Saraybosna'da Nerede Kalınır?

Saraybosna Uçak bileti size Avrupa'nın turistik başkentlerinden biri olan şehrin kapısını açıyor. Şehir için öncelikle bilmeniz gereken Saraybosna konaklama aşırı derecede pahalı ve de cep yakan bir meblağ olmadığı için her cebe her keseye uygun bir konaklama alanı bulunabiliyor. Bu yüzden tercihiniz Saraybosna otelleri pansiyonları ya da motellerden yana kullanabilirsiniz. Her zevke ve ihtiyaca göre değişebilen Saraybosna konaklamak hizmetleri ülkeye gitmeden önce internet üzerinden rezervasyon sistemleri ile yapılabilmekte. Fakat gittiğimde hangi semtte ya da bölgede kalmalıyım sorusunu soranlardansınız Saraybosna içindeki en güzel mekanlarından biri başçarşı diye bilinen Saraybosna merkezine çok yakın olan bir semt olarak karşımıza çıkmakta. Başçarşı isminden de anlaşılabileceği itibariyle şehrin bütün önemli noktalarına çok kısa mesafede ulaşabileceğiniz bir yerde konumlanmış durumda. BaşÇarşıyı daha özel yapan ise adında taşıdığı çarşı ifadesi. Başçarşı etrafında kurulan büyük çarşılar ve büyük alışveriş stantlarının oldukça fazla bulunabildiği bir nokta. Değim yerindeyse elektronikten el yapımı ürünlere kadar her şeyi bulabilmeniz mümkün.

 

 

 

Saraybosna konaklama ücretlerini yakından baktığımızda motellerin 5 ila 10 Euro arasında olan fiyatlarla sunulduğunu ve motellerin içlerinde oldukça geniş bir hizmet olanağını barındırdıklarını görmekteyiz. Ayrıca motellerin daha özel olmasının bir başka sebebi ise daha çok gençlerin tercih etmiş olduğu noktalar. Sosyal olarak yabancı insanlarla etkileşiminiz bu motellerde daha üst düzeyde olacak. Ayrıca motelleri tercih eden kişiler daha çok İngilizce farklı yapan dillerini geliştirmek için ülkeye gelen konuklar. Bu sayede kaliteli bir sohbet ortamı yakalayacaksınız. Ayrıca motellerde temizlik güven ve kalite aynı 5 yıldızlı oteller gibi sunulmakta. Kısaca motele girdiğiniz ve çıktığınız ne kadar kesinlikle bütün eşyalarınızı güven altında olacak. Eğer Odanızı farklı biri ile paylaşıyorsanız yine de değerli eşyalarınızı yanınızda almanızda fayda olacaktır. Zira moteller kaybolan eşyalar için garanti vermemektedir. Saraybosna motellerinde sunulan hizmetler sadece yiyecek ve de yatacak yer anlamını taşımakta birçok motelde ücretsiz olarak sunulan wifi hizmeti mevcut. Fakat bu standart olarak her motel de bulunmaya biliyor. Yapacağınız rezervasyon öncesinde wifi ihtiyacınız varsa bunu önceden belirterek olup olmadığını öğrenmek. Bu koşulları sağlayamayan motel yok denilebilir. Ayrıca 24 saat sıcak su ve temiz duşlar da motellerde standart olarak sunulan başka bir hizmet. Ülke de Türk otelleri de bulunuyor.

 

Saraybosna zamanı kapalı mekan içerisinde geçirmek için seçilebilecek en yanlış şehirlerden biri. Zira ülkenin her yanı tarihi eserlerle dolu olduğu gibi Saraybosna'da bu tarihi eserlerden payını en çok alan şehirlerin başında. Bu yüzden konaklamak için mutlaka ve mutlaka ucuz ve kaliteli yerler seçmeniz doğru olacaktır. Saraybosna içinde beş yıldızlı oteller de hizmet vermekte. Fakat pansiyonların fiyatlarına baktığımızda 10 ila 50 Euro gibi çok yüksek olmayan fiyatlarla sunulduğunu görmek mümkün. Eğer sadece uyumak için bir yere ihtiyacınız varsa bir tansiyon sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Zaten yöresel tatları tatmak için şehir içinde yapacağınız kısa sabah yürüyüşleri ya da sabah sporları hem kahvaltınızı çok daha ucuza yapmanıza hem de şehri sabah sessiz ve en canlı haliyle izlemenize yardımcı olacaktır.

 

 

Eğer ben lüksümden ödün vermem diyorsanız ve sizin içinde bir çok mekan mevcut. Bilmeniz gereken bu noktalar 5 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı otel arıyorsanız Saraybosna otel fiyatları 20 ile 60 Euro gibi bir miktarı gözden çıkardığınızda Saraybosna beş yıldızlı hizmet veren otellerinden birinde kalabilmeniz mümkün. Oteller dünya standardında ve dünya kalitesinde hizmet vermekte. Ayrıca otellerde kapalı açık havuz ve küçük su parkları bulunabilmekte. Saraybosna daha önce de belirttiğimiz gibi tamamen tarihi ve turistik alanları ile öne çıkmış bir şehir. Aslında su ve güneş turizmi için tercih edilecek bir şehir değil yine de bunlarda olsun diyorsanız bu olanaklar neredeyse standart olarak sunulmakta. Otel içerisinde çok fazla vakit geçireceksiniz. Saraybosna 5 yıldızlı otellerinden birinde kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. Odalarda standart olarak LCD televizyon buzdolabı ve banyo kullanıcılara sunulmakta. Ayrıca birçok otelin günlük değişen tur hareketleri de mevcuttur.Bunun için resepsiyonlardan ayrıntılı bilgi almanız mümkün. Fakat unutmamanız gereken resepsiyonların özellikle böyle bir bildiri yapmadıkları. Sizin günlük olarak resepsiyona bu tip bir organizasyon olup olmadığını sormanız daha kolay bir yöntem olacaktır. Bu tur ücretlere otelde konaklamak için verdiğiniz paradan ayrıca alınmakta. Akşam mutlaka uyumak için otelinize geri dönmeniz garanti sadece dışarıda size sunulan yiyecek ücretsiz olabilmekte. Eğer rezervasyonunuz her şey dahil bir otelde yapılmışsa bu tur için ücretlerde alınmayabiliyor.

 

 

Ayrıca Saraybosna 5 yıldızlı otellerde bulabileceğiniz standart bir hizmet ise günlük olarak değişen çarşaflar ve de yastıklar. Eğer temizlik takıntısı olanlardansınız mutlaka 5 yıldızlı otelleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Zira pansiyonlar motellerde de yine buna yakın bir kalite sunulmuş olsa da zaman zaman aksilikler göze çarpıyor. Fakat resepsiyondan yardım istediğimizde kalacağınız mekan neresi olursa olsun çarşaflarını ve yastıklarınız mutlaka değiştiriliyor. Oda servisi beş yıldızlı otellerde mevcut. Bu sayede odanıza yiyecekler ve tarihi Saraybosna içkilerini sipariş edebiliyorsunuz ve Aynı zamanda Saraybosna da ne içilir? sorusunun cevabını da merkezinde öğrenmiş oluyorsunuz. Fakat bazı içkiler her şey dahil otellerde ülkemizde olduğu gibi ayrıca ücrete tabi tutuluyor. Önceden resepsiyon size bilgi veriyor.

 

 

 

Otellerde daha çok öğrenciler ve de ülkeyi yabancı dil öğrenmek için tercih eden kişiler çalışmakta. Bu nedenle otellerde genç dinamik ve yardımsever insanların olduğunu söylemek mümkün. Fakat istisnalar her yerde olduğu gibi Saraybosna'da da karşımıza çıkabiliyor. Bilmeniz gereken Saraybosna halkının toplum olarak turizmi ve de Türklere karşı olağanüstü bir değer verdikleri. Bu yüzden Saraybosna sokaklarında ya da otellerinde dilediğiniz gibi hareket edebileceksiniz. Zira ülke turizmi ile ayağa kalkmak isteyen ülkelerin başında geliyor. Ülkenin Turizm açısından en aktif ve de en hareketli şehri olan Başkent Saraybosna'da bu konulara oldukça dikkat ediyor. Yardım istediğinizde birçok insanla Türkçe iletişim kurmanız mümkün. Her ne kadar arada bir farkı olsa da insanlar Türk dizilerinden ve de Türk filmlerinden oldukça büyük bir potansiyelde Türkçe konuşma yetisi kazanmış durumda.Sokakta herkes 20 ile 30 kelime Türkçe kelime konuşabiliyor. Bu yüzden bir yeri sormak istediğinizde İngilizce sorabildiğiniz gibi Türkçede problemlerinizi anlatmaya çalışabilirsiniz. Fakat konuşacağınız kişiler orta yaşın biraz üzerinde ise mutlaka Bosna dilini konuşmanız gerekiyor. Bu nedenle yardım istediğinizde daha çok gençleri ya da orta yaşlı insanları tercih etmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Saraybosna kalınacak yerleri önceden rezervasyon yapma olanağı ile sunuluyor olsa da şehir içinde pazarlık usulü ile motellerde ve pansiyonlarda daha da ucuz fiyatlar kalmanız mümkün. Yalnız bilmeniz gereken 5 Yıldızlı otellerde bir pazarlık söz konusu olmadığı bu yüzden Saraybosna'da konaklayacaksanız bizim kesinlikle tavsiyemiz pansiyon ve modelleri tercih etmenizden yana olacaktır. Çok önemli bir başka detay ise ülkenin birçok noktasında olduğu gibi Saraybosna da oldukça fazla sayıda Türk ile karşılaşacağınız gerçeği ülkede yabancılık çekmeyeceğinizi söylemek abartılı olmayacaktır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Bosna Hersek Kalkışlı Uçuşlar

X
Saraybosna Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder