Singapur'a Ne Zaman Gidilir?

Singapur uçak bileti, almadan önce bölgenin iklim tipine, özelliklerine ve mevsimine bir göz atmakta yarar var. Gideceğiniz bölgenin hava durumu araştırmasını yapmadığınız zaman, şehrin kötü hava koşullarına sahip olduğu mevsimde uçak bileti almış olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gitmek istediğiniz bölgenin iklim tipine, mevsimlerine ve hava durumuna bir göz atmanız, tatilinizin hayal ettiğiniz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

 

Gitmek istediğiniz, tatil geçirmek istediğiniz bölge Singapur’sa bölgede iklim tipi araştırmasına gerek yoktur. Singapur’un Ekvator’a olan yakınlığı nedeniyse Singapur’da tek mevsim görülmektedir. Yani Singapur havaalanı na iniş yaptığınız her dönemde sizleri sıcak bir iklim bekliyor olacaktır. Singapur’da görülen iklim tipi tropikal iklim tipidir. Yılın her dönemi oldukça sıcak ve nemlidir. Aylar arasında sıcaklık farklılıkları oldukça azdır. Ancak bu sıcaklık sizleri korkutmasın. Singapur’da yağışlar da oldukça sık görülebilmektedir. Bunun nedeniyse Muson rüzgârlarının beraberinde getirdiği yağmurlardır. Bu yağmur, döneme göre çok fazla değişiklik göstermemektedir. Ancak Ekim’le Mayıs ayları arasında yağmur şiddetini arttırabilmektedir. Singapur hava durumu, Kasım ayından Ocak ayına kadar muson rüzgârlarının şiddetini arttırması nedeniyle şiddetli yağış durumu görülmektedir. 

 

 

Singapur’da hava durumu nu etkileyen muson rüzgârları Kuzeydoğu muson rüzgârlarıyla Güneybatı muson rüzgârları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Singapur’da bu rüzgârların estiği döneme göre kimi zaman aralıksız üç gün süren yağışlar bile görülebilmektedir. Singapur’da gitmek istiyorsanız, sizlere her mevsimin bu isteğinizi gerçekleştirmek için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Singapur’da özellikle Mayıs ve Temmuz aylarında oldukça yoğun bir turist akımı gerçekleşmektedir. Singapur’da günlük sıcaklık ortalamaları genellikle en düşük 23 dereceyle 26 derece arasında değişmektedir. Bunun yanında en yüksek sıcaklık ortalaması da 31 dereceyle 34 derece arasında değişebilmektedir. Singapur tatiline çıkmadan önce sizleri nemde ve sıcaklıkta bunaltmayacak kıyafetlerin yanınızda olduğuna emin olun. Valizinizde nemi emen kıyafetlerle bol, kısa kollu kıyafetlere bolca yer vermenizi öneririz. Singapur’un her mevsim sıcak olan havası nedeniyle yanınızda güneş koruyucu yüksek faktörlü kremler almanızı öneririz. Farkında olmasanız da güneş sizi yavaş yavaş yakabilir ve daha sonrasında ciddi yanık acıları çekebilirsiniz. Bu durumun gerçekleşmemesi için yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurun ve bol bol kullanın. 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Singapur Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder