Sardunya Adası'nda Alışveriş

Akdeniz’in en çok rağbet gören adalarından birisi olan Sardunya Adası, her yıl Sardunya Adası uçak bileti rezervasyonunu yaptırıp koşar adım gelen misafirlerine hemen her anlamda fazlasıyla cömert tavırlar sergileyerek, misafirlerinin dolu dolu bir tatil sezonu geçirmesine olanak tanıyor. Eşsiz mutfağı, doğa yürüyüşleri, gece hayatı, inanılmaz bir güzelliğe sahip olan misafir yatları, tekne turları, tarihi alanları ve daha birçok güzelliği bir arada sunan Sardunya Adası’nda doyasıya dinlenmeniz ve birçok aktiviteye katılarak ruhunuzu eğlendirmeniz sayesinde gerçekleşen eşsiz ve huzur dolu bir tatilin ardından, evinize dönmeden önce yapmanız gereken son bir aktivite bulunuyor. Sizi oradan oraya koşturacak, fazlasıyla yoracak fakat gün sonunda üzerinizde tatlı yorgunluklar bırakacak bu aktivitenin adı ise elbette alışveriş… Birçok konuda olduğu gibi Sardunya Adası alışveriş yapmak için de mükemmel bir destinasyon. Özellikle daha kalıcı eşyaları seven kişilerin adeta içerisinde kaybolacağı Sardunya Adası ne alınır sorusunun da cevabını net bir şekilde veriyor.

 

 

 

 

Sardunya Adası’nda satın alınabilecek eşyaların en başında adanın kültürünü yansıtan seramikler geliyor. El işçiliğinin de konuşturulduğu bu seramikler, tamamen adanın kültürel profilini gözünüzde canlandırıyor. Baktığınız anda aklınıza Sardunya Adası’nın gelmesini sağlayan bu seramiklerin her biri bir diğerinden daha güzel şekilde işleniyor. Adayla bütünleşen seramikleri, adanın özellikle hareketli bölgeleri olmak üzere pek çok yerinde kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Sardunya Adası’nda seramiklerden başka satın alabileceğiniz bir diğer eşya da antikalar. Eski zamanları sevenler, Sardunya Adası’nın eski zamanlarını koklayarak keşfetmek isteyenler ve evlerinin veya ofislerinin dekorasyonunda antikanın yerine büyük önem verenlerin oldukça fazla talep göstereceği antikalar, adanın hediyelik eşya kültüründe de büyük bir önem taşıyorlar. İrili ufaklı pek çok antika eşyanın bulunduğu Sardunya Adası’nda antikaların kokularından bile büyülenebiliyorsunuz. Diğer destinasyonlarda galerilerden veya antika dükkânlarından bulabileceğiniz antikalar Sardunya Adası’nda elinizi koyduğunuz hemen her yerde kolaylıkla bulunabiliyor.

 

 

 

 

Sardunya Adası’ndan satın alarak yanınızda götürebileceğiniz bir diğer eşya ise oldukça geniş bir yelpazeye sahip çünkü adada satılan hediyelik eşyaların tamamına yakını el işçiliğiyle meydana getiriliyor. İrili ufaklı pek çok boyutta bulabileceğiniz bu hediyelik eşyalarda çeşitli işlemeler, oymalar, çizimler ve desenler bulunuyor. El yapımı hediyelik eşyaları özellikle hareketli bölgelerde ve adanın diğer bölgelerinde kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Sardunya Adası’nda alışveriş sadece hediyelik eşyaları, antikaları ve seramikleri kapsamıyor. Bu ürünler dışında isterseniz evinize dönmeden önce, isterseniz de tatiliniz sırasında satın alabileceğiniz birçok çeşitte kıyafet, ayakkabı ve takı bulunuyor. Özellikle Porto Cervo bölgesinde yer alan dünya markalarına ait mağazalardan veya yerel lüks mağazalardan giyim sektörü ve aksesuar sektörü adına alışveriş yapabiliyorsunuz. Bahar renklerinin dans ettiği bu mağazalarda kıyafetlerin, çantaların, şapkaların, takıların ve ayakkabıların onlarca farklı çeşidi bulunuyor. Porto Cervo bölgesi size göre pahalıysa eğer Sardunya Adası ucuz alışveriş noktaları olan Cagliari ve Alghero bölgelerinden de alışverişinizi yapabiliyorsunuz.

 

 

 

 

Sardunya Adası’nda satın alabileceğiniz şeyler bunlarla sınırlı değil. Sardunya Adası esintilerinin mutfağınızda da canlanmasını istiyorsanız eğer Sardunya Adası’nın ünlü cannonau şarabından da birkaç şişe satın alabilirsiniz. Kırmızı şarabın en güzel kıvamını yansıtan cannonau ailesi şaraplarından birkaç şişe alıp evinize döndükten sonra şarabı isterseniz evinizde yudumlayabilir, isterseniz de yıllandırmaya bırakabilirsiniz. Mutfağınız için alabileceğiniz ürünler şarapla sınırlı değil. Lezzetli yemekler ve lezzetli salatalar yapmak istiyorsanız eğer Sardunya Adası’nın zeytin bağlarından çıkan has zeytinyağından da satın alabilirsiniz. Mutfağınız için alabileceğiniz bir diğer ürün de mirto likörüdür. Sadece Sardunya Adası’nda ve Korsika Adası’nda yetişen bir çeşit dağ mersininden elde edilen mirto likörünü her yudumladığınızda kendinizi Sardunya Adası’nın rüzgarlı tepelerinde hissedebilirsiniz.

 

 

 

 

Sardunya Adası’ndan satın alınabilecek bu ürünlerin tamamı, Sardunya Adası’nın pek çok bölgesinde kolaylıkla bulunabilmektedir fakat Sardunya Adası’ndaki alışverişin kalbi yine de belli başlı bazı bölgelerde daha çok atıyor. Cagliari’de yer alan Cagliari Çarşısı, Alghero bölgesindeki mağazalar ve dükkanlar, Porto Cervo bölgesindeki dünya markalarına ait mağazalar ve yerel lüks mağazalar, Sardunya Adası’ndaki alışverişin önemli noktalarını oluşturuyor.

 

 

 

 

 

San Benedetto Market: San Benedetto Market, Cagliari bölgesinde yer alıyor. Deniz ürünlerinin, meyve ve sebzelerin, et ürünlerinin ve daha birçok gıda ürününün satışının yapıldığı San Benedetto Market’in birinci katında deniz ürünleri, ikinci katında ise meyve ve sebze, et ve süt ürünleri bulunuyor. Makul fiyatlardan satış yapan San Benedetto Market, saat 16.00’da kepenklerini kapatıyor.

San Benedetto Market Adres: Cagliari, Sardunya Adası, İtalya

San Benedetto Market Telefon: 0706675614

 

 

 

 

Durke: Bir fincan kahve ve lezzetli kurabiyeler tadabileceğiniz bir yer olan Durke, tatlı bir babaannenin nefis kurabiyelerinin yeri olarak da biliniyor. Alışverişiniz esnasında buraya uğrayabilir, bir fincan kahve ve kurabiyeyle yorgunluğunuzu giderebilir ve çıkarken de birbirinden lezzetli ve farklı çeşitlerdeki kurabiyelerden bol bol satın alabilirsiniz.

Durke Adres: Via Napoli 66, Cagliari, Sardunya Adası, İtalya

Durke Telefon: 0039070667984

 

 

 

 

Wineshop Biondi 1959: Wineshop Biondi 1959, duvarlarında rafların dizildiği ve rafların üzerinde sıra sıra ve çeşit çeşit şarapların bulunduğu bir mekan. Şarap satın alabileceğiniz bu mekanda şarabın yanı sıra zeytinyağı ve şekerleme de satın alabilirsiniz. Sipariş ettiğiniz şaraplarınız, zeytinyağınız ve şekerlemeleriniz hazırlanırken oturup bir kadeh şarap ve peynir tabağı isteyebilir, alışverişinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Wineshop Biondi 1959 Adres: Viale Regina Margherita 83, Cagliari, Sardunya Adası, İtalya

Wineshop Biondi 1959 Telefon: 390706670426

 

 

 

 

Terra Sarda Ceramiche Artistiche: Adından da anlaşıldığı üzere Terra Sarda Ceramiche Artistiche, Sardunya Adası’nın meşhur seramiklerinin üretildiği ve satıldığı yerlerden bir tanesi. Seramik biblolar, dekor eşyaları, servis takımları, vazolar, küçük dekor eşyaları ve daha birçok seramik ürünü bulabileceğiniz Terra Sarda Ceramiche Artistiche’de tüm renklerin her tonunda işlemelere ve desenlere sahip olan bu seramiklerden satın alabilirsiniz.

Terra Sarda Ceramiche Artistiche Adres: Via Su Mattone 1, Siniscola, Sardunya Adası, İtalya

Terra Sarda Ceramiche Artistiche Telefon: 390784875589

 

 

 

 

Leoni Arte: Arianna isimli bir genç kızın işlettiği Leoni Arte hem bir seramik evi, hem de bir sanat galerisi çünkü Arianna yaptığı seramiklere hayal gücünü de ekliyor. Birbirinden farklı şekillerle yonttuğu seramikler bir vazoya, bir dekor eşyasına hatta bir abajura bile eklenebiliyor. Oldukça sert çizgilere sahip şekiller kırmızı, siyah, beyaz, mavi, gri gibi renklerle hareketlendiriliyor.

Leoni Arte Adres: Via Della Scuola, Luras, Sardunya Adası, İtalya

Leoni Arte Telefon: 393497947464

 

 

 

 

Tüm bu galeriler, antikacılar, alışveriş merkezleri, mağazalar ve şarap evleri dışında alışveriş için tercih edilebilecek diğer işletmeler arasında ise La Gelateria Dell’angolo, Harrods Porto Cervo, Anticas Licanzias, Sapori di Sardegna, Davide Sessa Artigiano Pellettiere, Wine Cellar Giuseppe Sedilesu, Rosa Dei Venti, Galleria Auchan, Bagella, Su Triaxu e Sa Terrallia, La Bottega dele Meraviglie, Janas Artigianato Sardo, Oleificio Corrias Giovanni Matteo, La Gallina Matta, Galetaria Amore Mio, Galleria Auchan, Ricami Veronica ve Artejana yer alıyor.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer italya Kalkışlı Uçuşlar

X
Sardinya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder