Seul'de Gece Hayatı

Eminim ki hepiniz Gangnam Style şarkısını dinlemiş ve klibini en az bir kere izlemişsinizdir. O klipten de anlayacağınız gibi Güney Kore’nin Seul kentine gece hayatı oldukça renkli görüntülere gebedir. Eğlenceli ve birbirinden renkli gece hayatının bulunduğu Seul’de tek bir an bile sıkılmanız mümkün değildir. Seul gece hayatı bakımından sayısız ve sınırsız aktiviteleri bünyesinde barındırmaktadır. Seul’de alışılagelmiş gece hayatını bulabileceğiniz gece kulüplerinin yanında geleneksel yönü olan Kore gece eğlenceleri mekânları da bulunmaktadır. Tüm bu yerlerin yanında birbirinden farklı eğlenceli tarzlara sahip barlar ve gece kulüplerini bulabilirsiniz. Seul gece hayatı eğlencesine bir göz atmanız bile Seul uçak bileti almanıza yeterli bir neden olacaktır.

Seul eğlence hayatı denilince akla ilk gelen bölgesi Iteawon’dur. Bu bölgede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir ve keyifli bir Seul gece hayatı yaşayabilirsiniz. Akşamın ilk ışıklarından sabahın ilk dakikalarına durmadan eğlenebilirsiniz. Seul’a gelip bu bölgeye uğramadan geri dönmeyin. Ayrıca eklemek gereken başka bir konu daha bulunmaktadır. O da Seul bölgesinde eğlence anlayışı, diğer ülkelere göre biraz daha farklıdır. Seul’de gece otobüse bindiğiniz zaman herkesin alkol almış olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sokaklarda sarhoş olmuş, nara atan veya düşüp uyuyan birçok insanı bulabilirsiniz. Bunları gördüğünüz zaman asla şaşırmayın. Tüm bunlar bölgenin alışılagelmiş durumlarından bazılarıdır.

 

Seul’de eğlence mekânları hakkında bilgi vermeden önce Güney Kore’nin kendisine özgü olan içkisi Saju’dan bahsetmek gerekir. Bu içki neredeyse tüm Güney Kore halkı tarafından tüketilmektedir. Saju’nun tadı votkayı andırmaktadır. Seul kentinde akşamüstü saat altıdan sonra neredeyse herkes tarafından tüketilmektedir. Bu içecek genellikle sek içilmektedir. Ancak bazı insanlar birayla da karıştırıp içebilmektedir. Saju içkisine alışık değilseniz birayla karıştırıp içmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında Saju’yu fazla kaçırırsanız ertesi gün baş ağrısıyla ve halsizlikle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak üzülmeyin, bunun içinde Seul’de bir çözüm bulunmaktadır. Seul’de birçok markette sajunun ertesi gününde daha iyi hissetmenizi sağlayacak bir içecek bulunmaktadır. Saju almadan önce bu içeceği tüketip, ertesi güne daha rahat bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun dışında bölgede meşhur olan bir bira çeşidi de bulunmaktadır. Bu biranın adıysa Cass’dır. Cassı diğer biralar arasından özel yapan şeyse yalnızca Güney Kore dolaylarında yetişen bir bitkiden yapılmasıdır.

Seul insanları gecenin geç saatlerine kadar eğlenirken daha sonra sabah yedide kalkıp işe gidebiliyorlar. Bu durum ilk başlarda ne kadar ilginç gelse de daha sonra bu insanlara ortalama olarak beş saatlik bir uykunun yetebildiğini öğrenince gayet normal bir durum olabiliyor. Bu insanlar gece hayatlarına gerçekten düşkünler; ancak bir o kadar da iş sorumluluklarının bilincindeler.  Gece eğlencelerinden sonra sabah işe dönebiliyorlar. Otobüslerde, metrolarda kalan zamanlarını da uyuyarak geçirebiliyorlar. Bunun yanı sıra okullarda uyuma bölümleri bile bulunmaktadır. Gece eğlencelerinden sonra okula gelen öğrencilerin ders aralarında uyumaları için yapılmış bölümlerdir. Bu noktada gece hayatlarına ne kadar düşkün olduklarını anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölge halkı Cuma günlerine ateşli Cuma demektedirler. Bunun nedeniyse sabaha kadar eğlenmenin günü olmasından kaynaklıdır. Seul bölgesinde kış ya da yaz ayları fark etmeksizin her mevsimde eğlenebilirsiniz, gece dışarı çıkabilirsiniz. Gece hayatına bu kadar düşkün bir halkın kış ayında evde oturmalarını bekleyemezsiniz. Yaz kış demeden insanlar eğlenmek için sokaklara çıkmakta ve bunu da hakkıyla yerine getirmektedirler. Seul bölgesinde bilindik eğlence mekânlarının dışında Kore stili Hof diye adlandırılan barlar da mevcuttur. Bölge halkı insanların nasıl eğlendiklerini, bölge insanları gibi eğlenmenin nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız bu tarz barlara uğramadan Seul bölgesinden geri dönmemenizi tavsiye ederiz.

 

Seul bölgesinde alışık olduğunuz tarzlarda birçok gece kulübü ve barlar bulunmaktadır. Bu mekânlardan biri Woodstock’tur. Bu mekânı 817-22, Yeoksam-dong, Gangnam-gu | Yeongwoo Bldg. 1F açık adresinde bulabilirsiniz. Bunun dışında Woodstock’a 02 556 97 74 telefon numarasıyla da ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Bu mekânda öyle bir içki var ki, Amerika’da yasaklanmış bir içkidir. AGWA bomba adı verilen bu içkiyi cesaretiniz varsa deneyebilirsiniz. Bunun yanında bu mekânda Kloud adı verilen birayı denemeyi de unutmayın. Seul’de eğlenebileceğiniz bir diğer bar 3 Alley Pub’dır. Bu barı 220 Itaewon-ro, Yongsan-gu açık adresinde bulabilirsiniz. Bunun dışında  +82 2 797 78 79 telefon numarasıyla da bu mekâna ulaşabilme şansınız bulunmaktadır. Yerli veya yabancı birçok kişiyi bu barda bulabilirsiniz. Seul bölgesinde uğramanız gereken bir diğer bar Scrooge Bar’dır. Scrooge Bar’a +82 2 797 82 01 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Nashville Extension mekânı da Güney Kore’nin Seul kentinde uğramanız gereken barlardan biridir. Nashville Extension’u 128-9, Itaewon-dong, Yongsan-gu açık adresinde bulabilirsiniz. Bunun yanında bu mekâna 02 798 15 92 telefon numarasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Seoul Pub’da Seul kentine geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken mekânlardan biridir. Seul bölgesinde İrlanda Pub’ı arıyorsanız Wolf Hound ve Maloneys Pub mekânları tam olarak size göredir. Wolf Hound barını 128-6 Bogwang-ro 59-gil, Yongsan-gu bölgesinde bulabilirsiniz. Ayrıca bu mekâna +82 2 749 79 71 telefon numarasıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.  Maloneys Pub’ı da 225-67 Itaewon-dong, Yongsan-gu açık adresinde bulabilirsiniz. Bu mekâna bir başka ulaşım biçiminiz de +82 2 3785 16 75 telefon numarasıdır. JR Pub, sizlerin eğlence dolu dakikalar yaşayabileceğini noktalardan biridir. Bu mekâna ulaşmak için 127 Bogwang-ro, Yongsan-gu açık adresinden ya da + 82 2 793 35 67 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Cocky Pub Gangnam’da uğramanız gereken barlardan biridir. Bu mekâna 1308-26 Seocho-dong, Seocho-gu açık adresinden ya da + 82 31 638 73 07 telefon numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seul pub veya Seul bar tarzı eğlence mekânlarının yanında Seul gece kulüpleri mekânlarına bakmanın zamanı geldi. Gece kulübü eğlenceleri diğer eğlence mekânlarına göre daha doludizgin ve daha hareketli geçmektedir. Eğer sizde sınırsız bir gece yaşamak isterseniz Seul’un gece kulüplerinin arasına karışmayı ihmal etmemelisiniz. Seul’un gece kulüplerine örnek verecek olursak ilk başta B One Night Club’u örnek olarak gösterebiliriz. Bu mekâna 02 749 61 64 veya 01 026 06 61 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. B One Nİght Clup fotoğraflarına baktığınızda bile ne kadar yoğun bir insan seliyle karşılaştığını görebilirsiniz. Bu nedenle mekâna gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Ok Pong Pong mekânı da doludizgin eğlenmek isteyenlerin uğraması gereken noktalardan biridir. Bu mekânı 65, Wausan-ro, Mapo-gu, Seul, 1 21- 895 açık adresinde bulabilirsiniz. Seul bölgesinde uğramanız gereken bir diğer mekân All That Jazz’dır. Bu mekânı 3F, 112- 4 Itaewon- dong, Yongsan- gu açık adresinde bulabilirsiniz. Bunun yanında All That Jazz’a 02 795 57 01 telefon numarasıyla da ulaşma şansınız bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere All That Jazz, daha çok caz müziğini sevenlere hitap eden bir yerdir. Elinizde içkinizle caz müziğinin eşliğinde oldukça dolu dakikalar geçirebilir ve çevrenizde sevdiğiniz insanlarla müzik zevkinizi doyasıya yaşayabilir, dolu dolu sohbet edebilirsiniz. Seul’de uğramanız gereken bir diğer gece kulübü Club Mass’dır. Bu gece kulübünü 1306- 8, Seocho-dong, Seocho-gu açık adresinde bulabilirsiniz. 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Güney Kore Kalkışlı Uçuşlar

X
Seul Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder