Petersburg'a Ne Zaman Gidilmelidir?

Saint Petersburg’a gitmek istiyorsunuz, ancak ne zaman gideceğinize karar veremiyorsanız, soğuk ve sert geçen kış ayları, şehri doyasıya gezmek ve tadını çıkartmak için pek uygun sayılmaz. Eksi 8’lere kadar düşen hava sıcaklığı, tatilinize gölge düşürebilir. St. Petersburg hava durumu için konuşmak gerekirse Ocak ayında en soğuk günler yaşanır, hava sıcaklığı geceleri -10’lara kadar düşebilir. Renkli bir şehir olarak bilinen St. Petersburg kış aylarında karanlık görüntüsüyle ziyaret için pek uygun değildir. Özellikle Ocak ayı şehirde hava sıcaklığının en düşük olduğu, en soğuk geçen ay olarak bilinir. Kısa süren gündüzler, uzun süren geceleriyle, kış ayları şehri gezmek için size yeterli günışığını da maalesef sunmaz.

Tüm tatili otel odasında geçirmek istemezseniz şehre gidilebilecek en uygun mevsim yaz aylarıdır. Yazın gelişini simgeleyen ünlü Beyaz Geceler döneminde şehri ziyaret etmek, birçok kişi için en uygun zamandır. Saint Petersburg hava durumu Temmuz ayında rekor sıcaklık olan 25 derecelere kadar çıkabilir. Yazın gündüzleri ortalama 20 derece, geceleri ise 12 derece civarındadır. Hava tahminlerinde göre geçen sene sıcaklığın 20 derece seyrettiği Beyaz Geceler’de bu muhteşem şehir bir başka güzeldir. Beyaz geceler ne zaman diye soracak olursanız Haziran-Temmuz ayları, şehre turist akınının yaşandığı turlar ve cruise gemileriyle şehre günde binlerce insanın geldiği, kalabalığı ve eğlenceyi sevenler için, şehre gidilebilecek en mükemmel zamandır. Güneşin neredeyse hiç kaybolmadığı, haziran ayının ortalarından, temmuz ayının ilk haftasına kadar süren, bu mükemmel doğa olayı, St. Petersburg şehrini merak edenleri özellikle cezbeder. Bu dönemde düzenlenen etkinlikler, konserler hem şehir halkı hem de turistler tarafından tüm yıl dört gözle bekleniyor.

Tatilin kısa sürdüğünden, hemen bittiğinden şikayet edenler için, Saint Petersburg’a Beyaz Geceler zamanında gitmek tatili 24 saat yaşayabilme, 24 saat şehri gezebilme imkanı sunduğundan kaçırılmayacak bir fırsat olabilir. Neva Nehri’nde düzenlenen havai fişek gösterileri, su etkinlikleri ile Beyaz Geceler, gerçekten romanlara konu olmaya hak ediyor. Kalabalık ve gürültüyü sevmeyip, sakin bir ortamda bu eşsiz tarihi eserlerle dolu olan şehri gezmek isterseniz ise bahar ayları size daha uygun olacaktır. Otel ve konaklama ücretlerinin yaz aylarına göre daha makul olmasından dolayı ekonomik bir tatil de yapabilirsiniz. Tek sorun bahar aylarında şehirde bolca yağışın görülmesidir. Petersburg hava durumu  bahar aylarında soğuk geçtiği için yanınızda kalın kıyafet ve ceket bulundurmayı unutmayın.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Petersburg Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder