Phuket'de Neler Yapılır?

Tayland’ın birçok adası bulunmasına rağmen içlerinde en ünlü olan Phuket Adası, gezilecek yerler listesine not edilmesi gereken ve gerçek anlamda görülmesi gereken bir adadır. Adada pek çok faaliyet gerçekleştirilebilmesi ve adanın doğa harikası güzellikleri sayesinde dünya genelindeki birçok yerden çok sayıda turistin bu adayı ziyaret etmesinin yanı sıra Phuket Adası, tam anlamıyla bir balayı başkenti.. Balayı için de çok fazla tercih edilen Phuket Adası’nda, yeni evlenen çiftler Phuket balayı turu olarak isterlerse sakin ve huzurlu, isterlerse de çok eğlenceli ve hareketli bir Phuket balayı geçirebilirler. Phuket Adası’nda yapılabilecek şeyler listesi için sayılabilecek çok fazla aktivite bulunmakta.. Peki, Phuket Adası’nda neler yapılabilir?

Phuket Adası’na gelip, sadece dinlenerek vakit geçirmek istemeyen, hiçbir şey yapmadan adadan gitmek istemeyenlerin harika bir Phuket tatili geçirebilmeleri için yapılabilecek aktiviteleri sıralıyoruz.

 

 

 

1)Phuket Adası Genel Turu

Phuket Adası, isteğe bağlı olarak sadece dinlenmek için kullanılabilecek bir mekan görevi de görmektedir ancak Phuket Adası’nda yapılacak birçok aktivite varken neden sadece dinlenelim ki?

Phuket Adası’na gittiğinizde yapacağınız ilk şey (elbette, adada bulunan herhangi bir dinlence merkezine yerleştikten sonra), adayı ve özellikle adanın merkezini baştan sona kadar turlayacağınız Phuket turu olmalıdır. Adanın merkezi Phuket City’dir ve Phuket City sokaklarında dilediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Ada turunun başlangıcında ise ilk olarak, Phuket Adası’nın en ünlü plajı olan Patong Plajı’na ve plajın bulunduğu Patong merkezine bir göz atmalısınız. Patong’un merkezindeki bazı sokaklar ilginç karşılayabileceğiniz insanlarla, bazı sokaklar ise birçok ürünün satıldığı pazar yeri tezgahlarıyla doludur. Bazı caddelerde, özellikle barların ve çeşitli eğlence mekanlarının olduğu caddelerde kadınlar ve ladyboy’lar, cadde üzerinde dans etmektedir.

 

 

 

Phuket Adası’nda, Patong’un merkezini gezmek ve turlamak için motosiklet ya da tuk tuk ismindeki binek araçlarına ihtiyacınız olmayacaktır fakat adanın diğer bölgelerini motosiklet, taxi veya tuk tuk kiralayarak gezebilmeniz mümkündür. Gezebileceğiniz diğer yer arasında ise Big Budha Heykeli, Phuket Town, Wat Chalong Tapınağı gibi yerler bulunmaktadır.

 

 

2)Çeşitli Alanlarda Yapılan Gösteriler

Phuket Adası’nda bazı ünlü gösteriler bulunmakta ve bu gösterilere gitmek de yine adada yapmak isteyeceğiniz şeyler arasında yer almaktadır. Bu gösteriler arasında Fantasea Show ve Simon Caberet gösterileri en meşhur gösteriler olarak biliniyor.

 

 

 

Fantasea Show, Kamala Beach içerisinde kurulan bir fuar alanı içerisinde yer alıyor. Fantasea Show’un yemekli ve yemeksiz olarak tercih edilebilmesi mümkün. Eğer gösteriyi yemekli olarak seçtiyseniz, gösteri saati yaklaşmadan önce yemeğinizi yiyebilir ve daha sonra gösteriyi izleyebilirsiniz. Yemek dışında yine gösteriyi beklerken fuar alanındaki standları gezebilir ve fuarı şöyle bir turlayabilirsiniz. Fantasea Show’un gösterim saati yaklaştığında da gösterinin yapılacağı tiyatro salonuna geçebilirsiniz.

Fantasea Show, aynı anda çocuklara ve yetişkinlere hitap edebilen bir gösteridir. Eğitilen hayvanların, söylenenleri eksiksiz yapabildiği, dansların edildiği, illüzyon gösterilerinin yapıldığı bir gösteri programı olan Fantasea Show; yemekli, yemeksiz, deniz ürünleri büfesi dahil gibi farklı bilet seçenekleri sunuyor. Bu biletlerden herhangi birini seçerek toplamda bir saat süren bu gösteriyi izleyebilir ve eğlenceyi tadabilirsiniz.

 

 

 

Diğer ünlü gösteri olan Simon Caberet gösterisi ise adayı genel olarak turlarken cadde üzerlerinde rastlanılan ladyboy’ların ve Phuket Adası’nda normalite kazanmış transeksüellerin yaptığı gösterilerden oluşuyor.

Her iki gösteriye de bulunduğunuz otel aracılığıyla istediğiniz araçlar sayesinde ulaşabilmeniz mümkün ancak biraz daha az ödeme yapmak isterseniz taksi ile anlaşabilir veya Patong’a giden ücretsiz servisleri tercih edebilirsiniz.

 

 

3)Fil Safarileri

 

 

 

Phuket gezilebilecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu aktivitelerden biri olan fil safarilerini, çeşitli tur acentelerinden satın alabilmeniz mümkün. 20 dakikalık, 30 dakikalık ve 50 dakikalık olmak üzere toplamda üç çeşit fil safarisi seçeneği bulunmaktadır ve safari fiyatları da bu sürelere göre değişmektedir.

 

 

4)Tekne Turları

Phuket Adası’na gidiyorsanız eğer yapmadan dönmemeniz gereken en önemli aktivitelerden birisi de tekne turlarıdır. Phuket gezi turları arasında en popüler olan turlar ise Phang Nya Bay ve Maya Bay (Phi Phi Adaları) turlarıdır.

 

 

 

Tekne turları genel olarak sürat tekneleri ile gerçekleştiriliyor ve pek çok yeri tek seferde görebilmenize olanak tanıyor fakat bunun dışında büyük teknelerle gerçekleştirilen turlar da bulunmakta..

 Maya Bay turunu seçerseniz Phi Phi Don Adası, Mosquito Adası, Bamboo Adası gibi birçok adada mola veriyor ve o bölgeleri de görmüş oluyorsunuz. Bu mola duraklarında, Phuket Adası’nın en önemli noktaları olan turkuaz mavisi denizin ve bembeyaz kumsalların doruklarını yaşıyorsunuz. Yüzebiliyor, şnorkel yapabiliyorsunuz. Şnorkel yapabilmeniz için önceden teknik donanım sağlamanıza da gerek kalmıyor çünkü tur sırasında şnorkel dağıtılıyor ve paletler de belirli bir ücret karşılığında kiralanabiliyor. Gezilen yerler arasında vergi alan adalar da mevcut ve bu vergileri ödemeden giriş izni verilmiyor ancak vergiler çok küçük miktarlarda oluyor.

 

 

 

Phang Nya Bay turunu seçerseniz, kayalık adalardan oluşan yeşil renkli bir deniz sizin son durağınız oluyor. Herkes tarafından bilinen James Bond Adası, bu bölgede yer alıyor. Maya Bay turundan farklı olarak bu turda pek fazla yüzme veya şnorkel yapma imkanınız bulunmuyor çünkü bu bölgelerdeki sular diğer bölgelere göre biraz daha bulanık kalıyor.

Her iki turun da farklı rota seçenekleri bulunuyor. Bu farklı rotadaki turların hepsinin de kendilerine özgü fırsatları bulunmakta. Bazı turlarda akşam yemeği de yenilebilirken, bazı turlarda tekneden inip tura kanolarla devam edebiliyorsunuz. Bazı turlara, dört tarafı kayalıklarla kaplı, hong veya lagün olarak bilinen iç denizler de dahil olabiliyor.

 

 

 

Adalara yapılan tekne turlarına, oteller içerisinde yer alan standlar sayesinde ya da önceden ilgili tur acentesiyle internet üzerinden anlaşma yaparak katılabiliyorsunuz.

 

 

5)Masaj

Tayland’ın bir adası olması nedeniyle Phuket Adası’nda da masaj seçenekleri oldukça fazla. Dünya genelinde sadece masaj hizmeti için Tayland’a gidenlerin, masaj için bu bölgeyi seçmesinin elbette bir nedeni var ve o neden de Tayland halkının masaj kültürünü gerçekten çok iyi derece de biliyor olmaları.

 

 

 

Masajınızı vücudunuzun hangi kısmına yaptırmak istediğinizi sizin seçebildiğiniz masaj salonları oldukça konforlu ve ferah atmosferlerden oluşuyor. Bunun yanı sıra masaj salonlarının sunduğu bedava wi-fi hizmetleri de mevcut. Bu masaj salonları niteliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Bazı masaj salonlarının üzerinde no sex yazan uyarılarla karşılaşmanız da mümkün.

Masaj salonlarında uygulanan masaj fiyat tarifeleri hemen her masaj salonunda aynı. Genel olarak 1 saat süreyle yapılan tüm vücut masajlarına kişi başı 300 baht ödeniyor.

 

 

6)Dalış Aktiviteleri

 

 

 

Phuket Adası, denizinin çok temiz olması ve su altı görüşünün çok uzun olabilmesi nedeniyle zaten çok ünlü bir adayken, bu avantajlara bir de dünya genelinde en iyi 10 dalış mekanı arasında yer alması da ekleniyor.

Phuket Adası’nda bulunan çok sayıda dalış mekanı bulunmakta ve bunlardan herhangi birini tercih ederek hayatınızda yapabileceğiniz en iyi dalışı gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

7)Paraşüt Aktiviteleri

 

 

 

Phuket Adası’nda yapılabilecek bir diğer aktivite ise paraşüt atlamaları..

Phuket Adası’nın belirlenen noktalarında paraşüt atlamasını gerçekleştirebilir ve Phuket Adası’nın turkuaz mavisi denizini, bembeyaz kumsallarını, yeşil ağaçlarını kuş bakışı olarak görebilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Tayland Kalkışlı Uçuşlar

X
Phuket Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder