Nice'ye Ne Zaman Gidilir?

Fransa Nice şehri bir tatil şehri olarak anılmaktadır. Tam bir Akdeniz şehri olması sebebiyle insanların en çok tercih ettikleri yerlerden bir tanesi olan Nice, iklim özellikleri açısından insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Korunaklı bir yapıda olmasından dolayı Fransa Rivierasında kışların en ılık geçtiği şehir olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

 

Bu şehirde nadiren don olaylarının görülmekte olması, şehri tercih edenlerin bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.  Akdeniz şehri olması sebebiyle yazların sıcak kışların ise ılık geçtiği bu şehirde tatil  yapmak isteyenlerin yılın her dönemi seçim yapma imkanlarının bulunduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Sonbahar aylarında yağmur görülme ihtimalinin yüksek olması durumu tatilcilerin göz ardı etmemesi gereken bilgilerden bir tanesidir.

 

Nice uçak bileti alımında bulunacak kişilerin, doyasıya gezmek ve eğlenmek için bahar ayları ve yaz aylarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.  Zira Haziran ayından Eylül ayına kadar geçen süreç içerisinde Nice hava durumu bilgilerine bakıldığında, 25 derece ile 30 derece arasında değişmekte olan gündüz sıcaklıklarının kaydedildiği görülmektedir. Gece ise bu sıcaklıklar 16 derece ile 19 derece arasında değişmekte olan bir yapı içerisinde kaydedilmektedir. Hem gündüz şehrin görülmesi gereken noktalarını görebilmek hem de sonrasında gece hayatının tadına varmak isteyenlerin, bu ay aralıklarını seyahatleri için tercih etmeleri güzel sonuç verebilecektir.

 

 

Aralık ayı ile Şubat ayı arasındaki dönemde ortalama gündüz sıcaklıkları 11 derece ile 12 derece arasında değişmekteyken, gece bu sıcaklık değerleri ortalama olarak 3 – 4 derece olarak kaydedilmektedir. Bu sebeple, Nice şehrini görmek isteyenlerin uygun bilet değerlendirmelerinden kış aylarında da yararlanabilecekleri bilinmektedir.

 

Tatil için Fransa Akdeniz kenarında yer alan bu eşsiz şehrine gitmek isteyenlerin Nice ne zaman gidilir sorusunun cevabını aradıkları tahmin edilmektedir. Bu sorunun cevabını aramakta olanlara önerilebilecek en uygun zaman dilimi Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından herhangi biri olmaktadır. Yaz turizmi açısından oldukça büyük bir ilerleme göstermiş olan bu şehre,  bu zaman dilimleri içerisinde gidilmesi durumunda beklenenden üst seviyede bir tatil geçirileceğini söylemek yanlış olmaz.

 

Genel Bilgiler

Ülke : Fransa
Şehir Nüfusu : 347.100
Resmi dil : Fransızca
Para Birimi : Euro, £
İklimi: Akdeniz İklimi
Ortalama kaç günde gezilir : 1 gün
Yüz ölçümü : 71.92 kilometre karedir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nice Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder