Singapur Gece Hayatı

Turist bakımından oldukça ilgi çeken ve renkli görüntülerin yaşandığı Singapur’da gece hayatının oldukça hareketli olmasını beklersiniz. Bu beklentiniz boşa çıkmayacaktır. Singapur’da eğlencenin sınırlarını zorlayacaksınız. Singapur’da gündüzleri bölgenin güzelliklerinin tadını çıkardıktan sonra geceleri de eğlence mekânlarında doyasıya eğlenebilirsiniz. Ancak bu eğlence mekânları biraz pahalı gelebilir. Siz yine de hazır Singapur’a kadar gelmişken gece hayatına bir göz atmadan geri dönememenizi tavsiye ederiz. Singapur uçak bilet aldığınız zaman kendinizi Singapur’un gece hayatına da hazırlamayı unutmayın.

 

Singapur’un gece hayatı, barları veya gece kulüplerinin yoğunlukta olduğu iki bölgesi bulunmaktadır. Singapur’un sahil şeridi boyunca kurulmuş olan ve gece eğlence mekânlarıyla ünlü olan bu iki bölgenin ismi Boat Quay ve Clarke Quay’dır. Ayrıca Singapur’da ünü dünyaya yayılmış bir kumarhane de bulunmaktadır. Singapur’da gece hayatı denilince yapabileceğiniz bir diğer şeyse Sentosa Adası’nda gerçekleşen gösterileri izlemektedir.

 

 

Singapur insanları veya Singapur’a gelmiş olan turistler bölgede akşam kararmaya başladıktan sonra bile yapabilecekleri birçok etkinlikleri bulunmaktadır. Öncelikle Sentosa Adası’nda akşam olduktan sonra izleyebileceğiniz ışık gösterileri olmaktadır. Singapur gecelerinin büyülü atmosferlerine ışık gösterileri de eklenince, gerçekten de tadına doyum olmayacak bir gece geçirmenize neden olacaktır. Işıklarla ve sularla yapılan bu gösterilere Song of the Sea adı verilmektedir. Alışık olduğumuz su ve ışık gösterilerinden ziyade bu işe ciddi anlamda önem vermiş olduklarını, gösteriyi izledikçe fark edeceksiniz. Song of the Sea gösterileri için ciddi anlamda bir emek ve bir zaman ayrılmış durumda olduğunu belli ediyorlar. Bunu da en iyi bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Işık ve suyun dansını izlerken bir hikâye anlatıldığını fark edebilirsiniz. Gösteride anlatılan hikâyede bir prensese âşık olan gencin onu görme çabası ve kötü güçlerin ellerinden kurtarma çabasıdır. Gösteri tam olarak otuz dakika sürmektedir. Sizlerde Singapur’un gece hayatına atılmadan önce bu gösteriyi izleyebilir ve gösterinin mükemmelliği altında büyülenebilirsiniz. Sentosa Adası’nda eğlence yalnızca akşamları değil, gündüzleri de bir hayli olmaktadır. Özellikle plaj partilerinin ünlü olduğu bu bölgede doyasıya eğlenebilirsiniz. Bu bölgede ünlü olan mekânlara Azzura Beach Club, Tanjong Beach Club, Smack My Beach Up ve Full Steam Ahead’ı örnek olarak verebiliriz. Bu mekânlarda gerçekleştirilen özel partilerde eğlencenin sınırlarını zorlayın. 

 

 

 

Singapur gece hayatı, diğer Asya bölgelerine göre daha renkli ve daha çok tanındık bir üne sahiptir. Singapur’un gece hayatı konusundaki bu ününe katkı sağlayan en iyi örneklerinden biri olan casinosu, yani kumarhanesidir. Singapur’da bulunan bu kumarhane dünyanın en pahalı ikinci kumarhanesi olmaktadır. Singapur’un en ünlü ve belki de en pahalı mekânlarından biri olan bu kumarhane Marina Bay bünyesinde yer almaktadır. Bu kumarhane oldukça lüks ve bir o kadar konforlu bir yerdir. Kumarhanenin müşterileri genellikle üst düzey yöneticiler, zengin sınıfına ait olan insanlardır. Bu kumarhaneye gelen insanlar yalnızca eğlenip, geceleri daha iyi geçirmekle kalmıyorlar, birçok iş görüşmesinin başlangıcını da bu kumarhanede, ayaküstü konuşmalarda gerçekleştiriyorlar. Yani bu kumarhane insanları eğlendirmenin yanında Singapur’un iş dünyasının da damarlarının attığı bir bölge olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Kumarhane günün yirmi dört saati açıktır. Bu kumarhanenin bulunduğu Marina Bay, Singapur’un simgelerinden biridir. Bu yapı üç binanın üzerine kondurulmuş bir gemi mimarisinden meydana gelmektedir.  Eğer durumunuz iyiyse üç yüz kırk metre yüksekliğinde olan bu binada şehir manzarasına bakarak yüzebilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve içkinizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Marina Bay Sands 2010 yılında açılmış olmasına rağmen oldukça yoğun bir insan akımına maruz kalmaktadır. Kumarhanenin dışında Marina Bay Sands’de bulunan barlarda da eğlenebilir ve Singapur manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

 

Singapur gece hayatı konusunda önemli bölgelerden olan Clarke Quay bölgesi, sizleri büyüleyecek ve gece eğlencenizi doyasıya yaşayacağınız bir yer olacaktır. Singapur’da gece hayatında akla gelen en önemli yerlerden biri olan Clarke Quay, üniversiteli öğrencilerinde ağırlıklı olarak gittiği bölgedir. Clarke Quay, Singapur’un en iyi ulaşım koşullarına sahip bölgesi olmaktadır. Ulaşım sorununun ortadan kalktığı ve oldukça başarılı olan gece kulüpleri, barları ve eğlence mekânlarında sabaha kadar eğlenmenin ne demek olduğunu yeni baştan öğreneceksiniz. Ulaşım bakımından oldukça iyi konumlandırılmış bu bölgede gitmek istediğiniz ve ünlü gece kulüplerini, barlarını bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

 

Singapur gece hayatı denilince akla gelen diğer caddelerden biri olan Boat Quay’da eğlencenin hiç bitmemesini dileyeceksiniz. Singapur’da gece hayatı biraz pahalıdır ve birçok mekân giriş ücreti almaktadır. Bu nedenle Singapur gezisine çıkmadan önce gece eğlencesi için bir miktar parayı kenara ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Singapur küçük bir bölge; ancak oldukça popüler bir yer olmasından kaynaklı eğlence mekânları, barlar çatı katlarında da bulunabilmektedir. Singapur çatı katı barlarında, gece hayatını farklı deneyimlere sahip olarak yaşayabilirsiniz. Singapur’da çatı katı barları genellikle Hong Kong ve Bangkok tarzında olmaktadır. Eşsiz manzara eşliğinde içkilerinizi yudumlayıp eğlenmek için çatı katı barlarını tercih edebilirsiniz. Bu barlarda eğlenmek, ödediğiniz her kuruşa değecektir.

 

Orchard Road bölgesi de gece hayatı bakımından Singapur’da gidebileceğiniz yerleri arasında bulunmaktadır. Bu bölge alışveriş tutkunlarına da hitap etse de geceleri kulüpleriyle insanları kendisine çekmektedir. Daha sert partiler sevenler için Orchard Road bölgesi tercih edilebilir yerler arasında bulunmaktadır. Bu bölgede uygun fiyatlarda içecekler içebileceğiniz barlar bulabilme imkânınız vardır.

 

 

 

Singapur’un gece hayatının kalbinin attığı bölgelerden sonra mekânlarına da bir göz atmakta yarar var. Singapur’da mutlaka gidilmesi gereken mekânlar listesinde ilk sırada bulunan Zouk Singapore Nightclub, sizlere farklı deneyimler yaşatacaktır. Zouk Singapore Nightclub’da da David Guetta, The Chemical Brothers ve Tiesto gibi ünlü DJ’ler sahne almıştır ve bir gece kulübünün nasıl olması gerektiği konusunda en başarılı örneklerinden biridir. 17 Jiak Kim Street adresinde bulabileceğiniz bu mekân 1991 yılından beri Singapur gece hayatının nabzını tutmaktadır. Bu mekâna giriş ücreti almaktadırlar ve bu ücret yirmi beş dolar kadardır. Ancak parayı ödeyen herkesi bu mekâna almazlar. Özenli bir halde giyinip gitmiş olmanız gerekmektedir. Turist kıyafetleriyle ve parmak arası terlikle buraya giremezsiniz. Attica + Attica Too’da oldukça sofistike ve kaliteli hizmet veren, Singapur gece kulüplerinden biridir. Bu mekânda Çarşamba günleri Ladies etkinliği vardır ve bu günde kadınlardan ücret alınmamaktadır. Attica + Attica Too’da da kıyafet zorunluluğu bulunmaktadır. Face ve clothes, yani yüz ve kıyafet kontrolü yapılmaktadır. Bu gece kulübünü Clarke Quay Blk A #01-03 adresinde bulabilirsiniz. Avalon Singapore Nightclub, dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlanmış, mükemmel bir iç ve dış mimariye sahip, mükemmel bir gece kulübüdür. Avalon Singapore Nightclub, tüm dünya tarafından bilinir ve gece kulübü konusunda bir numara olarak gösterilmektedir. Bu mekânda da ücretli giriş ve kıyafet kontrolü yapılmaktadır. Singapur’un South Crystal Pavilion, Marina Bay Sands adresinde bulabilirsiniz. Pangaea Singapore, Dünya Kulüplerinin Kralı gibi bir üne sahiptir. Otuz yıldan fazladır Singapur gece hayatının ve belki de dünyanın nabzını tutmaktadır. Bu kadar geniş bir üne sahip olan gece kulübünde beklentilerinizin yüksek olması gerekir. Bu yüksek beklentileri karşılayacak ve belki de bunu aşacak bir gece kulübüdür. Tabi bu mekânda da belli bir kıyafet zorunluluğu bulunmaktadır. Bu gece kulüplerinde fiyatlar hiç de ucuz değil. Ancak bu durumu kaldırırım diyorsanız mutlaka uğramalısınız. Singapur’un en iyi eğlence mekânları listesine Wine Bos, Vıce, Phuture, Wine Connection Tapas Bar&Bistro yerlerini ekleyebilirsiniz.

 

Gece kulübünde paralar harcamak istemiyorsanız, kıyafet zorunluluğu olmadan bir mekâna girmek istiyorsanız Singapur’da bu tür yerlerin de mevcut olduğunu belirtmeliyiz. Five İzakaya ve Loof barı oldukça uygun ve oldukça da eğlenceli mekânlardır. Tippling Club ve Anti Dote’da gece eğlencesinde elit ve modern bir hava yakalamak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdir. 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Singapur Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder