Sidney'de Alışveriş

Yeni bir şehrin ziyaret edilmesi durumunda insanların en çok yöneldikleri eylemlerden bir tanesi alışveriş yapmaktır. Kişilerin hem sevdiklerine ziyaret ettikleri şehirden armağanlar almak hem de kendileri için birer anı biriktirmek istemeleri doğal karşılanmakta olan durumlardandır. Ayrıca gittiğiniz şehirde meşhur olan ürünleri ya da diğer yerlere kıyasla daha kaliteli olduğu düşünülen ürünleri almak için alışveriş yapmak keyifli bir süreç olarak görülmektedir.

 

Sydney uçak bileti alımında bulunan kişilerin alışveriş amacıyla gezebilecekleri belirli noktalar bulunmaktadır.

  • Queen Victoria Building
  • Paddy’s Market
  • Oxford Caddesi

 

Bu üç yer alışveriş denildiği anda Sydney de muhakkak gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

 

Queen Victoria Building

Zamanında hükümdarına anıt olarak yapılmış olan bu yapı, Sydney halkının pazarı olarak da bilinmektedir.  Sokak pazarlarından ayrı bir özellikte olan bu yapı içerisinde birbirinden güzel pek çok mağazayı bulabilirsiniz. Yapının, yapımından bu zamana kadar korkunç olayları atlattığı bilinmektedir. Mimarisi için birbirinden değerli zanaatkarların ortak çalışma gösterdiği bu yapı içerisinde sadece alışveriş için mağazalar bulunduğunu söylersek yanlış olur. Kafelerin, ofislerin ve konser salonlarının bulunduğu bir yapı olan Kraliçe Victoria Binası ( Queen Victoria Building ) bu şehri ziyaret edenlerin muhakkak görmesi gereken yerler arasındadır. Gerek hediyelik eşya alımları gerekse giysi gibi kişisel zevk ürünlerinin alımları için pek çok mağazayı bir arada bulabilirsiniz. Yorulduğunuzda birbirinden güzel restoran ya da kafelerde dinlenmek ise paha biçilemez anlardan olacaktır.

 

 

Adres: 455 George St, Sydney NSW 2000, Avustralya

Tel: +61 2 9265 6800

 

 

Paddy’s Market: Avustralya Sydney şehrinde alışveriş yapmak isteyenlerin, kısa bir araştırma sonucunda buraya gelmeleri gerektiğini öğrenecekleri belirtilmelidir. 150 yıldır var olan bir bölge olan bu market içerisinde aranılan her tür malın bulunması mümkündür. Yıllar içerisinde giderek gelişme göstererek ilerleme kaydeden bu alışveriş noktasında, hediyelik eşyadan ikinci el ürünlere kadar her şeyi bulabileceksiniz. Hem yapı olarak hem de içerisinde bulunan seçenekler olarak Sydney alışveriş amacını tamamen karşılamakta olan Paddy’s Market görülmesi muhakkak gereken bir yerdir.

 

Çin mahallesi bölgesinde yer alması sebebiyle Asya yemeklerini ve ucuz fiyatların yansıtıldığı ürünleri bulmakta zorlanmayacaksınız. Restoranlar, butikler, kafeler ve mağazaları ile farklılıkların buluşma noktası olarak göz önüne gelmekte olan bu alışveriş merkezi için turist pazarı deyimiyle de karşılaşabilirsiniz. Turist olarak Sydney ziyareti yapan kişilerin, belki de almayı düşünmedikleri ürünleri dahi uygun fiyatlardan yararlanarak alabileceklerini söylemek gerekir.

 

Adres: Market City, Hay Street & Thomas Street, Sydney NSW 2000, Avustralya

Tel: +61 1300 361 589

 

 

Oxford Caddesi (Paddington): Sdney’in en büyük alışveriş caddelerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Hyde Park içerisinde merkezi iş bölgesinde yer alması her daim kalabalık olmasına neden olmaktadır. Sydney banliyöleri içerisinde yer alan en ünlü alışveriş yeri olmasının yanı sıra dünyaca ünlü perakende satışı yapan mağazalarında yer aldığı bir caddedir. Ayıca kültür kurumları ve park caddeleriyle çevrili olması bu bölgeyi alışveriş için ziyaret edilen yerler arasında ön plana çıkarmaktadır. Renkli ferforjelerle dolu olan evlerin bulunduğu bu cadde üzerinde birbirinden şık vitrinler arasında kendinizi kaybetmeniz mümkün görülmektedir.

 

Genç ve yeni tasarımcılarının ürünlerinin de sunulmakta olduğu bu cadde, turistik amaçla ya da kalıcı bir şekilde Sydney de bulunma kararı almış olan kişilerin muhakkak uğraması gereken noktalardan bir tanesidir. Tasarımcıların ürünlerinin satın alımı konusunda fiyatların bir miktar pahalı olması durumu söz konusu olsa da genel anlamda düşük bütçeli fiyatlarla satış yapılması dikkat çeken konular arasında yer almaktadır.

 

Adres: Oxford Street, New South Wales, Avustralya

 

 

Sydney alışveriş söz konusu olduğunda karşınıza birbirinden güzel seçenekleri sunmakta olan bir yerdir. Bu üç önemli alışveriş noktası dışında, insanların büyük bir keyifle gezdikleri alışveriş merkezleri ve outlet Centerlarla karşılaşmanız mümkün olacaktır. Seyahat edecek olanlar için bunlardan da bahsetmeye çalışacağız;

 

Westfield Sydney: Alışveriş meraklılarının görmeleri gereken yerler arasında üst sıralarda yer almaktadır. 5 kattan oluşmakta olan bu alışveriş merkezi içerisinde, her bütçeye uygun seçeneklerin yer aldığını bilmeniz gerekmektedir. Hem günlük kişisel kullanımlarınız için hem de hediyelik eşya alımlarını gerçekleştirmek için tercih edilebilecek yerlerden olan Westfield Sydney, orta katında bulunmakta olan yemek kısmıyla da insanların ilgisini çekmektedir. Özellikle öğle yemeklerinin eşsizliği insanların, Sydney alışveriş merkezleri içerisinde, burayı daha büyük bir yoğunlukla seçmesine neden olmaktadır.

 

Uygun fiyatlarla yapacağınız alışverişin ardından yemek katında yemek yiyebilirsiniz. Ya da 360 derece manzara sunmakta olan teras katı, alışveriş yorgunluğunu keyifli bir şekilde atmanıza yardımcı olabilir.

 

Adres: 188 Pitt St Mall, Sydney NSW 2000, Avustralya

Tel: +61 282369200

 

 

Pitt Street Mall: Alışveriş yapmak isteyenlerin, hem alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak hem de eğlenceli aktivitelerden yararlanma şansı bulmak için tercih ettiği yerlerden bir tanesi de Pitt Street Mall’dır. İçerisinde bulunmakta olan birbirinden güzel mağazaların yanı sıra, eğlence merkezlerinin kalitesi de insanların ilgisini çekmektedir. Sydney şehrini ziyaret edenlerin, birkaç saatlerini ayırarak bu eşsiz alışveriş merkezini gezmelerini tavsiye etmekteyiz. Fiyatlar bir miktar pahalı olarak yansıyor olsa da hem çalışanların ilgili tavrı hem de birbirinden güzel eğlenceli seçeneklerin olması turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

Adres: Pitt Street, Sydney NSW, Avustralya

 

 

Market City Center: Güneydoğu Asya ürünlerinin sarıldığı yer olan bu alışveriş merkezi aynı zamanda Çin marketi olarak da kabul edilmektedir. Genel olarak ucuz hediyelik eşya ürünlerinin ve elektronik ürünlerin bulunduğu bu alışveriş merkezinde, bunların yanı sıra tekstil ürünlerine ulaşmakta mümkün olmaktadır. Market City Center’ı ziyaret edecek olanların bilmesi gereken noktalardan bir tanesi, içeride resim çekme imkanının bulunmadığıdır. Neden izin verilmediği bilinmese de bu güzel alışveriş merkezini fotoğraf karelerine sığdırma şansınız bulunmuyor.

 

Adres: 9 – 13 Hay Street, Sydney NSW 2000, Avustralya

 

 

Sydney Outlet Center: Alışveriş denildiğinde pek çok seçeneği gözler önüne sunmakta olan Sydney’de outlet Centerlara da rastlamanız mümkün olacaktır. Bunlardan kısaca bahsederek, şehri ziyaret edecek olan kişilerin bilgilenmesini sağlamaya çalışacağız;

 

DFO Homebush, Sydney Olympic Park: Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 km bir mesafede yer almaktadır. 120 den fazla mağazanın bulunduğu bu alışveriş merkezi içerisinde, yüzde 80 oranında indirimlerin uygulandığı seçeneklerle karşılaşmanız mümkündür. 2014 yılında yenileme yapılarak daha yüksek kapasiteye taşınmış olan bu alışveriş merkezinin; zemin katında elektronik ve ev eşyalarını bulmak mümkünken, üst katlarda moda ürünlerine erişim şansı vardır. Ayrıca alışverişten yorulanların yemek yiyerek dinlenebilecekleri alanlarda bulunmaktadır.

 

 

Birkenhead Outlet Center: Queen Victoria Building’e oldukça yakın bir mesafede bulunmakta olan bu yapı, 100’ü aşkın mağaza seçeneğiyle insanların ilgisini çekmektedir. Lüks çanta üreticilerinin ürünlerinin yanı sıra, Nike ve David Jones gibi markaların ürünlerine de ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu kaliteli markaların ürünlerinin uygun fiyatlar karşılığında alınması ihtimalini değerlendirmek için, Sydney tatiliniz süresince bu outlet merkezine uğramanız tavsiye edilmektedir.

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Avustralya Kalkışlı Uçuşlar

X
Sidney Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder