Nürnberg'e Ne Zaman Gidilmeli

Tatil planlarınızı yaparken ve gideceğiniz yeri seçerken o bölgenin hava durumunu da dikkate almalısınız. Seçtiğiniz gezi bölgesinin hava durumlarına, mevsim hareketlerine, sıcaklık ortalamasına ve yağış miktarıyla ilgili gerekli araştırmaları yapmazsanız tatiliniz planladığınız gibi bol gezili, eğlenceli ve dolu geçmekten ziyade tek bir bölgeye gidebileceğiniz veya otel odanızdan hiç çıkmayacağınız bir tatile dönüşebilir. Bu nedenle gideceğiniz yere karar verdikten sonra o bölgenin hava durumuna ve iklimine mutlaka göz atın. Nürnberg’e bilet almadan önce Nürnberg hava durumu nu öğrenerek tatilinizi yılın en iyi mevsimine denk getirebilirsiniz.

Almanya Nürnberg hava durumu sıcak ve ılıman bir iklim tipine sahiptir. Nurnberg hava durumu yazları sıcak, kışları ise soğuk bir iklim tipi hâkimdir. Sıcaklığın artış gösterdiği ve yılın diğer mevsimlerine göre sıcaklığın en yüksek olduğu yaz aylarında, güneşin sıcaklığının diğer aylara göre en belirgin olarak hissedildiği aylar Mayıs ile Ağustos ayları arasındaki zaman dilimidir. Ancak bu sıcaklık sizi korkutmasın, Nürnberg’de yaz aylarının sıcaklık ortalaması yaklaşık olarak 20 derece civarıdır. Bunun tam tersi olarak da güneşin sıcak yüzünün en az derecede hissedildiği aylar Kasım ile Mart ayları arasındadır. Almanya’nın Nürnberg bölgesine gelmek isteyen birçok turist yaz aylarını tercih etmektedir. Nürnberg’de kışlar sert geçmektedir fakat yaz aylarında sert bir kışın hiçbir belirtisini görmezsiniz. Nürnberg, yaz aylarında bol yeşil alan ve gezilecek birçok yerlerle birlikte sizlere harika bir tatil yaşatacaktır. Ancak yaz aylarını sevenler olduğu kadar kış aylarında da gezi düzenlemeyi sevenler olabilir. Nürnberg kış aylarında da yapılacak birçok şeyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle Nürnberg’de kış aylarında yaz aylarında her daim yapılacak bir şey bulabilmeniz mümkünken turist yoğunluğuna göre gidilebilecek en uygun zaman sıcaklığın yüksek olduğu yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Nürnberg’e uçak bileti almadan önce tatilinizde neler yapmak istediğinizi, nerelere gideceğinizi ve hangi mevsim aralığının sizler için uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Nürnberg’e yaz aylarında uçak bileti almak isterseniz daha önceden rezervasyon yaptırmış olmanız sizler için kolaylık sağlayacaktır. Çünkü yaz aylarında Nürnberg’de yoğun turist akımının olmasından kaynaklı Nürnberg uçak bileti fiyatları artacaktır. Ülkemizden Nürnberg bölgesine direkt uçak bulmak mümkündür.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Nürnberg Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder