Rio De Janeiro Gece Hayatı

Brezilya gece hayatı denince akla ilk gelen Rio De Janeiro gece hayatı oluyor. Öyle ki Brezilya’nın en akla gelmez eğlencelerinin yaşandığı geceler en çok Rio De Janeiro’da yaşanıyor. Eğlencenin dur durak bilmeden yaşandığı Rio De Janeiro’ya gitmek için öncelikle Rio De Janeiro uçak bileti alarak serüveninizi başlatabilir ve sınırsız eğlencenin yaşandığı Brezilya geceleri için siz de bir adım atabilirsiniz. Rio De Janeiro’da gece hayatı oldukça renkli, kendinizi her gece bir Rio Karnavalı’ndaymış gibi hissedebilirsiniz. Tabi bu tecrübeyi yaşamak için birçok bilgiye ihtiyacınız var. Gece kulübü ve barların açılış saati, giriş ücreti, içeceklerin ücreti, mekânların adresi ve telefonu gibi bilgilerin yer aldığı bu yazıyı okuyarak Rio De Janeiro’daki gece hayatının nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

İlk olarak detaya inmeden felekten bir gece için ne kadar ücret ödemeniz gerekir onu söyleyelim. Ardından tek tek nerede nasıl ve ne kadara eğlenebilirsiniz ayrıntıları ile bu yazıda bulabilirsiniz. Rio De Janeiro’daki gece hayatı 23.00’dan önce başlamıyor diyebiliriz. Hemen hemen her kulübün ve barın açılış saati 23.00’dır. Kulüplere ve barlara giriş ücreti de ortalamanın altında ve üstünde kalan mekânlar dışında aynı denilebilir. Rio’da gece hayatı için belirli uygulamalar da söz konusu. Örneğin; Bir yere tıkılıp kalmaktansa mekân mekân gezmek istiyorum diyenler için bir gece için ortalama 70 ya da 80 Real ödeme yaparak gece kulüplerinin gezdirildiği turlara katılabiliyorsunuz. Bu turlarda size eşlik eden sorumlular grup olarak sizi gece kulüplerine ve barlara götürüyor ve bu sizin için adeta bir alıştırma oluyor. Ne, nerede ve nasıl öğreniyorsunuz.

 

Bu alıştırmadan turundan sonra sakın Rio’da gece hayatı bu kadardan ibaret zannetmeyin. Bunun için size tek tek mekânları, bu mekânlarda nasıl eğlenebileceğinizi anlatacağız ve önerilerde bulunacağız. Arkadaşları ile kahkahalar içinde sohbet etmekten hoşlananlar ve Rio De Janeiro’nun yerel halkı ile kaynaşmak isteyenler için “Jobi” adlı mekân ilk önerimiz.

 

Jobi: Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin dolup taşan bir mekân ve nedeni bilinmeden herkes Jobi’ye koşuyor. Rio De Janeiro’nun yerel halkı da burada vakit geçirmekten çok hoşlanıyor. Fıçı birası mükemmel olan Jobi’de karnınız acıktığı an “Rabada Com Agriao” olarak bilinen yahniden yemelisiniz.

 

 

Jobi, Adres: Avenida Ataulfo de Paiva, 1166

Jobi, Telefon: +55 21 2274 0547

 

 

O Plebeu: Rio De Janeiro’nun Botafogo semtinde bulunan bu bar da Rio’nun en popüler barlarından biri. Popülaritesini biraz da Botafogo semtinden alıyor çünkü Botafogo, eğlenmek için çoğu kişinin tercih ettiği adreslerden en büyüğü denilebilir. O Plebeu, iki kattan oluşuyor ve kalabalık olmasına rağmen gayet ferah bir ortamda hizmet veriliyor. Diğer mekânlara göre daha ucuza çokça eğleniyorsunuz. Sosyalleşmek isteyen ve fazla parası olmayan öğrenciler için tavsiye edilebilir. Menüde birçok ithal içki de bulunuyor ancak size önerimiz birçok alternatifi bulunan Brezilya’nın yerli içkilerini tatmanız olacaktır. Eğer ki acıkırsanız mutlaka “Picanha” olarak bilinen bifteği yemelisiniz.

 

 

O Plebeu, Adres: Botafogo Semti

O Plebeu, Telefon: +55 21 2286 0699

 

 

Estrela Da Lapa: Tam bir Rio gecesi yaşamak isteyenler için samba dansları ile eğlencenin tavan yaptığı Estrela da Lapa adlı gece kulübü doğru tercih olacaktır. Yalnız öğrenciler ve kısıtlı bütçeye sahip olanlar için çok da iyi bir alternatif olmayabilir çünkü içecek ücretleri epey pahalı. Estrela da Lapa adlı gece kulübünün bulunduğu Lapa semti Rio’nun en hareketli semtlerinden biri öyle ki eğlence gecenin bir noktasından sonra sokağa taşıyor ve kim nerede eğleniyor karıştırıyorsunuz. Bu semte bulunan birçok mekânın konsepti Estrela da Lapa ile aynı ancak içlerinden en iyisinin Estrela da Lapa olduğu çekinmeden söylenebilir. Estrela da Lapa’da eğlence masanızda oturarak sürmüyor bu nedenle atıştırmalıklarla açlığınızı geçiştirebilirsiniz. Yemeğin yanında da kesinlikle birbirinden güzel Brezilya kokteyllerini içebilirsiniz. Tavsiyemiz “Caipirinha” adı verilen Brezilya’ya özgü muhteşem kokteyl.

Estrela da Lapa, Adres: Lapa Semti

 

 

Trapiche Gamboa:Samba danslarının yapıldığı ama Lapa’ya kıyasla daha ucuz eğlenebileceğiniz bir yer arıyorsanız Uruguaiana semtinde bulunan barları tercih edebilirsiniz. Bu semtteki barlardan en iyisi de kuşkusuz Trapiche Gamboa olarak biliniyor. Barda canlı müzik ve dans gösterileri yapılıyor. Eğer siz de kendinizi şanslı görüyorsanız çıkıp samba yapabilirsiniz. Ayrıca eğlencenin yanı sıra menüsündeki içecekler ve yiyeceklerle de Trapiche Gamboa adından söz ettiriyor. Balık sevenler için  “Bolinhos De Bacalhau” adı verilen Morina balığı kullanılarak yapılmış balık köftelerini tadabilir ya da “Escondidinho” adı verilen kremayla pişirilen karides ve monyakların efsane tadına varabilirsiniz. Yanında içecek tavsiyemiz de Trapiche Gamboa’nın bu kadar ünlenmesinde payı olduğunu düşündüğümüz “Caipirinha” adı verilen Brezilya’ya özgü muhteşem kokteyl olacaktır.

Trapiche Gamboa, Adres: Rua Sacadura Cabral, 155, Uruguaiana

Trapiche Gamboa, Telefon: +55 21 2516 0868

 

 

Balie De Charme: Eğer sıradan eğlenceler beni tatmin etmez, deli gibi dans etmek ve kalabalığa karışmak istiyorum diyorsanız da tavsiyemiz Madureira semtinde bulunan Baile de Charme adlı mekândan yana olacaktır. Brezilya gençliği ne yapıyor ve nasıl eğleniyor diye merak ediyorsanız bu kulüp tam olarak sorularınızın cevabını alacağınız yerdir. Brezilya’da popüler olan ne varsa burada bulabilirsiniz. Öyle ki DJ’lerin canlı performans sergilediği gecede dans grupları da gösteri yapıyor. Genellikle R&B, Hiphop ve Soul müzikler çalınıyor. Baile de Charme adlı mekânda sıra dışı eğlencede sınır yok, bu sınırsızlık mekânın inşasından da anlaşılabiliyor. Sadece beton bir yapı deyip geçilecek bir durum söz konusu değil çünkü mekân yüksek bir üst geçidin altına konumlandırılmış bir konser alanı gibi görünüyor.

Baile de Charme, Adres: Viaduto Prefeito Negrao de Lima, Madureira

Baile de Charme, Telefon: +55 21 7895 9862

 

 

Barra Music: Barra Music için sadece bir gece kulübü tanımı yapmak yetersiz kalacaktır. Barra Music, devasa mekânı ve müşteri kapasitesiyle Rio De Janeiro’nun göz dolduran mekânlarının başında geliyor. Aslında sadece bir gece kulübü değil derken kastımız karışık yapısını vurgulamaktı çünkü Barra Music içinde barındırdığı 20 adet bar ile bir sahne işlevi görüyor. 6600 kişilik kapasitesiyle Rio De Janeiro’nun en büyük kulüplerinin başında geliyor. Rio De Janeiro’ya gelen dünyaca ünlü yıldızların konser verdiği bir alan olan Barra Music muhteşem prodüksiyonlara da imza atıyor. Rio De Janeiro’da bulunduğunuz zaman zarfında böyle bir organizasyon varsa mutlaka katılım göstermenizi öneririz. Tam bir parti havasında gece için ideal bir ortam, burada eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz. “Festa” adını verdikleri ve sadece cumartesi geceleri yapılan partiye katılabilirsiniz. Bu partide sahne gösterilerinin yanı sıra lazer şovları da yapılıyor. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var ki bilet ve rezervasyon. Çünkü özellikle büyük organizasyonların olduğu günlerde 6600 kişiden biri olmak için epey çaba sarf etmeniz gerekiyor.

 

 

Barra Music, Adres: Avenida Ayrton Senna, 5850

Barra Music, Telefon: +55 21 3303 1000

Rio De Janeiro gece hayatı tabi bu kadarıyla sınırlı değil ancak Rio De Janeiro gece hayatı için yaptığımız tavsiyeleri de cebinize koyarak muhteşem Rio gecelerine doğru yol alabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Brezilya Kalkışlı Uçuşlar

X
Rio De Janeiro Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder