Stuttgart'a Ne Zaman Gidilmeli

Hiç kimse tatilinin kötü hava koşulları nedeni ile ya da farklı nedenlerden dolayı bozulmasını istemez. Herkes ne olursa olsun huzur dolmak ve kafa dinlemek için tatili en iyi şekilde değerlendirmek ister. Tatil için ideal yerlerden biri de Stuttgart kentidir. Okyanus ılıman iklimine sahip Stuttgart ne zaman gidilir sorusu Stuttgart’a gitmek isteyenler için akıllara gelen ilk sorulardandır. Stuttgart, ülkemizden çok da farklı gibi görünmeyen iklimi ile aslında çok yabancılık çekilecek bir şehir değil.

Tüm bir yılı göz önüne alırsak şayet ortalama olarak 25 derece ile -3 derece arasında değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Çok nadiren de olsa -8 dereceleri görebilmek ise mümkün ve en yüksek sıcaklığı da 30 derece görmek mümkündür. Küresel ısınmayı da düşünürsek aslında 30 derece ve biraz üstü çok da normal karşılanabilmektedir.

Stuttgart hava durumu aslında ülkenin geri kalan kısımlarına göre daha ılıman bir iklime sahiptir. Sıcaklık anlayışınıza göre değişen aralıklar vardır. Bazı kişilere göre gidilmesi gereken en ideal zaman dilimi Haziran ayı ve Ekim ayı arasında Stuttgart’ı ziyaret etmenin en güzel zamanlar olduğunu savunur iken bir başka görüştekiler ise Nisan ve Ekim ayları arasında ziyaretin en uygunu dile getirmektedir. Sonbahar mevsimini seviyor iseniz şayet Stuttgart bunun için harika bir şehir, gündüzleri sıcak iken geceleri serin olan zamanları tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Hava durumu Stuttgart kenti de gece ve gündüzler arasında büyük değişimler gösterebilmektedir. Zira gündüz çok sıcakken gece oldukça serin olabiliyor. Aynı zamanda yaz aylarında yılın geri kalan aylarına oranla daha fazla yağış aldığını da belirtmekte fayda var. Yaz tatili olarak düşünüyor iseniz bu durumu da göz önüne almalısınız. Kışın ise Ocak ayının en soğuk olduğu zaman 0 derecenin altına düştüğü zamanlardır ve bu kadar soğuk tabii ki de beraberinde kar yağışını getirir. Kış aylarının tamamı neredeyse 0 derece civarında olduğunu da bilmelisiniz. Stuttgart da ise en sıcak ay Ağustos ayıdır. Yaz tatili düşünenler için ideal olduğu gibi yine de yağış alabileceğini unutmamalısınız.
 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Stuttgart Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder