Nice Gece Hayatı

Mavi huzur şehrinde aslında gece hayatı yokmuş gibi dursa da tam aksidir. Nice uçak bileti aldığınız zaman eğlenceyi doruklarında yaşamayı planlıyorsanız şehre 20 dakikalık mesafede olan Cannes şehrini gece hayatının zirvelerine çıkmak adına ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Gece yapılabilecek en mükemmel aktivitelerden bir tanesi sahil boyunca yapılan yürüyüşlerdir. Özellikle yaz ayları boyunca oldukça renklenen bu sahil şeridinden ayrılmak istemeyebilirsiniz. Sevdiklerinizle bu eşsiz sahilde yürüyerek manzarayı izlemek, Fransız halkının yaşam tarzını incelemek tatiliniz için güzel anılarınızdan bir tanesi olabilecektir.

 

Ayrıca Place Massena çevresinde toplanmış olan publar gece hayatının tadına varmak adına tercih etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Her gece bu cadde üzerinde toplanan kalabalığa, gece kulüpleri o akşamki programları hakkında bilgilendirme yaparak davet ederken sizler isteğinize göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle ücretsiz içkilerin dağıtıldığı mekanların hem yerli eğlence düşkünlerini hem de yabancı eğlence düşkünlerini etkilediği bilinmektedir. Gece hayatının tadına varırken, kumarhanelerden yararlanmak isteyenlerin ise Promenade des Anglais’ye kadar ilerlemeleri gerekmektedir. Birbirinden şık kumarhanelerden istediğinizde vakit geçirmeniz mümkün olacaktır.

 

Nice şehrine gelenlerin, gündüzleri deniz keyfi yaşarken akşamları disko keyfini yaşayacaklarını bilmeleri gerekmektedir.

 

 

Riviera Bar Crawl & Tours: Harika yürüyüş turlarının yanı sıra eşsiz içkileri ile kendinize aşık eden olan Riviera Bar Crawl & Tours turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış mekanlardan yalnızca biridir. Şehir de oldukça popüler hale gelmiş olan mekan sabit kalıp mekana ayak uydurmanızı gerektirmeyen özgürce dolaşabildiğiniz açık havanın tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir. Nice şehrine seyahat edenlerin, bu eşsiz güzellikteki şehrin gecesinde nasıl göründüğünü yaşamak isteyenler için tercih edilebilecek güzel seçeneklerden bir tanesidir.

 

 

Adres: Fontaine du Soleil, Place Masséna, 06000 Nice, Fransa
Telefon: +33 6 49 24 44 07

 

 

Puzzle Bar: Nice bar seçenekleri arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesidir. Farklı konsepti ve çok gürültülü olmayan mekan özellikleriyle, özellikle akşam yemeklerinin ardından hem içki içip hem de keyifli zaman geçirmek isteyenlerin tercihi olabilir. Burada çalışan kişilerin dost canlısı tavırları, güzel bir gece geçirmenizin önemli adımlarından bir tanesi olacaktır.

 

Birbirinden orijinal kokteyl seçenekleri arasından istediğinizi tercih edebileceğiniz gibi çalışanların da tavsiye etmesi durumu söz konusu olmaktadır. Bu mekana uğramanız durumda muhakkak tadına bakmanız gereken kokteyl; “Hendricks’” olmaktadır. Cin ile hazırlanan kokteyller arasında enfes bir deneyim kazanmak için muhakkak denenmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca “Pokedex”, “Azback” ve “Karayipler” seçenekleri de insanların övgüyle bahsettiği kokteyl seçeneklerindendir. Bunların yanından “Tapas” yemek isteyenlerin isteği de bu mekan sayesinde yerine gelebilecektir.

Adres : 1 Rue de la prefecture, 06300 Nice, Fransa

Telefon : +33 6 43 17 99 26

 

 

Fred’s Bar: Sanat ve bar hayatının iç içe geçtiği bu mekanda bir yandan içkinizi içerken bir yandan sigaranızı da içebilirsiniz. Genel olarak Fransa’da bulunan barlara kıyasla bakıldığında daha sakin bir yer olarak göz önüne gelmektedir. Farklı kokteyl seçeneklerini değerlendirebileceğiniz bu bar, duvarlarında ve dekorasyonunun belirli aşamalarında sanat ürünlerini kullanması sebebiyle adından söz ettirmektedir.

 

 

Burada vakit geçirmek için gelenlerin özellikle votkayla hazırlanan ürünleri tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Mai Tai, ise whiskey ile hazırlanmakta olan bir karışımdır. Wiskey gibi sert içki tercihinde bulunanların muhakkak denemeleri tavsiye edilmektedir.

Adres : 9 Rue Antoine Gautier Le Port, 06300 Nice, Fransa

Telefon : +33 4 83 55 07 97

 

 

Jam: Burayı ziyaret etmek istiyorsanız, Fransız havasından uzak bir yer olduğunu sizlere belirtmek gerekmektedir. Turistlerin ihtiyaçlarını ve eğlenmelerini sağlamak amacıyla hizmet veren bir mekan olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Cana yakın personellerin hizmet vermekte olduğu bu mekana ulaşım sağlamakta oldukça basittir. Her akşam canlı müzik hizmetinin sunulduğu, Nice gece hayatı mekanları arasında en kaliteli yerler arasında yer almaktadır.

 

Küçük bir ara sokakta yer almakta olan bu mekanın, temizliği göz dolduran özellikler arasında yer almaktadır. Sokağa girdiğiniz anda canlı müziğin davetkârlığına kapılarak kendinizi bu mekanda bulursanız şaşırmamanızı tavsiye ederiz. Yemekleri ve içecekleriyle kaliteli hizmetin yanı sıra uygun fiyatlı olması da dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Bordo kırmızı şarabını muhakkak denemenizi tavsiye ederiz. Şarap sevmeyenler içinse bira ya da şampanyanın güzel seçenekler olacağını söyleyebiliriz.

Adres : 8 – 10, Rue du Commandant Raffalli, 06000 Nice, Fransa

Telefon : +33 4 22 16 55 29

 

 

Le Blue Whales Pub & Dinner: Cana yakın personeller tarafından hem içki hem de yemeklerin tadına varmak için eşsiz bir mekandır. Burger seçeneklerinin sunumu basit olsa da tadının nefisliği, bir kez daha yemek isteğmenize neden olacaktır. Burger dışında, patates kızartması ve soğan halkaları da tercih edilebilecek yemekler arasında yer almaktadır. Oldukça geniş sayılmakta olan bu mekanda yemek yemenin tadına varmanın maliyeti de oldukça uygundur. Uygun fiyatlarla geceyi yaşarken güzel lezzetleri tatmak için tercih edilmesi gereken mekanlardan bir tanesidir.

 

 

Adres : 1 Rue Macoinat, 06300 Nice, Fransa

Telefon : +33 4 93 62 90 94

 

 

Le Kosma: Galerie Lafayette’nin hemen arkasında bulunan bu mekan, temizliği ve canlı müzik seçenekleriyle tercih edilebilecek bar seçenekleri arasında yer almaktadır. Yerel bir pub olması sebebiyle halkın da tercih ettiği bu mekanda, çalışanların güler yüzü içinizi ısıtacak özelliklerdendir. Soluk atmosferi, içkilerinin eşsizliği ve canlı müziğin insanı içine çeken enerjisiyle kendi iç dünyanıza çekilebileceğiniz bir gece yaşamak mümkündür.

 

Ayrıca mekanda bir piyanistin canlı olarak çaldığı eserleri dinlemekte, farklı bir gece geçirmek isteyenlerin arzularını karşılayacaktır. Bu özelliği sebebiyle piyano bar olarak ilginizi çekebilecek mekanlar arasındadır.

Adres : 8 Rue Sacha Guitry, 06000 Nice, Fransa

Telefon : +33 4 89 03 47 46

 

 

Cave Wilson: Kaliteli ve unutulmaz bir gece geçirmek istiyorsanız, Wilson Rue Gubernatis’i ziyaret etmenizi tavsiye edebiliriz. Nice bar seçenekleri arasında şarap barı olması özelliğiyle dikkat çekmekte olan bu mekanda, fiyatların bir miktar yukarıda olması etkisini hissettirmeyecektir. Güzel bir şarabın yanında; bir tabak peynir, bir tabak et ve ekmek sunumu oldukça etkileyicidir. Cömert porsiyonlar ve lezzetli seçeneklerin sunulmakta olduğu bu mekan içerisinde hem içkinin tadına varacak hem de canlı müzik seçeneklerinden yararlanabileceksiniz.

 

 

Canlı müziklerinin kaliteli ve insanın keyif almasını sağlayan nitelikte olması, sunulan şarap ve meze seçeneklerinin de daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Buraya girdiğiniz andan itibaren zamanın nasıl geçtiğini anlamanız mümkün değildir. Canlı müzik seçeneklerinin genelde caz tarzında olduğunu ise belirtmeden geçmemek gerekmektedir.

 

Ayrıca mekan sahibinin şaraplar konusunda bilgili olması ve yardımsever tavrı, şarap alışverişi yapmak istiyorsanız işinize yarayabilecektir. Tercih edebileceğiniz şarap seçenekleri hakkında hem tatları hem nerede yapıldıkları hem de uygun fiyatlarla nereden temin edebileceğinize dair pek çok bilgiyi mekan sahibine danışabilirsiniz. Danıştığınız bu bilgileri cana yakın ve hoş sohbet içerisinde sizlere sunması ise gönlünüzü fethedebilecektir.

Adres : 16 Rue Gubernatis, 06000 Nice, Fransa

Telefon : +33 4 93 27 28 72

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nice Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder