Sardunya Adası'na Ne Zaman Gidilir?

Turkuaz, zümrüt yeşili ve lacivert tonların ahenkle dans ettiği denize sahip olan ve Akdeniz’in en çok büyüye sahip adalarından biri olan Sardunya Adası, binlerce kişinin Sardunya Adası uçak bileti rezervasyonu yaptırarak, tatil sezonu için tercih ettiği adalar arasında yer alıyor.

Sardunya Adası, Akdeniz’in adeta saklı bir cenneti ve bu ada, pek çok yönüyle keşfedilmeyi bekleyen bir bölge, dinlenmek içinse biçilmiş bir kaftan olarak binlerce kişiyi büyülüyor. Jet sosyete ailesinin daimi üyeleri olan pek çok sanatçı ve sporcunun da huzuru kucaklamak için tercih ettiği bir ada olan Sardunya Adası, pek çok yönüyle mükemmel bir ada olmasının yanı sıra adanın tüm güzelliklerinden yararlanabilmek için adaya gidiş zamanını da iyi hesaplamak gerekiyor. Sardunya Adası ne zaman gidilmeli sorusunun cevabını bulmak için öncelikle Sardunya Adası hava durumu ve Sardunya Adası iklimi olarak iki ana maddeyi cevaplamak gerekiyor.

 

 

 

 

İtalya’ya bağlı olan ve dört tarafı denizle çevrili olan Sardunya Adası, Akdeniz’in tam ortasında yer alıyor. Akdeniz’in tam ortasında yer almasından dolayı Sardunya Adası’nın iklim karakteri ılıman iklim olarak yaşanıyor. Yaz sezonlarında güneşin de etkisiyle sıcak bir havaya sahip olan Sardunya Adası’nda, dört tarafında denizle çevrili olması nedeniyle nem oranı da oldukça yükseliyor. Kış sezonlarında ise ılıman bir karakterde hissedilen iklim etkisi, kış sezonunun soğuk ve sert iklimini yaşatmıyor fakat ilkbahar ve sonbahar aylarında oldukça fazla yağış görülüyor.

Sardunya Adası’na gidecek kişilerin seyahat planlarını, iklim şartlarını ve hava durumunu göz önünde bulundurarak yapması gerekiyor. Sardunya Adası her ne kadar ılıman karakterdeki iklimi sayesinde kış aylarının soğuğunu yaşamasa da yine de dikkatli davranılması ve seyahat için belli ayların tercih edilmesi gerekiyor.

 

 

 

 

Sardunya Adası’na seyahat edilmesi için en uygun zamanlar 5 aylık bir zaman dilimi içerisinde yer alıyor. Ekim ve Kasım ayları sonbahar mevsiminin son ayları olduğu için sonbahar mevsiminin bir etkisi olarak oldukça fazla yağış gözlemleniyor ve Sardunya Adası’nda kış sezonunun açılışı yapılıyor. Aralık, Ocak ve Şubat ayları kış sezonu kabul edildiği için Sardunya Adası’nda büyük bir hareketlilik ve canlılık bulunmuyor. Mart ve Nisan ayları ilkbahar ayları içerisinde yer alıyor ve bu aylarda Sardunya Adası oldukça fazla yağış alıyor bu nedenle çok fazla tercih edilmemesi gerekiyor. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ise özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere Sardunya Adası’nı ziyaret etmek için oldukça uygun aylar olarak biliniyor.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Sardinya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder