Selanik'e Ne Zaman Gidilmeli

Yunanistan’ın başkent Atina’dan sonra en büyük ve kalabalık şehri Selanik’tir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve eğitim yıllarını geçirdiği bu şehir, muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır.

Selanik’te Akdeniz iklimi etkisi görülmektedir. Bu sebeple yazları kurak ve sıcak bir şehir olan Selanik, kışları soğuk ve yağışlıdır. İkliminde farklı olan tek özelliği, şehrin kuzeyinde karasal iklimin etkili olmasıdır. Kuzey kesimlerde Selanik hava durumu bilgilerine bakıldığında sıcaklıkların eksi derecelere indiğini görmek mümkündür. Kar yağışları da yine kuzey kesimlerde etkili olmaktadır. Kuzey kesimler dışında kalan bölgelerde ise hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü görülmemektedir. Kış aylarında bu bölgelerde 4 derece ile 7 derece arasında oynayan sıcaklık değerlerine rastlanmaktadır.

Selanik’e seyahat edecek olanların Selanik havası hakkında merak ettikleri pek çok noktanın olduğu öngörülmektedir. Bu noktaların aydınlanması adına, Selanik’in İzmir ile oldukça benzer olduğunu belirtmek doğru olacaktır. Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların çok fazla olduğu unutulmaması gereken bir konudur.

Şehri ziyaret ederek turistik bölgeleri tanımak isteyenlerin Mayıs ayında rahat bir gezi süreci geçireceklerini söylemeliyiz. Sıcaklıkların ortalama düzeyde olduğu bu ay içerisinde, sıcağın yoğunluğu çok fazla hissedilmeyecektir. Eylül ayında da Mayıs ayı ile benzer hava sıcaklıklarının bulunması sebebiyle sıkılmadan gezmek mümkündür. Fakat tabi ki Eylül ayının sonbahar başlangıcı olmasından dolayı, Mayıs ayına göre daha serin olacağı unutulmamalıdır.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Selanik Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder