Sevilla'da Nerede Kalınır

Endülüs seyahatinizde kalabileceğiniz Sevilla otelleri ne geçmeden önce Sevilla şehrindeki ulaşım imkanlarından bahsetmekte fayda görüyoruz. Çünkü Sevilla’ya ortalamanın üzerinde bir bütçe ile geldiğinizde eski şehir bölgesinde bulunan Sevilla Katedrali ve Sevilla Belediye Sarayı çevresinde bulunan butik veya lüks otellerde kalabilirsiniz. Ancak normal veya kısıtlı bir bütçe ile seyahat ediyorsanız şehre biraz uzak bölgelerde bulunan otelleri tercih etmeniz gerekecektir. Bu da şehrin tarihi mekanlarına ve gece eğlence yerlerine nasıl ulaşabileceğinizi bilmenizi gerektiğini beraberinde getirmektedir.

 

Sevilla’da gündüz tarihi yerleri gezerken aynı zamanda şehri en iyi şekilde tanımanızı sağlayacak olan ulaşım yollarından biri yürüyerek dolaşmaktır. Zaten eski şehirdeki tarihi mekanların çevresi araç trafiğine kapatılmış daracık sokaklardan oluşur. Kaldığınız otelden şehre ulaşmak için pek çok Avrupa şehrinden daha ucuz tarifesi olan taksiyi kullanabilirsiniz. Yine gece 02:00’den sonra otobüs ve metro çalışmadığından dolayı taksi, otele dönüş için iyi bir alternatiftir.


Bunun dışında Sevilla’da otobüs çok sık çalışan ve kullanılan bir toplu taşıma aracıdır. Tussam otobüslerinde gece 23:00’de gündüz seferleri sona erer ve daha değişik bir güzergahtan giden gece otobüsü seferleri başlar. Bu otobüsler gece 02:00’ye kadar çalışmaktadır. Her seferi 1,3 Euro olan otobüsü kullanmak için İstanbulkart ya da Kentkart’a benzeyen, tekrar tekrar doldurulabilen ve depozitosu 1,5 Euro olan Bonobus otobüs kartlarından alabilirsiniz. Daha çok turistlere yönelik olan bu kartlarda 3 gün sınırsız seyahat hakkı ise 10 Euro’dur. Metro ise 2009 yılında hizmete girmiştir ve şehrin içinde 18 km boyunca U şeklinde ring yapar. Hafta içi 06:30 ile 23:00, hafta sonu ise gece 02:00’ye kadar çalışır. Her biniş için 1,3 Euro ödeyeceğiniz metroda özellikle sakin istasyonlar gece seyahat etmek için biraz riskli olabilir. Ayrıca gündüz şehrin içinde yorulmadan gezmek isterseniz saatlik 1 Euro, günlük 10 Euro bedeli olan bisikletleri de kiralayabilirsiniz. Eğer bisiklet kullanmayı seviyorsanız Sevilla bunun için çok uygundur çünkü yollar bisiklet yolunu taşıt yolundan ayıracak şekilde düzenlenmiştir.

 

Sevilla konaklama için eğer turistlerin çok yoğun olduğu Paskalya zamanı Nisan-Mayıs gibi bahar aylarını veya festival zamanlarını seçtiyseniz, otel masrafınız normal aylara göre biraz daha yüksek olacaktır. Ancak Sevilla çok turistik bir şehir olduğundan dolayı konaklama alternatifleriniz de çok geniş olacaktır. Sevilla otel , hostel veya apart seçeneklerinden bütçenize uygun olanı seçebilmeniz mümkündür. Ayrıca Sevilla’da hosteller dahil pek çok otelde ücretsiz wifi seçeneğiniz de bulunmaktadır. Ancak size önerimiz hem güvenli bir bölge olan hem gece rahatlıkla otelinize dönebileceğiniz hem de tarihi mekanlar ile iç içe olan Santa Cruz veya El Arenal bölgelerinde konaklamanız iyi bir tercih olacaktır.Santa Cruz bölgesindeki lüks butik otel olarak önerilerimiz;
 

-Hospes Las Casas del Rey de Baeza taş avluları ve bahçesindeki portakal ağaçları ile 18.yy’dan kalma klasik Endülüs mimarisine sahip olan butik otel, dar sokakların arasında adeta parlayan bir konaklama seçeneği olacaktır. (Plaza Jesus de la Redencion 2 Tel: +34 954 56 14 96)
 

-Palacio de Villapanes yine 18.yy’dan kalan bir Endülüs sarayının yenilenerek butik otele dönüştürülmesi ile eski ve yeni bir araya getirilmiştir. Çünkü odalarda TV ve internetin yanı sıra IPod Dock hatta suitlerinde IMac bilgisayar bulunan bu butik otelin kapıları, tavanları ve mermer kolonları eski haliyle bırakılmıştır. (Calle Santiago18 Tel: +34 954 50 20 63)
 

-Corral del Rey 17.yy’dan kalma 300 yıllık eski bir Endülüs konağının butik otele dönüşmüş halidir. Tüm Sevilla’yı izleyebileceğiniz terasta bulunan havuz ise otelin en büyük sürprizidir. (Calle Corral del Rey12 Tel: +34 954 22 71 16)
 

-Hotel Amadeus Sevilla 18.yy’dan kalan malikane yenilenerek müzik temalı bir butik otele dönüştürülmüştür. (Calle San Jose10 Tel: +34 954 50 14 43)
 

-La Casa del Maestro Sevilla’nın en ünlü flamenko gitaristinin evinde kalmak isterseniz ideal bir seçimdir. (Calle Nino Ricardo5 Tel: +34 954 50 00 07)


Apart otelde kalmayı tercih ederseniz;

 

-Puerta Cathedral Apartments Sevilla katedraline bakan 4 binada bulunan balkonlu daireler 2 kişilik stüdyo ve 4 ile 6 kişilik suitlere dönüştürülmüştür. Apartmanlar Endülüs mimarisinin özelliklerini yansıtırken odalar modern ve rahattır. ( Av. de la Constitucion22 Tel: +34 954 21 69 12)

 

Modern tasarıma sahip bir otelde kalmak isterseniz alternatiflerimiz;

 

-EME Cathedral Hotel eski şehrin merkezinde ve zincir otellerin konforunu size sağlayacak olan modern bir oteldir. Sevilla Katedrali ve La Grilda’ya sadece 60 m uzaklığındadır.(Calle Alemanes 27 Tel:+34 954 56 00 00)

-EME Fusion Hotel (Calle Alemanes27)


Lüks zincir oteller alternatifleri;

-Alfonso XIII Sevilla şehrinin en soylu otelidir. 1929 da yapımı tamamlanan bina Real Alcazar ve Sevilla Katedrali’ne çok yakın olan bu muhteşem otel mimarisi süslemeleri kuleleri ve seramikleri ile adeta konukları büyüler. 151 odalı otelde bulunan odaların tamamında Endülüs Fas ve kastilya stili antikaların da bulunduğunu belirtelim. (Calle San Fernando2 Tel: +34 954 91 70 00)

-Gran Melia Colon (Calle Canalejas1 Tel: +34 954 50 55 99)

-Casa Imperial (Calle Imperial 29 Tel: +34 954 50 03 00)

-Hotel Inglaterra (Plaza Nueva 7 Tel: +34 954 22 49 70)

-Hotel Dona Maria (Calle Don Remondo 19 Tel: +34 954 22 49 90)

-Petit Palace (Calle Marques Santa Ana Calle Jimios 9-11 Tel: +34 954 22 10 32)

 

Şehir dışında bulunan otelleri tercih etmeniz halinde araç kiralamanız daha uygun olacaktır. Bu şekilde çevre bölgeleri de gezme imkanınız bulunabilir. Şehir dışında daha uygun bütçeli otel alternatiflerimiz;

 

-El Bulli-Hacienda Benazuza (Calle Virgen de Las Nieves - Sevilla’dan 22 km. uzaklıkta)

-Hacienda de San Rafael (Apartado 28 Las Cabezas de San Juan-Sevilla ile Jerez arasında)

-Trasierra Hotel (Cazalla de la Sierra - Sevilla’nın 80 km. kuzeyinde)

-Hotel Palacio Marqués de la Gomera (San Pedro 20 Osuna - Sevilla’dan 75 km. uzaklıkta)

-Palacio de San Benito (Calle de San Benito Cazalla de la Sierra-Sevilla’dan 75 km. uzaklıkta)

-Hotel Cortijo Soto Real Carretera (A 371 Las Cabezas Villamartín - Sevilla’dan 13 km. uzaklıkta)

-Black Swan Hostel Sevilla (Calle Bilbao8 - 10)

-Hostel One Cathedral (Jamerdana 4)

-Sevilla Hostel One Centro (Calle Angostillo 6)

-Oasis Backpackers Palace Sevilla (Calle de la Compania 14)

-Sevilla Inn Backpackers (Calle Angeles 11)

 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Sevilla Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder