Singapur'da Alışveriş

Singapur’da hem kendinize hem sevdiklerinize alışveriş yapabileceğiniz birçok alan mevcuttur. Aklınıza gelebilecek her türlü zevke, tarza uygun olarak bulabileceğiniz ürünler sayesinde eğlenceli Singapur tatilinizden eğlenceli hediyelerle dönmüş olacaksınız. Singapur’da etnik grupların toplanmış bölgelerde veya alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında alışveriş konusunda en önde olan caddelerinde alışveriş çılgınlığını doyasıya yaşayabilirsiniz. Singapur’da alışveriş çılgınlığını yaşamak için en kısa zamanda bir Singapur uçak bileti rezervasyonu yaptırın ve Singapur tatiline çıkmanın keyfini yaşayın.

 

Alışveriş merkezi cenneti veya alışveriş merkezi adası neresi, diye soracak olursanız herkesin cevabı aynı olacaktır. Singapur’un tanıtan kelimelerden biri de bir nevi alışveriş adası olmasıdır. Singapur’da bine yakın ve belki de daha fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Buna şaşırmış olabilir ve bu kadar küçük bir adada bu kadar çok alışveriş merkezinin nasıl sığdırılmış olduğunu düşünebilirsiniz. Ama insanlar bu kadar çok alışverişini sığdırmayı başarmış ve bölgenin halkı zamanının bir kısmını bu alışveriş merkezlerinde geçirmektedirler. Singapur oldukça sıcak bir bölge olmasından ve alışveriş merkezlerinin de bir o kadar klimalar sayesinde soğuk olmasından kaynaklı insanlar alışveriş merkezlerinde takılıyor olabilirler. Bu büyük bir etken olsa da butik lokantaların alışveriş merkezlerinin içerisinde de yer alması, başka bir neden olabilir. Singapur’daki alışveriş merkezleri, bizim alıştığımız alışveriş merkezlerinden biraz farklıdır. İnsanlar sadece bir şeyler satın almak için bu yerlere gelmemektedirler. Daha önce de söylediğimiz gibi Singapur’un sıcak havasından bir kaçış noktası olan bu alışveriş merkezleri veya ülkemizde bulunan alışveriş merkezlerindeki yemek katının hep aynı olmasına karşın Singapur’da bir alışveriş merkezinde neredeyse elliye yakın farklı tatların bulunduğu butik restoranlar, lokantalar bulunmakta olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenlerle alışveriş yapmak istemeseniz bile alışveriş merkezlerine bir kere uğramalı ve Singapur alışveriş merkezlerinin nasıl olduğuna bakmalısınız.

 

 

Alışveriş merkezlerinden bu kadar bahsettikten ve alışveriş merkezlerinin sayısının bu kadar fazla olmasından sonra oldukça popüler olan alışveriş merkezlerinin isimlerine de bir göz atmakta yarar var. Singapur’un en ünlü alışveriş merkezlerinden biri Vivo City’dir. Bu alışveriş merkezi Sentosa Adası’nın ulaşım noktasının üzerinde yer almaktadır. Bu bölgeden Setsona Adası’na teleferikle, monoraille veya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Vivo City alışveriş merkezinin içerisinde sizleri heyecanlandıracak, bir o kadar şaşırtacak mağazalar bulunmaktadır. Bu tür mağazalara verilebilecek en güzel örneklerden biri de National Geographic Mağazası’dır. Bu tür mağazaları ülkemizde bulabilmeniz biraz zordur. Bu nedenle hazır Singapur’a gelmişken bu mağazaların keyfini çıkarmak gerekir. National Geographic Mağazası’nda birbirinden güzel NG tişörtleri, şortları, kazakları veya çantaları bulabilirsiniz. Tüm bu giysilerin yanında LCD ekranlarında dönen National Geographic belgeselleri sizleri kendisine bakmanızı sağlamaktadır. Bunun yanına dünyanın dört bir yanından, farklı kültürlerden portrelere göz gezdirebilirsiniz. Doğanın muhteşemliğini gösteren ve kendisine hayran bıraktıran göz kamaştırıcı, ilgi uyandırıcı sergileri gezebilirsiniz. Mağazayı dolaşmaya devam ettikçe, mağazanın ortasında antik tiyatro tarzında basamakların bulunduğu ve ortasında yine bir National Geographic belgesinin döndüğü bir ekranın olduğunu göreceksiniz. Sizler de buraya gelip diğer mağaza ziyaretçilerinin yaptığı gibi basamaklarda oturup belgeselin keyfini çıkarabilirsiniz. National Geographic Mağazası’nda farklılıklar bununla sınırlı kalmamaktadır. Mağazanın içerisinde sizlere Antarktika İklimi yaşatacağını vaat eden bir kabin bulunmaktadır.  Hazır buraya gelmişken bu ilginç deneyimi yaşayabilir ve Singapur’un tropikal ikliminden bir dakikalık da olsa uzaklaşıp Antarktika’nın soğuk ikliminin nasıl olduğuna göz atabilirsiniz. Vivo City’de bulunan food courtlar görüntüsüyle sizleri kendisine hayran bıraktıracak cinstendir.

 

 

 

Vivo City’i geride bırakıp diğer alışveriş merkezlerine göz atmakta yarar var. Bu kadar çok sayıda alışveriş merkezinin bulunduğu bir bölgede tek bir alışveriş merkeziyle sınırlı kalmamak gerekir. Singapur alışveriş merkezleri konusunda gerçekten de başarılı işlere imza atmış durumdadır. Bunu Singapur’a gidip alışveriş merkezlerini gezdiğiniz zaman bizlere hak vereceksiniz. 313@Somerset mağazası uğramanız gereken alışveriş merkezlerinden biridir. Bu alışveriş merkezini 313 Orchard Road Singapore 238895 adresinde bulabilirsiniz. Mağazanın çalışma saatlerine bakacak olursak Pazar-Perşembe saat 10.00-22.00 arasında, Cuma-Cumartesi saat 10.00-23.00 arasında açık bulabilirsiniz. Bu mağazada birçok ünlü markayı bulabilir, bunun yanında oldukça büyük bir food court olan Food Republic, bu alışveriş merkezinde bulunmaktadır. Shaw House & Centre, Orchard bölgesinde yer alıp bölgenin en büyük sinema salonu olan Lido & Cineplex’e ev sahipliği yapmaktadır. Çocuğunuzla Singapur gezinizi gerçekleştiriyorsanız Forum The Shopping Mall alışveriş merkezi tam size göre bir yer olacaktır. Singapur’un en yüksek AVM’si olan Orchard Central’da uğramanız gereken alışveriş merkezlerinden biridir.

 

 

 

Singapur’da alışveriş yapabileceğiniz ve alışveriş merkezlerinin adeta toplanma yeri olan Orchard Caddesi ve Marina Bay alışveriş yapabileceğiniz belli başlı Singapur caddeleridir. Singapur alışveriş konusunda bu iki caddenin büyük bir önemi bulunmaktadır. Özellikle Orchard Caddesine alışveriş yapmak için çıktığınız zaman fark edeceksiniz ki her bir tarafta bir AVM bulunmaktadır. Bu kadar çok AVM seçeneğinin arasında kaybolmak yerine mimarisiyle öne çıkan Orchard Central, food court bölümünde batı tarzı yiyeceklerinde bulunduğu Ion Orchard, Güneydoğu Asya’nın en büyük kitap mağazalarından biri olan Books Kinokuniya ve ünlü Japon mağazası olan Takashimaya’nın içinde bulunduğu Ngee Ann City’e görmeniz gereken AVM’ler listesine yazmalısınız. Bunun yanında 900 kişi kapasiteli food courta sahip olan Wisma Atria’yı, teknolojik ürünlerin ağırlıkta olduğu Lucky Plaza da bu listeye ekleyebilirsiniz. Singapur ucuz alışveriş yapmak istiyorsanız gençlerin ağırlıklı olarak tercih ettiği ürünlerinin daha uygun olduğu ve food courtu da diğer AVM’lere göre daha uygun fiyatlarda olduğu Far East Plaza’yı tercih edebilirsiniz. Alışveriş konusunda lüksü seven ve para konusunda hiçbir çekinmesi olmayan kişilerdenseniz Mandarin Orchard Hotel’in içinde yer alan ve lüks mağazaları bünyesinde barındıran Mandarin Gallery’e uğramanızı tavsiye ederiz.

 

Singapur’da bu kadar alışveriş çılgınlığının yanında hediyelik eşya konusunda bir numara olan bölgeler bulunmaktadır. Özellikle Çin etnik kökene sahip insanların bulunduğu Chinatown, Hint asıllı vatandaşların bulunduğu Little India hediyelik eşya bakımından bir numaralı bölgelerdir. Bu bölgeler Singapur’dan ne alınır, sorunuza hemen cevaplayacak ve sevdiklerinize hediyelik eşya alırken kendinize de bir şeyler almadan çıkamayacağınız güzellikte ürünlerle karşı karşıya kalacağınız yerlerdir. Bu yerlerin dışında Mustafa Center adında Singapur’da bir yer bulunmaktadır. İsmi oldukça tanıdık gelen bu yer Farrer Park MRT durağına yakındır. Açık adresi 145 Syed Alwi Rd Singapore 207704 olmaktadır. Mustafa Center haftanın her günü, günün her saati açık olan ve sizleri bekleyen bir yerdir. Mustafa Center’ın içerisinde hediyelik eşya, baharat ürünleri, Hindu kıyafetleri ve kumaşları, antika ve sanatsal ürünler, bunun yanında daha birçok ürünü bulabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır. Singapur’u sizlere hatırlatacak hediyelik eşya arayışına girdiyseniz Merlion veya orkideli ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Singapur alışveriş konusunda bu kadar geniş bir resme sahipken, alışveriş konusunda farklı etkinliklere ve görüntülere sahip olmasını bekleriz. Bu beklentimizi karşılar nitelikte alışveriş konusunda Singapur’un bir numaralı bölgesi olan Orchard üzerindeki alışveriş merkezlerinde yapılan Büyük Singapur İndirimli Satışları birbirinden renkli görüntülere ve pahalı bir bölgede ucuza alışveriş imkânı sunma şansı veriyor.  Orchard Caddesi üzerinde yapılan bu etkinlik geleneksel bir hal almış durumdadır. Temmuz ayında başlayan bu etkinlik üç hafta boyunca devam eder. Singapur’da alışveriş konusunda farklı deneyimler sağlayacak olan bir başka etkinlikse Chinatown Night Market olarak bilinmektedir. Gece alışveriş yapıp oldukça uygun fiyatlara giysilerden aksesuara birçok ürün bulabilirsiniz. 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Singapur Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder