu sayede hem güvenilir ve yarı ekonomik otellerde kalarak tasarruf eden kişilerin hem de başka aktiviteler için kendi bütçelerini dengeledikleri bilinmektedir.

Kerner Apertement: Burası daha çok birer daire olarak hizmet vermektedir. 3 yatak odasına sahip daire olarak adlandırılan Kerner Apertement, ücretsiz otopark imkanı ve ücretsiz Wi-Fi sunması ile insanların gönüllerini kazanmaktadır. Yüksek tavanlar ve parke zeminler ile misafirlerini karşılamakta olan bu dairede, bulaşık makinasına kadar eksiksiz bir şekilde donatılmış mutfak ile bahçe manzarasına sahip balkonda bulunmaktadır. Yemek masasından televizyona kadar her türlü ihtiyacın bulunduğu bu yerde aynı zamanda iki tane de modern banyo bulunmaktadır. Havlu ve nevresim gibi ihtiyaçlar ise ücretsiz olarak sağlanmakta, çamaşır makinası ise yine daire içerisinde yer almaktadır. 3 daireli olan Kerner Apertement’in en çok tercih edilen yanı kafe ve restoranların bulunduğu alana 5 dakikalık bir yürüme mesafesine bulunmasıdır. Ayrıca Stuttgart’ta en çok tercih edilen ulaşım ağı olan raylı sisteme ulaşımın sağlanacağı Stuttgart Merkez İstasyonu’na da 850 metre mesafededir.

 

Hostel Alex 30: Bu hostel aydınlık şekilde döşenmiş odaların ve dairelerin bulunduğu, şehrin merkezinde hizmet veren bir tesistir. Tesis içerisinde bir internet kafe, teras ve Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Königstrabe alışveriş caddesine 1 km uzaklıkta olması ise insanların tercih etmesinde etken bir rol oynamaktadır. Stuttgart kalınacak yerler listesinde yarı ekonomik tercihler yapmak isteyenlerin tercih ettikleri bu tesisin mutfağı konular tarafından ortak kullanılmaktadır. Odaların tamamının ortak banyo kullanımına dahil olduğu bu tesiste, havlular ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca tesiste güvenli dolapların bulunmakta olduğunu bildirmek de ilgilenenler için yardımcı olabilecek bir seçenektir.

Ekonomik Oteller

Tabi ki tatil aşamasında insanların tamamen ekonomik seçimler yapmak istemesi durumunu karşılamakta olan oteller de bulunmaktadır. Kısıtlı maddi imkânlar dâhilinde, sıkı bir bütçe kontrolü ile tatil yapmaya başlamış olan kişilerin ekonomik oteller listesinden bir seçim yapmak istemeleri oldukça normal bir durumdur. Ekonomik seçimler ile ilgilenen tatilciler için Stuttgart nerede kalınır sorusuna en uygun cevapları sunmaya çalışacağız.

Relax Wellnesshotel Stuttgart: Doğu Stuttgart’ta bulunmakta olan bu otel misafirlerine geniş bir spa ve sağlıklı yaşam alanı sunması ile ünlüdür. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi bulunmasının yanı sıra odaların konforlu yapısı da misafirlerin dikkatinden kaçmamaktadır. Bu otelde odaların hepsi klasik tarzda hazırlanmış durumdadır. Tesise bir buçuk km uzaklıkta bulunmakta olan Waldheim yürüyüş alanı, burayı tercih eden misafirlerin uzun yürüyüşler için ve bisiklet kullanmak için tercih ettikleri bir alandır. Relax Wellnesshotel Stuttgart oteli, Stuttgart Merkez Tren istasyonuna 3 km bir mesafede bulunması sebebi ile dikkat çeken bir tesistir. Ayrıca A8 otoyoluna araba ile 20 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşmak mümkün olabilecektir. Oteli ziyaret edenlerin dikkatini çeken bir diğer nokta ise tesis bünyesinde halka açık olarak kullanılmakta olan bir otoparkın bulunmasıdır.

 

Hotel Astoria am Urachplatz: Sigara içilmeyen bu hotel Stuttgart hotelleri arasında ekonomik sınıf aralığında seçilebilecek otellerdendir. Stuttgart Merkez İstasyonuna bir buçuk kilometre uzaklıkta bulunan ve klasik tarzda odalara sahip olan bu tesis, en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Sakin bir konumda bulunmasının yanı sıra tüm odalarının aydınlık bir şekilde dekore edilmiş olması dikkat çekmektedir. Ayrıca özel eşyalarını saklamak isteyenler için her odada kasa bulunuyor olması tercih edilme nitelikleri arasında olumlu bir madde olarak yer almaktadır. Hotel Astoria’nın dışındaki otobüs durağından ünlü alışveriş caddesine doğrudan gidiş bulunmaktadır. Ayrıca bu oteli tercih edenlerin hem kapalı alan restorandan yararlanabileceklerini hem de teras kısmında restoran ve bar hizmetinden yararlanabilecekleri de belirtilmelidir.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Stuttgart Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder