Seyşeller'e Ne Zaman Gidilir?

Şeyseller iklimi, ılıman bir iklimdir. Seyşeller hava durumu, pek fazla değişiklik göstermeyen, hemen hemen durgun diyebileceğimiz aralıklarla seyir eder. İkliminin dengeli bir sıcaklık aralığında değiştiği Seyşeller’e hemen hemen yılın her dönemi gidilebilir. Seyşeller, Siklon bölgesinin dışında kalmasına rağmen, kuzeybatı yönünden esen şiddetli rüzgarlar Kasım ve Şubat ayları aralıklarında, Muson yağmurlarının etkisi altında kalmasına sebep olabiliyor. Muson iklimi etkisi altında olan takımadaların, en yağmurlu dönemi ocak ve şubat aylarıdır. Bu en yağmurlu aylarda bile güneş bolca kendini göstermektedir ve deniz her daim sıcaktır. En yağışlı ayı Ocak, en kuru aylarıysa Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Haziran ayı adanın en güzel ayıdır. Bu ayda deniz yer yer dalgalıdır fakat, bu kesinlikle denize girmeye bir engel teşkil etmez. Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım ayları Skuba diving etkinliği için en uygun aylardır. Ekim ayından Mart ayına kadar geçirilen dönemde deniz gayet sakin bir seyir halindedir.

 

 

 

 

Wet Season, ıslak mevsim olarak adlandırılan yağışlı mevsimde, kısa süreli fakat şiddetli yağışlar görülür. Yalnızca Seyşeller uçak bileti ve de pasaportunuzla 30 gün boyunca vizesiz seyahat edebileceğiniz Seyşeller’e, ıslak mevsim döneminin etkisi altındaki bir zaman diliminde seyahat düşünüldüğünde, yanınızda mutlaka bir yağmurluk ve bir şemşiye almayı unutmamalısınız. Tabii ki bu dönem içerisinde süregelen bu şiddetli yağmur yağışının pek kısa süreli bir yağış olduğunu hatırlatmakla birlikte, bu dönem içerisinde fiyatların görece olarak çok daha makul olduğununda altını çizelim. Bu dönemde takımada grubunun en çok yağış alan adaları, Mahe ve de Silhouette adalarıdır. Yıl boyunca sıcaklık 24 - 31 derece arasında değişim gösterir. Verilere göre, Başkent Victoria ve çevresindeki kentlere düşen yıllık yağış miktarı yaklaşık olarak 2300 mm kadar olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam ülkede yüksek bölgelere gelindiğinde artış gösteriyor ve 3550 mm’ye kadar ulaştığı tahmin ediliyor. Eğer seyehat ettiğiniz döneme göre doğru önlemler alırsanız, hava koşulları sizi etkilemeyecektir ve görülmeye değer muhteşem manzaranın keyfini soluksuz çıkartabilir ve eğlecenin doruğuna Seyşeller’de varabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Seyşeller Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder