Seyşeller'de Neler Yapılır?

Kusursuz plajlar, bakır ormanlardan gökyüzüne doğru yükselen yemyeşil tepeleriyle, Preslin, Mahe, La Digue gibi başlıca adaların çevresinde kümelenen iç adalar grubuyla birlikte, Afrika sahilinin hemen batısında bulunan, dünyadaki en büyük mercan atolü olan Aldabra Adası’nı da kapsayan mercan dış adalar... İç adalar, Seyşeller nüfusunun büyük çoğunluğunun yaşadığı ve Seyşeller kültürel yaşamının odak noktasının olduğu bölümdür. Dış adalarsa, çok az insan eli görmüş ve tahrip görmüş olma özelliğiyle kusursuz bir ada yaşantısı imkanı sunar. Seyseller uçak bileti alarak, Seyşeller’e yaptığınız seyahatlerinizde, gerek firmalar tarafından düzenlenen Seyşeller turları aracılığıyla, gerek Seyşeller turu olanağından faydalanmadan kendi kişisel imkanlarınız dahilinde yapacak olduğunuz seyahatlerinizde Seyşeller ne yapmalı ?

 

 

 

 

Zengin bir bitki örtüsü ve faunaya sahip olan Mahe Adası, yemyeşil ormanlara ve yalçın tepelere sahiptir. 65 taneden fazla plajı bulunan verimli granit Mahe Adası’nda, ister planlı turlar aracılıyla, ister zengin kırları boyunca yapılabilecek yürüyüşleri vasıtasıyla sizlere keşfetme imkanı sunar. Kuzey Mahe bölgesinde, ünlü Beau Vallon plajı bulunur. Büyük otelleri ve villaları, büyük konukevleriyle adanın diğer kısımlarına göre, kuzey bölgesi daha yoğun bir nüfus barındırır. Güney Mahe bölgesinde de adanın, sessiz sedasız, adeta bir rüya gibi harika köy ve plajları bulunur. Güney Mahe bölgesindeki etkin ve rahat ulaşım ağı sayesinde ziyaretler ve geziler kolaylık dahilinde yapılabilir. Mahe adasında bulunan  Victoria şehri, adanın doğu sahilindedir. 6000 kişilik bir nufüsu olan bu büyük şehirde 7 cadde bulunmaktadır.

 

 

 

 

Vauxhall Clocktower - Saat Kulesi: Şehrin simgesi ve sembolüdür. Şehrin merkezinde bulunur. Yönünüzü ve yerinizi bu saat kulesi sayesinde şehir içinde belirleyebilirsiniz. 1901 yılında ölen kraliçe Victoria anısına dikilmiş olan Victoria Station yakınındaki kuleyle aynı saat kulesidir. 1903 yılında saat kulesi buraya gelmiş bulunmaktadır ve, Seyşeller’in Mauritus’tan bağımsızlığını kazanmasına istinaden de buraya dikilmiştir. Saat kulesinin çevresinde cam ve beton modern yapıların olmasına rağmen, kule hiçbir şekilde değişime uğramadan günümüze kadar gelmiştir.

 

 

 

 

Özgürlük Meydanı: 1862 yılında heyelan sonucunda oluştuğu efsaneleri olan Gordon Meydanı, bugünkü ismiyle Özgürlük Meydanı olarak anılmaktadır. Şehrin merkezinde bulunur. Seyşeller dayanışmasını ve ulusun ruhunu yansıtır. Özgürlük meydanı 1964 – 1976 yılları arasında siyasi toplantılar için kullanılmış ve gösteriler için ana toplanma noktası olmuştur.

 

 

Kot Man Ya Egzotik Çiçek Bahçesi: Anse Royale, Les Canelles yolu üzerinde bulunur. Kot Man Ya Egzotik Çiçek Bahçesi, 2008 yılında açılmıştır ve doğa severler için önemli bir merkez haline gelmiştir. Bulunan egzotik bitkilerin yanı sıra, fonda kurbağalar, kaplumbağalar ve kertenkeleler gibi 200 civarında hayvan bulunduğu bilinmektedir ve mango, muz ve yam ağacı gibi renkli çiçekler açan tropikal meyva ağaçlarını da barındırmaktadır. Giriş ücretsizdir.

Adres : Les Canelles, PO Box 436, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 33 47

Açılış : 08:00 Kapanış : 17:00

 

 

 

 

Kaz Zanana – George Camile Galerisi: Devrim bulvarı üzerinde bulunur. George Camile ilk galerisini Kaz Zanana olarak 1990 yılının sonlarında burada açmıştır. Özgün tuvaller ve sanatçıya ait baskıların bulunduğu galeri alana hoş bahçeler çevrelemektedir ve içeride popüler bir restorant da bulunmaktadır.

Adres : Devrim Bulvarı, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 41 50

 

 

 

 

Ulusal Tarih Müzesi: Rachel Street caddesi üzerinde bulunur.  Ulusal kütüphane binası içerisindedir ve 1960 yılında kurulmuştur. Ülkedeki en kıymetli ve değerli olan eseler burada saklanmaktadır ve ziyarete açıktır. Binanun girişinde, 1756 yılında adalara sahip çıkmak amacı için kullanılan egemenlik kayası bulunmaktadır. Müzenin içerisinde klimalı ve ferah salonda, sıcak ve telaşlı Seyşeller caddelerinden uzak, adanın tarihi geçmisi içerisinde hoş bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Milli kütüphane, bölgesel ada bilgileri hakkında kitaplarla doludur ve pek çok ziyaretçi bu kitapları okumak için buraya gelmektedir.

Adres : Rachel Street Caddesi, PO Box 720, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 13 33

 

Açılış : 08:30 Kapanış : 16:30

 

 

 

 

Natural History Museum – Ulusal  Doğa Tarihi Müzesi: Independence Aveneu üzerinde bulunur ve postanenin hemen yanındadır. Seyşeller hükümeti tarafından doğal çevreyi korumak amacı doğrultusunda alınmış olan önlemler ve tedbirler, bu müzede çeşitli sergiler vasıtasıyla ziyaretçilere sunulmaktadır. Seyşellerdeki deniz hayatı, jeoloji, soyu tükenmiş çeşitli hayvan türleriyle ilgile sergiler bulunmaktadır. Ayrıca batıklardan kurtarılmış olan ürünler de burada sergilenmektedir. Adadaki yaban hayat, timsahlar, devasa kablumbağalar  ve adadaki pek çok önemli yaratık ile ilgili bilgi edinebilmek için ziyaretçilerin uyrak yerlerinden birisidir.

Adres : Independence Avenue, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 13 33

Açılış : 08:30 Kapanış : 16:30

 

 

 

 

Twa Zwazo-Bicentennial Anıtı: Independence Avenue’nün sonunda yer alan bu anıt 1978 yılında ülkede ilk insan yerleşiminin, 200 yılının anısına dikilmiş bir anıttır. Üç kuş anıtı olarak da bilinmektedir. Bu kuşlar halkın anavatanı avrupa, asya, afrika’yı temsil eder ve yerli nüfusu betimlemektedir.

 

 

 

St. Paul’s Anglikan Katedrali: Revolotion Avenue, Albers Street köşesin bulunur. Katedralin bulunduğu lokasyanda daha önceleri 1859 yılına takdis edilmiş olan Seyşellerin ilk kilisesi bulunmaktaydı. 19. yüzyızda yıkılan kiliseni yerine bu katedralin yapımına başlanmış ve 2004 yılında yapımı bitmiştir. Palmiye ağaçlarıyla ve parlak beyaz cephesi, süslü kulesiyle cezbedici bir görünüme sahiptir.

Adres : Revolotion Avenue, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 25 08

 

 

 

 

Camion Hall: Burası hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapar. Doğal yağlar ve hindistan cevizi oymalar bunlardan bazılarıdır. Seyşellerde yapılan el sanatları burada bulunan mağazalarda satılır ve içeride altın ve inci türü takılar satan bir mağaza da bulunmaktadır.

Adres : Albet Street, Victoria, Mahe

Açılış : 09:00 - Kapanış : 17:00

 

 

 

Arul Mihu Navasakthi Vinayagar: Arkasında yemyeşil tepeleri vasıtasıyla harika bir görüntü veren bu Hindu tapınağı 1992 tarihinde yapılmıştır. Tapınağın renkli ve süslü bir kulesi vardır ve Quinct Street üzerine bulunur.

Adres : PO Box 1193, Victoria, Mahe

Telefon : +248 4 32 47 01

Açılış ve Kapanış Saatleri : 06:00 – 12:00 ve 17:00 – 21:00

 

 

 

 

Domain de val des Pres – Craft Köyü: Craft Köyü, ulusal miras olarak koruma altına alınmıştır. Bu köyde hindistan cevizi meyvesi ilgili bütün herşey bulunabilir. Maison de Coco House olarak bilinmekte olan işçi sınıfı ev, zanaatkar atolyesi olarak kullanılmaktadır. Gran Kaz Plantasyon House dahil bir dizi yeri içerir ve 1870 yılından bugüne düşünülmüştür. Burada yapılan el sanatları, ziyarete gidenleri büyük bir hayranlık içerisinde bırakmaktadır ve mutlaka ziyaret edilmesi  gereken yerlerin başında yer alır.

Adres : PO Box 1383, Au Cap, Mahe

Telefon : +248 4 37 61 00

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Seyşeller Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder