Nürnberg'de Alışveriş

Tatile yurt dışına çıkıp da alışveriş yapmamak olmaz. Nürnberg de alışveriş keyfinizi doyasıya yaşayabileceksiniz. Geniş ürün yelpazesi, kaliteli markalar, Nürnberg’e has dükkânlar, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için hediyelik eşyalar ile birlikte yurt dışı gezinize alışverişinizi de ekleyebileceksiniz. Nürnberg’de alışveriş yapmak için mağazaları dolaştığınız zaman fark edeceksiniz ki birçok mağazada alışveriş yaparken sizlere kahve veya şarap isteyip istemediğinizi soracaklardır. Müşterilerine bu denli ilgili ve alakalı bulunan mağazaları bünyesinde barından Nürnberg’de tatilinizi alışverişle taçlandırın.

Nürnberg’de bütçenizi çok aşmamanızı sağlayacak caddelerde alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilir, lüks mağazalara gidebilir, Almanya’da ünlü olan pazar alışverişlerine gidebilir, bitpazarına uğrayabilir ya da alışveriş merkezlerindeki mağazalar arası mekik dokuyabilirsiniz.

Öncelikle Almanya kültüründe önemli yeri olan pazar stantlarından bahsedelim. Nürnberg’in merkezi konumunda olan ve tarihi mekânlarında bulunduğu Hauptmarkt’da eski tarihi pazar kurulmaktadır. Pazar tezgâhlarının üzerinde birçok hediyelik eşya ve yiyecekler satılan bu yere mutlaka uğramalısınız. Nürnberg kültürünün önemli bir örneği olan bu pazarın çevresini saran tarihi dokuyla birlikte alışveriş keyfinizi farklı boyutlara taşıyacaksınız. Hauptmarkt’da sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilir, Nürnberg tatilinizi unutulmaz kılacak eşyaları satın alabilirsiniz. Hauptmarkt pazarı, fiyatları bakımından da sizleri memnun edecektir. Nürnberg’de tarihi eşya ve antika sevenler için bir pazarı kurulmaktadır. Almanya’nın en büyük bitpazarı Nürnberg’de kurulmaktadır ve birçok turist ile antika sevenleri kendisine çekmektedir. Bu bitpazarı senede yalnızca iki defa kurulmaktadır. Her yıl Mayıs ve Ekim aylarının ikinci haftasında kurulan bu bitpazarını görmek isterseniz kuruluş zamanına göre yurt dışı tatilinizi ayarlayabilir ve senede yalnızca iki defa kurulan bu pazarı deneyimleyebilirsiniz. Trempelmarkt adı verilen bu bitpazarını gezerek ve ürünler arasında iyiden iyiye kendinizi kaybederek antika eşyaları bulabilir ve oldukça ucuz bir fiyata satın alabilirsiniz. Trempelmarkt pazarının genişliği ve büyüklüğüyle kendinizi kaybedeceksiniz. Bitpazarında hem kendiniz için hem sevdikleriniz için en güzel ürünleri bulabilirsiniz. Almanya’nın ünlü porselencisi olan Rosenthal’ın ürünlerini de bu pazarda bulabilirsiniz. Bu bitpazarında kendinizi kaybetmeden önce nereden başlayacağınıza karar verin. Böylece hem zamandan hem de bütçenizden kazanmış olacaksanız. Avrupa’nın en ünlü pazarı olan Chiristkindlesmarkt’ın da burada kurulması Nürnberg’in pazarları hakkındaki ününün ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Bu pazarda özellikle kurumuş erikten yapılan küçük figürleri satın alabilir ve ilginç hediyelik eşya konusunda kendinizi geliştirebilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Nürnberg’de hediyelik eşya alabileceğiniz ve Nürnberg gezinizi unutulmaz kılacak eşyalara sahip olabileceğiniz birçok yer ve konu bulunmaktadır. Bunlardan biri de oyuncak fuarlarıyla ünlü olan bu şehrin oyuncak dükkânlarından satın alınan hediyelik eşyalardır. Oyuncak dükkânlarında kendinizden geçebilir ve yaşlı, çocuk, genç, yetişkin demeksizin herkesin mutlu olabileceği bir atmosfere sahip olan dükkânlardan Nürnberg’le bütünleşmiş olan oyuncaklardan bir tane kendinize ya da sevdiklerinize alabilirsiniz. Nürnberg’de birçok fuar kurulmaktadır ve bu fuarlarda kendisine özgü birçok hediyelik eşya bulunmaktadır. Siz de gittiğiniz zamana uygun fuarlara bir göz atın. Böylece alışveriş zevkinizi de yükseltebileceksiniz. Bu fuarlar, bitpazarları ve Noel pazarı Nürnberg den ne alınır sorusunun en güzel cevaplarıdır.

Nürnberg’de ünlü pazarlar ve fuarların dışında önemli alışveriş noktaları da bulunmaktadır. Nürnberg’in en önemli alışveriş yerleri caddelerden oluşmaktadır. Pegnitz Nehri’nin her iki noktasında konumlanmış önemli alışveriş yapılan caddeler sayesinde, alışveriş tutkunuzu giderirken Nürnberg sokaklarının keyfini çıkarabilirsiniz. Önemli alışveriş noktalarından olan bu caddeler Karalinenstrabe, Breite Frauentor ve Kaiserstrasse isimlerinden oluşmaktadır. Karalinenstrabe Caddesi’nde daha bilindik ve çok katlı mağazalar bulabilirsiniz. Bu cadde sayesinde daha uygun fiyatlarda yurt dışı alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha lüks ve daha şık mağazaları arıyorsanız Kaiser Strasse Caddesi’ne gidebilirsiniz.

 

Nürnberg’de enteresan ve uygun fiyatlara sahip ürünler arıyorsanız Nanu-Nana mağazasına mutlaka uğramalısınız ve eminiz ki değişik ürünleri sevenlerdensiniz bu mağazaya bayılacaksınız. Bu mağaza Nürnberg’in Königstr bölgesinde bulunmaktadır. Nürnberg’de en iyi alışverişi yapmak istiyorsanız, bu mağazaları listenize eklemeyi unutmayın: Ultra Comix, Thalia, Fachmarie - die Glücksboutique, Gangwechsel, Schuh Mücke Outletstore, Deuerlein, Handwerkerhof, Fahrradkiste. Bu mağazalarda birbirinden farklı ve geniş ürün yelpazesiyle alışverişinizi doyasıya yaşayacaksınız.

Ultra Comix Adres: Mitte, Vordere Sterngasse 2, 90402 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 289966

Handwerkerhof Adres: Am Königstor, 90402 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 2312412

Retro mobilya ve aksesuar sevenler için Gostehfon taraflarında Flex mağazası tam size göredir. Yine aynı bölgede vintage eşyalar ve plak sevenler için 14.80 bulunmaktadır. İkinci el plak alışverişini seviyorsanız uğrayabileceğiniz diğer alternatifler Mono.Ton ve Müsic and Books alışveriş yerleridir. Tren istasyonun tam karşısında bulunan Handwerkerhof el işi ürünleri sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Giysiden oyuncağa, takıdan hediyelik eşyaya kadar aklınıza gelen her türlü el yapımı ürünü burada bulabilirsiniz.

Flex Adres: Mitte, Kernstraße 7, 90419 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 179 1436812

Handwerkerhof Adres: Am Königstor, 90402 Nürnberg, Almanya
Telefon:+49 911 2312412

Outlet mağazalarda alışveriş yapmayı sevenlerdensiniz, Nürnberg’de sizler için en iyi ürünleri bünyesinde barındıran birçok outlet mağaza bulabilirsiniz. Nürnberg outlet mağazaları birçok ürün ve marka yelpazesi eşliğinde karşınıza çıkmaktadır. Bu bir sürü outlet mağazalarının arasında öne çıkan yerlerden biri Mohren-Haus mağazasıdır. Tarihi bir binanın içerisinde bulunan mağaza hem görüntüsüyle hem de ürünlerin kalitesiyle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Birçok hediyelik eşya ve ürünleri bünyesinde barındıran bu mağazada kendinizi kaybedeceksiniz. Schuh Mücke Outletstore’da Nürnberg’in en ünlü ve en çok tercih edilen outlet mağazalarından biridir. Bu mağazayı Nürnberg’in Fürther bölgesinde bulabileceksiniz. Schuh Mücke Outletstore’da ayakkabı ihtiyacınızı bir sürü güzel ürün seçenekleri arasından giderebilirsiniz. Exclusive Outlet de ev eşyalarını bulabileceğiniz bir outlet mağazadır. Exclusive Outlet, Nürnberg’in Bayreuther bölgesinde bulunur. Ünlü spor ürünleri satan markalarında outletlerini Nürnberg’de bulabilmeniz mümkündür. Nike, Puma, Adidas gibi ünlü spor ürünleri satan markaların outlet mağazalarına gidebilirsiniz. Sportif giyinmeyi sevenler için uygun olan bir diğer outlet mağaza Reebok Outlet Store’dur.

Nürnberg’de tüm bu alternatifler dışında daha farklı ve daha geniş bir alışveriş alanı arıyor olabilirsiniz. Nürnberg alışveriş merkezleri sizlerin bu isteklerini tam olarak karşılayacak cinstendir. Bu şehirdeki en çok bilinen alışveriş merkezi Breuninger Nürnberg’dir. Bu alışveriş merkezini Nürnberg’in Karolinenstrasse Caddesi’nde bulabilirsiniz. Breuninger Nürnberg’in yakınlarında bulunan diğer alışveriş merkezleri olan Casamar GmbH, Kaufhaus Emotions’tan da yararlanabilirsiniz. City-Point, Nürnberg alışveriş merkezlerinin en çok bilinenleri arasındadır. City-Point alışveriş merkezini, Nürnberg’in Breite Gasse 5 bölgesinde bulabilirsiniz. Bilinen alışveriş merkezlerinden ziyade tamamen oyuncak ve oyuncak ürünlerinden oluşan bir alışveriş merkezine gitmek isterseniz Toys"R"Us tam size göre bir yer. Eğer çocuğunuzla tatile geldiyseniz ya da içinizdeki çocuğu şımartmak istiyorsanız bu oyuncak ürünlerinden oluşan bu alışveriş mağazasına mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Nürnberg’de Toys"R"Us alışveriş merkezini bulmak istiyorsanız Trierer Strasse bölgesine uğramayı unutmayın. Bu alışveriş merkezinin yakınlarında Whatever Shop adında bir tütün mağazası da bulunmaktadır. Tütün ürünleri tüketiyorsanız bu mağazayı dolaşmak sizler için çok iyi olacaktır. Nürnberg’de ünlü alışveriş merkezlerinden bir diğeri de myToys.de Filiale’dir. Parti eşyalarından ayakkabılara, çocuk ve bebek giyimden, perakende oyunlar ve oyuncaklar ürünlerini satışa sunan bu alışveriş merkezi Nürnberg’in Breite Gasse 5 bölgesinde bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezinin yanında daha birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ancak Nürnberg’de genellikle pazar günleri açık bir yer bulmak zordur. Almanya’nın genelinde olduğu gibi burada da pazar günlerinizi alışveriş yapmaktan ziyade şehri gezmeye zaman ayırabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Nürnberg Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder