Santorini’de Nerede Kalınır?

Santorini’de Nerede Kalınır

Harikalar diyarı Santorini’ye seyahat planı düzenleyenlerin ilk aklına gelen sorulardan biri hiç şüphesiz Santorini’de nerede kalınır? sorusudur.

Öncelikle belirtmekte fayda var adanın para birimi Euro, dolayısıyla planlarınızı ona göre yapmalısınız. Yaz aylarında epey yoğun olan adada konaklama ve yeme – içme ortalamanın  üzerinde.

Otellere 13 yaş altı çocuk kabul edilmiyor. Bu kural tamamen coğrafi yapının engebeliliğinden kaynaklanıyor. Engebe demişken, adanın üst kısımlarına ulaşabilmek için oldukça fazla merdiven çıkmanız gerekecek. Adada ulaşım otobüslerle sağlanıyor fakat güzergâhlar sınırlı. Ancak gitmek istediğiniz yere yakın bir güzergâhta indikten sonra yürüyerek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

 Santorini’de konaklama merkezleri genel olarak iki yerde bulunuyor : Oia ve Fira kasabalarında. Bu iki kasaba adanın esas manzarasını kapladığı için konaklama ücretleri de manzara ile paralel artış gösteriyor. Daha bütçe dostu ve çocuklu aileler için konaklama hizmetini ise , Kamari, Perissa ve Monolithos kasabaları vermekte. Adanın bu kısmındaki oteller nispeten daha ucuz olmakla beraber plajlara da epey yakınlar. Ayrıca adanın doğu kısmındaki bu kasabalar daha sessiz ve sakin.

Santorini’de nerede kalınır sorusuna biraz açıklık getirdiğimize göre, sizler için bütçe dostundan, lüks severlere geniş bir skalaya sahip olan, Santorini’de kalınacak yerlerden bahsedebiliriz.

 

Katikies Hotel

 5 yıldızlı ve Oia Kasabasının göbeğinde bulunan bu otelin önü alabildiğine Ege’nin masmavi ve berrak sularına bakmakta. Lüks severler için iyi bir alternatif olan Katikies Hotel, otantik ve rahat mimarisiyle sizi evinizde hissettirmeyi hedef edinmiş. Otele 3 kilometrelik mesafede bulunan plaja, otelin servisi ulaşım sağlamakta. Tesisin 27 odası bulunuyor.

 

Lilium Santorini Villa

Bu sefer Fira kasabasına uzanıyoruz. 5 yıldızlı tesisin şık ve modern mimarisi Santorini’de balayı otelleri listesinde ilk sıralarda rol oynuyor. Tesisin 32 odası bulunuyor. Fira merkeze ise 5 dakikalık uzaklıkta. Akdeniz ve Ege mutfağı temalı bu tesis aradığınız yer olabilir.

 

Anatoli Hotel

Bir aile işletmesi olan Anatoli Hotel, Fira kasabasında bulunuyor. 24 odanın manzarasının bir kısmı adanın doğu tarafına diğer tarafı ise Ege Denizi’ne bakıyor. Geleneksel mutfağa sahip olan Anatoli Hotel 2 yıldızlı. Gitmek istediğiniz turistik yerlere geziler düzenleyen tesis, ev rahatlığında.

 

Tataki Otel

Tataki Otel, diğer otellere göre daha bütçe dostu. Geceliği 275 TL gibi bir fiyat sunan tesis Fira’nın göbeğinde yer almakta. Tesise verilen puanlara bakılınca hiç de fena bir ortalamaya sahip değil.

 

Maregio Suites

Oia kasabasında yer alan Maregio Suites ciddi anlamda lüks severlerin mekânı. İki kişi gecelik fiyatı yaklaşık olarak 4.000 TL ve bu fiyatına rağmen tesis oldukça popüler. Tam Ege Denizi’ne karşıdan geniş bir perspektifle bakan bu otelin manzarası dudağınızı uçuklatabilir.

 

Villa Manos

Bütçe dostu bir başka otel ise Villa Manos. Özellikle çiftlerin oldukça tercih ettiği bu yerin geceliği yaklaşık 350 lira. Karterados’da bulunan tesis, geleneksel ve modern mimariyi bünyesinde barındırıyor. Yalnız Karterados’da konaklayacaksanız ada içi ulaşımınız için ATV ler daha çok işinize yarayacaktır. Eğer belediye otobüslerini kullanacaksanız Fira civarından ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

 

Santorini’de kalınacak yerlerin sonuna geldik. Umuyoruz ki Santorini’de nerede kalınır sorunuza yardımcı olabilmişizdir. Bu güzide adaya yolculuğunuz için Santorini uçak biletiniz, sitemizde sizleri bekliyor.

İyi tatiller dileriz! 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Santorini Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder