Nürnberg Gece Hayatı

Yurt dışı gezinizde gündüzleri, gittiğiniz şehrin kültürel mimarisi ile alakalı her türlü bilgiyi, tarihi dokusunu, yiyecek içeceklerini orayı görmek isteğinizi uyandıran tüm nedenleri görerek, tadarak merakımızı gideririz. Nürnberg’de de gündüz unutulmaz güzelliğini gördükten, enfes tatlarını denedikten sonra bölgenin eğlence mekânlarına, gece eğlencesine ve tatilinizin tarihi gezi amacının yanında, gece eğlencesini de eklemek isteyebilirsiniz. Nürnberg gece hayatında hangi eğlence anlayışına sahip olursanız olsun, kendinize uygun bir yer mutlaka bulabilirsiniz. Nürnberg gece hayatı konusunda Almanya’nın diğer bölgelerinde olduğu gibi oldukça gelişmiştir. Gece eğlencesi konusunda geride kalmayıp oldukça başarılı mekânları bünyesinde barındırmaktadır.

Nürnberg, Almanya’nın diğer önemli şehirlerine göre daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Münih’in pahalı yaşantısından sıkılıp eğlenmek için Nürnberg’e gelen birçok insanla karşılaşabilirsiniz. Nürnberg’in Weissgergasse bölgesinden birbirinden güzel ve eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacak olan küçük barlar ve kafeleri bulabilirsiniz. Nürnberg’in gece hayatında mutlaka uğramanız gereken barlardan biri Bar Nürnberg’dir. Öncelikle Bar Nürnberg’in ödüllü bir mekân olduğunu söylemeliyiz. Özellikle kokteylleriyle ünlü olan bu mekâna mutlaka gitmeli ve kokteyllerinden içmelisiniz. Bar Nürnberg’de bir yığın kokteyller arasında damağınıza uygun olan içeceği bulacaksınız. Ayrıca kokteyllerini hazırlayan barmenlerin profesyonelliğini de içeceğinizi tadarken anlayacaksınız ve ödül almasının nedenini anlayacaksınız. Buraya geldiğiniz zaman Ngiam Tong Boon tarafından yapılmış olan Singapore Sling adlı kokteyli mutlaka denemelisiniz.

Bar Nürnberg Adres: Theresienplatz 1 90403, Nürnberg
Telefon; 0911-927 69 06

Nürnberg’in gece hayatınızda cebinize uygun mekânları bulmanız zor değildir. Nürnberg’in ucuz barlarından biri olan Casablanca Filmkunsttheater’ı seveceğinize eminiz. Artefakt’da cebinizi zorlamayacak; ancak oldukça beğeneceğiniz Nürnberg bar larından ucuz fiyat listesine sahip olanlardan biridir. Desi mekânına da gitmeyi unutmamalısınız. Grosse Freiheit, Pilsbar Millionar bütçenizde açıklığa neden olmayacak bir gece hayatını yaşamak isteyenler için gidilebilecek yerler arasındadır.

Casablanca FilmkunsttheaterMitte, Brosamerstraße 12, 90459 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 454824

Desi; Adres: Mitte, Brückenstraße 23, 90419 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 336943

Nürnberg’in gece hayatına devam ederken popüler mekânlarına da değinmeden geçemeyeceğiz. Nürnberg’in gece hayatı denilince akla gelen ilk yerlerden biri Vintage Bar’dır. Kokteyllerini mutlaka denemeniz gereken bu yerin kalitesi, içeceklerinin tatları ve müziği, sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Tam olarak nasıl bir kokteyl istiyorsanız o tadı yakalayabilecek profesyonellikteki barmenleri sayesinde tatilinizin gece hayatı olan kısmını eğlenceli geçirmenizi sağlayacaktır. Nürnberg’in barlarında ve kulüplerinde barmenlerin profesyonelliği sizleri de şaşırtacaktır. Vitage Bar’da profesyonel barmen bakımından elinden geleni yapmış ve en iyilerini bünyesinde barındırmış. Hipster modasını en iyi şekilde yansıtan ve özellikle bu tarza sahip insanların takıldığı bu barda son trendin izlerini her yerde görebileceksiniz. Nürnberg’de popüler mekânlarından olan bir diğer yer Kings Arms’dır. İngiliz pub tadında olan bu yer yiyecekleri ve içecekleri ile müşterileri kendisine hayran bırakmış durumdadır. Kings Arms’a gittiğiniz zaman Nürnberg’in içinde İngiltere havasını yakalamış olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Kings Arms’ın biraları da mükemmel denilebilecek düzeydedir. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz, bunun yanında eğlencenizden de geri kalmayacağınız bir bar olma özelliğiyle sizleri bekliyor olacak.

Nürnberg’in bir diğer popüler mekânı Sausalitos Nürnberg’dir. Burada soslu ve baharatlı yemeklerinizi yerken kendilerinin yaptığı biralarını içmeniz sizlere farklı bir deneyim yaşama şansı sunacaktır. Gluh Alm’da Nürnberg’de nam salmış mekânlarından biridir. Oldukça kalabalık olan bu mekânda biralarınız da aynı oranda büyüktür. Kocaman biranızı yudumlarken kalabalığa karışıp yeni insanlarla tanışabileceğiniz eşsiz yerlerden biridir. HeyHey Bar da en çok tercih edilen barlardan biridir. HeyHey Bar’da her zaman dolu olan mekânlardan biridir. İçki fiyatları ortalamanın üzerindedir. 33 cc bira 3 Euro’ya denk gelmektedir. Ancak içki fiyatlarını ülkemizdeki mekânlarla karşılaştıracak olursak oldukça makul olduğunu görebiliriz. Bardan ziyade daha çok gece kulübü tadında olan bu yer, gece hayatında kalabalığı ve eğlenceli müziği sevenler için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir. Son olarak Nürnberg’de popüler mekânlardan biri olan Ludwigs’dan bahsetmek gerekir. Ludwigs’te daha çok sokak kafe-bar konseptine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gece hayatında aşırı gürültüyü sevmeyenler ve masada oturup gecenin ve arkadaşlarının keyfini çıkarmak isteyenler için gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Ludwigs Adres: Mitte, Innere Laufer G. 35, 90403 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 8017552

Nürnberg’de gece hayatı eğlencesine barlardan devam etmek isteyenler için Skybar’ı tavsiye ederiz. Kokteyllerini denemeniz gereken bu yerde içeceğinizi içtikten sonra eğlencenize devam edebilirsiniz. K-Sechs’de rahat ortam, güzel müzik ve arkadaşlarla sohbet sevenler için gidilmesi gereken barlardan biridir. Dans edip arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz bu yeri sizler de çok seveceksiniz. Nürnberg’de kokteyl yapan birçok mekân ve bunu hakkıyla yapan birçok yer vardır. Bu yerler arasında Die Blume von Hawaii, Bar Europa, Downtown, Atelier Bar mekânları bulunmaktadır. Nürnberg’de barmenlerin yeteneklerini konuşturduğu kokteylleri deneyerek gece hayatınızın eğlencesini yükseltebilirsiniz. Ayrıca BMF Bar’a da mutlaka uğramalısınız. Kokteyl sevenlerin mutlaka gitmesi gereken bu bar BMF müzesinin içerisinde yer almaktadır. Kimyager titizliğinde kokteyl hazırlayan barmenleri, mekânın içyapısını ve ortamını sizler de çok seveceksiniz. Cafe Bar Katz Nürnberg’in yerli halkının tavsiye ettiği mekânlarından biridir. Yerli halkın çok sevdiği bu yere sizlerde mutlaka gidin ve Nürnberg halkının eğlence anlayışını yerinde görün. Loom bar da eğlenceli ve iyi kokteyli barlardan biridir.

BMF Bar Adres: Mitte, Wiesentalstraße 34, 90419 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 8919100

Cafe Bar Katz Adres: Mitte, Hans-Sachs-Platz 8, 90403 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 23690526

Nürnberg’de bu tarz bar, pub ve kulüp gibi eğlence mekânlarının yanında sokakta da biranızı, içeceğinizi alıp içebileceğiniz yerler mümkündür. Hava kararmaya başladıktan sonra Dio Simo’dan alkollü veya alkolsüz içeceğinizi alıp Dio Simo köprüsünün üzerinden manzarayı seyredebilirsiniz. Bir nevi yerel halk ritüeline siz de katılıp eğlenceli ortamın keyfini çıkartırken manzarayı da seyredebilirsiniz. Özellikle cumartesi günleri bir hayli kalabalık olan bu yeri sizler de en az yerli halk kadar seveceksiniz.

 Gece hayatı eğlence anlayışı daha çok kulüp tarzında olan tatilciler için de Nürnberg’de mekân bulmak oldukça kolaydır. Nürnberg gece kulübü nden Nano Club Bar, bu tür mekânların en güzel örneklerinden biridir. Parti sevenlerin ve kaliteli mekân arayanların uğrak yeri olan Nano Club Bar’da eğlencenin limitlerini zorlayın. Uğramanızı tavsiye edeceğimiz bir diğer kulüp de Indabahn Club’dır. Eğlenceli, bol danslı ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bu kulüp, dans etmeyi sevenleri bekliyor. Die Rakete’de gece eğlencesini seven, tekno müzikten hoşlanan ve gecenin en geç saatlerine kadar eğlenmek isteyen kişiler için uğrak mekânlardan biridir. Bar & Club 77’da eğlencenin doruklarını yaşayabilirsiniz. Ayrıca Club Stereo, 42 Zweiundvierzig, Nachtschicht, Reichelsdorfer Keller, Zwinger Bar’da dans etmeyi seven ve gece hayatında kulüp ortamını isteyenler için gidilmesi gereken yerlerdendir.

Nano Club Bar Adres: Eingang Weikertsgässchen, Königstraße 39, 90402 Nürnberg, Almanya

Indabahn Club Adres: Mitte, Bahnhofspl. 5, 90443 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 2479242

Nürnberg gece kulüpleri nin hareketli ve gecenin geç saatlerine kadar süren eğlencesinden yorulduysanız ya da daha farklı eğlence anlayışına sahipseniz Nürnberg pub larına uğrayabilirsiniz. Nürnberg’e gelip publarda oturup hem gecenin hem de tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Palais Schaumburg’ı hem yemeklerini hem de içeceklerini oldukça çok beğeneceksiniz. Bar & Cafe Ludwigs’da arkadaşlarınızla sohbet edebilir, kokteylinizi veya biranızı yudumlayabilir ve Nürnberg gecelerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Balazzo Brozzi’de gece yarısına kadar hareketli Nürnberg gece hayatına atılmadan önce içebileceğiniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz yerlerden biridir. Sabberlodd’da şarap veya bira içebilir, ortamın rahatlığıyla tatil yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Sabberlodd’da dışarıda da oturma yeri bulunmaktadır. Böylece yaz aylarına Nürnberg’e gidenlerin yaz havasını sonuna kadar çıkarabileceği yerler arasına girmektedir. Bar La Luz’da da, Sabberlodd’da olduğu gibi sadece bira ve şarap tüketebilir ve dışarıda oturarak Nürnberg manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Nürnberg Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder