Sidney'e Ne Zaman Gidilir?

Avustralya’nın doğu kısmında bulunmakta olan New South Wales’in başkenti olan Sydney uçak bileti seçenekleri açısından, uygun fiyat seçenekleri bulunması anında muhakkak değerlendirilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Güney Yarım Küre’de bulunmakta olan Sidney, ziyaret edilmesi durumunda pişman olunmayacak yerler arasındadır.

 

Ilıman  bir iklim etkisinde bulunmakta olan Sydney, yazların sıcak kışların ise serin geçtiği yerler arasındadır. Bu iklim özelliği nedeniyle turistlerin en çok seçtiği tatil seçenekleri arasında yer almaktadır. Kış aylarında Sydney hava durumu değerleri ortalama olarak 21 derece civarında seyir etmektedir. Yaz aylarında ise bu ortalama değer 30 dereceyi göstermektedir. Genel olarak yıllık yağış dengesinin görülmekte olduğu Sidney’de en çok yağış; Mart ayı ile Haziran ayı arasında geçen dönemde görülmektedir.

 

Avustralya’nın Güney Yarım Kürede bulunduğu göz önüne alındığında, yaz ve kış aylarının ülkemizden daha farklı olduğunu belirtmek gerekmektedir. Avustralya için yaz ayları olarak kabul edilmekte olan Aralık ve Şubat ayları turistlerin en çok tercih ettiği zaman dilimi olmaktadır. Eğlenmek, sörf yapmak ve denize girmek isteyen turistlerin bu zaman dilimi içerisinde, oldukça tatmin edici bir tatil yapabileceklerini söylemek doğru olacaktır.

 

 

 

Sidney hava durumu değerlerine bakıldığında yıllık ortalama sıcaklık 21.7 olarak yansımaktadır. Günde ortalama olarak güneşin açtığı göz önünde bulundurulduğunda, oldukça iyi bir hava sıcaklığı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sidney hemen her mevsim yağış olmakta olmasına rağmen yaz aylarında bu duruma daha çok dikkat etmek, tatilcilerin unutmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Zira yıl içerisinde görülmekte olan yağışlar, yaz aylarında bir miktar daha fazlalaşmaktadır. Seyahat edecek olanların bavullarını hazırlarken bu durumu göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca bu şehre seyahat edecek olanların yaz aylarında deniz suyu sıcaklığının ortalama olarak 20 derece olduğunu da bilmeleri gerekir.

 

Sidney de hava durumu koşullarına bakıldığında her zaman güneşli bir yapının gözler önüne geldiği görülmektedir. Açık bir havaya sahip olan bu şehirde, kışın ılık hava sıcaklıkları arasında tatil yapmak isteyenlerinde olacağı muhakkaktır. Bu istek içerisinde olanların Haziran ile Eylül ayları arasında bir dönemde tatil yapmaları tavsiye edilmektedir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Avustralya Kalkışlı Uçuşlar

X
Sidney Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder