Stuttgart Gece Hayatı

Almanya gibi mükemmel bir ülkeye gidip de kimse erkenden uyumak istemez.  Hele ki gittiğiniz yer Stuttgart ise kesinlikle sabahlamalısınız. Stuttgart’ta gece ne yapılır sorusunun cevabı ise Theodor Heuss Caddesi’nde gizlidir. Hayat gece başlar diyenler için özellik ile bu caddeyle tanışmadan kesinlikle ülkelerine dönmemeliler. Zira gecenin kalbi bu caddede atar iken oldukça geç saatlere kadar açık olan barları ile ünlü olan Theodor Heuss Caddesi’nde eğlence neredeyse hiç bitmemektedir. Mekan sayısı oldukça fazla olan bu şehirde renkli ve aynı zamanda oldukça hareketli saatler geçireceğiniz mekanların sayısı ise yadsınamayacak kadar fazladır. Theodor Heuss Strasse ve çevresinin yanı sıra Hans im Glück Brunnen Çeşmesi ve “Bohnenviertel” adındaki mahallesi ve çevresi geç saatlere kadar açık olan barların yanı sıra kafeler ve restoranlar da mevcuttur. Eğer ki geleneksel bir Alman barı düşünüyorsanız “Steinstrasse” adındaki alana gitmeniz gerekmektedir.

BIX JazClub, Laboratorium ve Kiste ise isimlerinden de az çok anlayacağınız gibi blues ve caz severler ve aynı zamanda canlı müzik tutkunları için şehrin öne çıkan isimlerinden yalnızca üçü.

 

Stuttgart gece hayatı oldukça hareketli ve aynı zamanda gidilebilecek alternatifi çok fazla olan bir şehir. Caz tarzında müzikler sevmiyor ve barları keşfetmek istiyorsanız, tamamen doğru şehirdesiniz. Özellikle içecekleri ve barmen şovları ile dillere dolanan Schwarz-Weiss Bar en çok tercih edilenlerin başında birinci sırada yer almaktadır. Özellikle hazırladıkları kokteyller ve profesyonel ekibiyle tam not alan Schwarz-Weiss Bar yeni tatlar arayanlar için mükemmel bir bar. Yürüyerek her yerden ulaşabileceğiniz konumda olması ise büyük bir artı iken aynı zamanda şık dekoru ile de çıkmaz istemeyeceğiniz bir mekan. Stuttgart’ın en iyi kokteyllerini bu barda içebileceğiniz konusunda ise oldukça iddialı. Schwarz-Weiss Bar’ın en çok dikkat çeken özelliği ise harika kokteyllerini kendi bitki ve meyve özlerinden hazırlıyor olmalarıdır. Eğer kişiler menüde kendi istekleri ya da deneyimlemeyi düşündükleri bir seçenek bulamıyorlar ise bu durumda da kişiye özel karışım içkiler yapılabilmektedir. Hem hizmet konusunda profesyonelliği hem de ortamın eşsizliği ile oldukça dikkat çeken bu bar, bir miktar pahalı olarak görülse de yine de tercih edilmekten geri durulmamaktadır.

 

Stuttgart’ta gece hayatını yaşamak isteyenlerin hem farklı hem de eşsiz bir deneyim yaşamak için seçebilecekleri bir diğer mekan ise Sky Beach Stuttgart olarak bilinmektedir. Burası bir Gökkuşağı Barı olarak kabul edilmektedir. Alışveriş merkezinin üst katında ve terasında yer alması sebebi ile ilginç bir görünüm arz eden bu barın kapalı alanları oldukça az sayıdadır. Alışveriş merkezinin önünde uzanan temiz deniz ve kumsal alanı, terastan güzel bir görünüm yansıtmakta olması sebebi ile İspanyol plajlarını anımsatıcı olmaktadır. Fiyatlar açısından ucuz bir yer olmamasına rağmen zarifliği ile göz doldurmaktadır.

 

Üzüm bağları ile ünlü olan Stuttgart’a gelenlerin şarap tadımı yapmadan geri dönmeleri oldukça uzak bir ihtimal olarak bilinmektedir. Şehrin doğu kısmında bulunmakta olan Bohnenviertel semtinde şarap tadımları ile ünlü evler bulunmaktadır. Burayı ziyaret edenlerin eşsiz şaraplar arasında ilk tatmaları gereken Apfelwein şarabı olacaktır. Şarap sever kişilerin bu şarabın etkisinden kolaylıkla çıkamayacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Denenmesi gereken diğer şarap çeşitleri ise Riesling ve Silvaner beyaz şarapları olmaktadır. Tüm dünya için beyaz şarap dendiğinde eşsiz lezzetlerden olan bu seçeneklerin yanı sıra Dornfelder ve Spätburgunder kırmızı şaraplarının da muhakkak denenmesi gerekmektedir. Tabi ki Almanya’ya gelinmesi durumunda en çok tüketilen ve üretilen içki olan birayı da sıklıkla deneme imkanı bulabilirsiniz. Biraları ile ünlü olan Almanya Stuttgart’ta Altbier, Schwarzbier ve Berlier Weiße tadına muhakkak bakılması gereken seçenekler arasındadır.

 

Stuttgart’ta gece kulüpleri arasında kumarhane seçeneklerini değerlendirmek isteyecek kişiler için de bazı seçenekler bulunmaktadır. Tatil sırasında özellikle kumarhaneler gibi ilginç ortamları görmek hem de güzel bir tatil esnasında böyle farklı bir deneyime ulaşmak isteyenlerin ilk tercihleri Club Grace olmaktadır. Harika bir konumda olması sebebi ile tercih edilmekte olan bu kulübün içkileri de oldukça tatmin edici olmaktadır. Özellikle eşsiz kokteylleri, ziyaret edenlerin kumar konusunun yanı sıra değer verdikleri bir konu olmaktadır. Birbirinden güzel ve çeşitli kokteyller sunmakta olan bu kulüpte, fiyatlar bir miktar fazla olsa da yine de verilen ücrete değmesi sebebi ile insanların gözlerine çok gözükmeyecektir. En çok tercih edilen ise Tolle ismi kokteyli olmaktadır.

 

Stuttgart’ta içki içmek isteyenler için en mükemmel yerlerden bir tanesi de Tequilabar Stuttgart olarak bilinmektedir. Steinstr Caddesi’nde bulunmakta olan bu bara giriş ücretini ödemenin ardından bir tekila ve bir içki ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tekila seçenekleri altın ve gümüş olarak ikiye ayrılmaktadır. En çok tercih edilen içki ise Stuttgarter Hofbrau bira olarak bilinmektedir. Bu mekanın ilginç ambiyansı ve farklı görüntüsü ziyaret edenleri kendisine hayran bırakmaktadır. İlginç bir dekora ve farklı mobilyalara sahip olması kendi tarzını oluşturmuş bir yer olmasını da sağlamıştır. Steinstrasse üzerinde yerini bulmak oldukça kolay olmakta iken Pazar günlerinden Pazartesi günlerine kadar 24 saat açık olduğu da bildirilmektedir. Hem kafe hem de bar olarak iç içe olarak ayarlanmış olan bu bar uygun ücretleri ile tercih edilen bir yer olmaktadır.

 

İnsanların farklı bir şehre gitmeleri durumunda gece hayatının da her aşamasını yaşamak istemeleri oldukça normal olmaktadır. Almanya’nın herhangi bir şehrine gidilmesi durumunda kişiler bu arzularını yerine getirmeyi daha çok istemektedir. Geceleri uyumayan bir hayatı bulunan Almanya Stuttgart’ta ise bu durum üst seviyeye çıkmaktadır. Genel olarak sakin bir şehir olarak bilinen bu şehrin gece olduğunda bu sakinlikten uzaklaşması insanların oldukça dikkat etmekte olduğu bir durumdur.

Stuttgart gece kulübü seçenekleri arasında bir seçim yapmak isteyenlerin göz önünde bulundurmaları gereken yerlerden bir tanesi de Fischlabor Stuttgart olmaktadır. Buranın en çok göze değen özelliği turistik bir yer olmamasıdır. Turistik bir yer olarak bilinmemesi sebebi ile fiyatlar diğer yerlere kıyasla daha uygun bir miktardadır. Cana yakın olan personel ekibinden profesyonel bir hizmetin alınabildiği bu kulüpte ayrıca sigara içilebilir alan da bulunmaktadır. Hem yiyecek seçenekleri hem de içecek seçenekleri oldukça dikkat çekmekte olan bu yerde en meşhur olan seçenek Burger olarak bilinmektedir. Stuttgart İstasyon Merkezi’ne oldukça yakın bir konumda olan bu barın rahat ve dinlendirici bir atmosfere sahip olması dikkat çekici bir özellik olmaktadır. Ayrıca burada içilme şansı bulunacak olan biraların tadının diğer mekanlardan daha güzel olduğu da bir gerçektir.

 

Stuttgart’ı ziyaret etmek isteyenlerin gece hayatı konusunda yardım alabilecekleri ve neler yapabileceklerine dair fikir edinmeleri adına belirtilen bu seçenek ve yerler tabi ki bazı kişilerde aynı etkiyi göstermeyebilecektir. Genel olarak ziyaret edenlerin bu kulüp ve barları daha çok tercih ettikleri bilinmekte iken, kişisel zevklere uygun olarak karar verilmesinin de güzel sonuçlar doğurabileceği bir gerçektir.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Stuttgart Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder